Izberi drugo občino
Nazadnje izbrane občine

Poišči občino

Registracija
Napoved za torek, 16.10.2018

oblačno
Popoldne bo pretežno oblačno. Predvsem v južni polovici Slovenije bodo občasno možne rahle krajevne padavine. Najvišje dnevne temperature bodo od 15 do 18, na Primorskem do 21 °C.
10°C | 17°C
sreda, 17.10.2018
12°C | 19°C
četrtek, 18.10.2018
10°C | 21°C
petek, 19.10.2018
11°C | 21°C
sobota, 20.10.2018
9°C | 21°C
Opozorila
Torek, 16.10.2018 ob 11h
Dodatnega opozorila ni.
10°C
17°C
oblačno
Nahajaš se tukaj: Novice Šport

Tik-Tak borovniški prvak


ŠPORT

| |
16.11.2017      10:25
A A

Tik-Tak borovniški prvak


Pozno jeseni se je zaključila že enajsta borovniška liga v malem nogometu. Naslov prvaka je osvojila ekipa Tik-Tak, najboljši igralec je bil Darko Bičanin, strelec Zlatko Jankovič in vratar Rasim Čehič.


Za nogometaši je že enajsta borovniška liga.
Za nogometaši je že enajsta borovniška liga.
Deli:

»Že enajsto leto imamo ligo, kar je nedvomno uspeh. Ekipe se rade vračajo, mladina je vsako nedeljo na igrišču. Najbolj pa sem zadovoljen, da ni poškodb in ne nasilja,« je zaključek letošnje lige, po dolgih štirinajstih krogih, ko so odigrali tudi jubilejno tisočo tekmo, pokomentiral dolgoletni organizator Ivo Mršić. Preizkušenj mu letos prav gotovo ni manjkalo. Če drugega ne, je dež vsaj dvakrat ponagajal, da so morali ligo sproti prestavljati. Med drugimi izrednimi dogodki poškodb na srečo ni bilo, je pa moral sodnik kar nekajkrat razgreta čustva krotiti s sodniškimi kartoni: »Bilo je nekaj rumenih, a to bolj vzgojno, da se fantje umirijo. In le en rdeč v vseh štirinajstih krogih. Nobena ekipa se ni pritožila čez dane kartone.« Bolj je šlo proti koncu, večja je bila tekmovalnost, je razložil Mršić, bitka za prvaka lige je bila med prvimi tremi ekipami precej tesna. Nazadnje je ta laskavi naslov vendarle osvojila ekipa Tik-Tak Gradbeništvo Sandi, za njo se je uvrstila ekipa Fit šport, tretje mesto je pripadlo ŠD Bad Boys Elite. Nato so se do osmega mesta zvrstile še LMC Avtocenter, 100+, LTH Castings, Racmani ter KMN Optimisti II. Borovničani po razpadu ekipe KMN Optimisti I žal ne posegajo več po najvišjih odličjih, a važno je sodelovati, pravijo. Za ferplej pa so bili to pot nagrajeni Racmani.

Najboljšega strelca lige, zanimivo, ni dala zmagovalna ekipa, temveč drugouvrščeni Fit Šport. S štiridesetimi zadetki je bil Ljubljančan Zlatko Jankovič daleč najuspešnejši strelec lige. Žogo po igrišču preganja že osemnajst let, zadnjih osem let tudi po borovniškem asfaltu. Pravi, da je najboljši strelec resda deležen malce bolj grobe igre s strani nasprotnikov, a da je tega že navajen. Svoj uspeh v veliki meri pripisuje ekipi, sicer pa je njegov recept kratek: »Odkrivaš se, spremljaš igro in na koncu zabiješ gol. To je to.« Kdo ve, morda mu nekoč uspe celo poseči po nazivu najboljšega strelca lige vseh časov, ki ga ta trenutek s 188 goli nosi Darko Bičanin, letos soglasno imenovan za najboljšega igralca. »Redko se zgodi, da je za najboljšega igralca lige izbran član petouvrščene ekipe (100+), toda za Darka to ni nobeno presenečenje. Darko je igralec, ki si ga vsak želi imeti v svoji ekipi. Odlično obvlada nogometno tehniko, njegova mirnost je pregovorna, vedno je nasmejan in z njim v igri vsi njegovi soigralci igrajo bolje kot običajno,« so o njem zapisali organizatorji. Medtem ko eni streljajo, drugi branijo in med temi je bil daleč najboljši vratar Rasim Čehič. O njem pa organizatorji takole: »V vseh nastopih je pokazal odlično in odločno branjenje. Tako odločno, da smo se kar malo bali za njegovo zdravje, saj se meče po asfaltu kot po najmehkejši travi in nikoli ampak res nikoli ne popusti. Tak pristop lahko samo spoštujemo.«

 

Rasim Koštić novi predsednik ŠD Optimisti

Prihodnje leto Optimiste po besedah Iva Mršića zopet čaka obilica dela. Da bi borovniška liga zopet gostila po šestnajst ekip ali da bi celo izvedli zimsko dvoransko ligo, izključuje, saj da nimajo ne dovolj kadra niti primerne dvorane. Poleg tega imajo borovniški nogometni navdušenci dovolj dela že z urejanjem igrišča v Bistri, kjer je na mestu starega že zrasel nov objekt. Odprtje se menda obeta enkrat maja oz. junija, ko so tam nekoč že potekale tradicionalne tekme. Morda se jim tedaj pridružijo še prijatelji iz Bosne in Hercegovine, kamor so se pred kratkim podali na povratno prijateljsko tekmo. Na tujem igrišču so tokrat povedli s šest proti pet in se oddolžili za poraz na Dolu. Kako bo v prihodnje krmarilo Športno društvo Optimisti, pa bo seveda precej odvisno tudi od novega predsednika Rasima Koštića, sicer lastnika podjetja Gradbeništvo Sandi iz Notranjih Goric.

 

Damjan Debevec, fotografije: DD
0 (Bodi prvi!)
Oceni članek

Povezani članki
NE ZAMUDI VEČ NOBENE POMEMBNE NOVICE ALI DOGODKA IZ TVOJEGA KRAJA! x
Naroči se na brezplačno tedensko e-izdajo in bodi na tekočem o dogajanju v tvoji občini Borovnica!

100 % skrbno bomo varovali vašo zasebnost in odjavili se boste lahko kadarkoli!
Komentiraj novico

Za komentiranje morate biti prijavljeni. Še nimate uporabniškega imena in gesla? Registrirajte se!
Komentarji 0 komentarjev
Za ta prispevek še ni dodanih komentarjev. Bodi prvi!