Izberi drugo občino
Nazadnje izbrane občine

Poišči občino

Registracija
Napoved za torek, 23.10.2018

pretežno oblačno
Ponoči bo v zahodni Sloveniji pretežno jasno. Drugod bo delno jasno, na jugu bo več oblačnosti. Na Primorskem bo pihala šibka do zmerna burja, drugod severovzhodnik.
5°C | 16°C
sreda, 24.10.2018
7°C | 23°C
četrtek, 25.10.2018
7°C | 15°C
petek, 26.10.2018
8°C | 17°C
Opozorila
Ponedeljek, 22.10.2018 ob 18h
Dodatnega opozorila ni.
5°C
16°C
pretežno oblačno
Nahajaš se tukaj: Novice Šport

Tristo pohodnikov na Štampetov most


ŠPORT

| |
17.05.2017      17:17
A A

Tristo pohodnikov na Štampetov mostKončna postaja Verd. Zdaj pa peš naprej.
Končna postaja Verd. Zdaj pa peš naprej.
Deli:

Planinskemu društvu Železničar je sreča že drugo leto zapored močno naklonjena. Že lanski pohod na Štampetov most je bil eden izmed redkih, ki ga ni »požegnal« dež, letos pa jim je šel na roke časovni zamik zaradi velike noči. Naslednjo soboto, 22. aprila, se je namreč nebo široko nasmejalo in številne pohodnike, bilo jih je več kot 350, je vso pot spremljalo prešerno sonce. Pohod se je seveda, kot vedno, začel sede. Točno ob pol deveti uri zjutraj je veselo žvižgajoč z ljubljanskega kolodvora odbrzel hlapon Borsig 06-018. Častitljivega 87-letnega, a še vedno poskočnega starčka je upravljal naš sovaščan Rok Šmon. Do Borovnice so bili postanki bolj uradne narave, množica preostalih pohodnikov se je vkrcala šele na predzadnji postaji. Lesene klopi starinskih vagonov so bile že zasedene in tedaj so se napolnila še stojišča. V oblak pare ovita lokomotiva se je pognala na še zadnji, najbolj zahtevni del poti, v klanec proti Verdu. Panoramska vožnja prek viaduktov in skozi razredčeni gozd, ki je nudil izjemen pogled na Barje in hribovje za njim, je navdušil mlado in staro. Kar prekmalu je izza ogla pokukala verjanska postaja, velika večina je zakorakala v objem notranjskih gozdov, spet drugi, predvsem mlade družine, so se s parno lokomitivo vrnile nazaj v dolino.

Pohodnike je od tod pot vodila večinoma po ustaljeni trasi ob železnici do Štampetovega mosta, kjer je bil prvi žig, in zatem proti Ljubljanskemu vrhu. Na zgledno obnovljeni TV-17 so z okrepčilom že čakali člani združenja borcev za vrednote NOB Vrhnika. Še žig in naprej proti Pokojišču. Trasa se je tokrat ognila Padežu in naslednja kontrolna točka je bila pri brunarici in gradbišču novega gasilskega doma. Sledil je spust v borovniško dolino s krajšim ovinkom mimo Lašč in po dobrih dvajsetih kilometrih se je popotovanje končalo na borovniški železniški postaji, kjer je predsednica borovniškega turističnega društva delila čaj in kavico utrujenim pohodnikom, železničarji pa pecivo. Do odhoda zadnjega vlaka oz. avtobusa jih je na cilj prispelo prekoo 280.

 

Damjan Debevec, foto: DD
0 (Bodi prvi!)
Oceni članek

Povezani članki
NE ZAMUDI VEČ NOBENE POMEMBNE NOVICE ALI DOGODKA IZ TVOJEGA KRAJA! x
Naroči se na brezplačno tedensko e-izdajo in bodi na tekočem o dogajanju v tvoji občini Borovnica!

100 % skrbno bomo varovali vašo zasebnost in odjavili se boste lahko kadarkoli!
Komentiraj novico

Za komentiranje morate biti prijavljeni. Še nimate uporabniškega imena in gesla? Registrirajte se!
Komentarji 0 komentarjev
Za ta prispevek še ni dodanih komentarjev. Bodi prvi!


Naš časopis
Številka: 463
Izšla: 01.10.2018
Poglej Pdf
Koledar dogodkov Preglej vse
Oktober 22 23 24 25 26 27 28 29 30 31
22.10.2018
Danes ni dogodkov.
23.10.2018 | Kultura
Dnevi fizike
28.10.2018 | Kultura
Dnevi fizike
23.10.2018 | Kultura
Dnevi fizike
27.10.201 | Ostalo
DAN ODPRTIH VRAT V BIVŠI VOJAŠNICI 26. OKTOBER
28.10.2018 | Kultura
Dnevi fizike

Bodite prvi pri oddaji mnenja.