Logo MojaObčina.si
DANES
29°C
14°C
JUTRI
30°C
15°C
Oceni objavo

Pohod na Župenco vstal kot feniks iz pepela

Po petih letih je bilo na praznični prvi maj tudi v Borovnici zopet živahno.

Ponovno je bil namreč obujen pohod na Župnco, ki ima pri nas že lepo tradicijo. Zadnjič so pohodniki v organizaciji Turističnega društva Borovnica na pot proti jasi nad Zabočevom stopili leta 2019, kasneje zaradi kovidnih ukrepov ali slabega vremena ni bil izveden.  

Tudi letos je bila izvedba sprva vprašljiva, a je nato vajeti v roke prevzel nadobudni gostinec Matic Stražišar s svojo družino. In njihova pobuda se je izkazala za zelo pravo in dobrodošlo, saj so s številno udeležbo pohodniki pokazali, da so očitno ta dogodek res pogrešali. Uradno se je začel pri lokalu Pr' Dohtarju, neuradno pa so pohodniki prihajali z vseh mogočih smeri. Na cilju na jasi pa seveda ni manjkalo praznično razpoloženje s harmoniko, veter v jadra pa je udeležencem dal tudi pasulj, za katerega je v vojaški kuhinji poskrbel kuharski mojster Jure Furlan.  

Pohod na Župenco je vstal kot “feniks iz pepela”, pozitivni odzivi pohodnikov pa so lepa popotnica organizatorjem, da se opogumijo tudi prihodnje leto. 

Rok Mihevc 

 

Oglejte si tudi