Izberi drugo občino
Nazadnje izbrane občine

Poišči občino

Registracija
Napoved za ponedeljek, 26.02.2018

oblačno
Ponoči bo delno jasno, v vzhodni in južni Sloveniji pa zmerno oblačno. Še bo vetrovno. Najnižje jutranje temperature bodo od -9 do -15, v alpskih dolinah do -18, na Goriškem in ob morju okoli -4 °C.
-9°C | -5°C
torek, 27.02.2018
-8°C | -5°C
sreda, 28.02.2018
-9°C | -4°C
četrtek, 01.03.2018
-9°C | -3°C
petek, 02.03.2018
-4°C | 0°C
Opozorila
Nedelja, 25.2.2018 ob 18h
Najmočnejši sunki burje na Primorskem bodo do noči na torek ponekod presegali hitrost 100 km na uro.
-9°C
-5°C
oblačno
Nahajaš se tukaj: Novice Šport

68 neustrašnih tekačev je ugnalo vreme


ŠPORT, PROSTOVOLJSTVO

| |
22.10.2013      2:08
A A

68 neustrašnih tekačev je ugnalo vreme


Najmnožičnejše tekaške prireditve, ki je sredi oktobra že četrtič povezala borovniško in vrhniško občino, niso ustavile ne dežne kaplje, ne mrke luže po razmočenih barjanskih poteh, ne nizke temperature.


Tek Barje ostaja množična prireditev.
Tek Barje ostaja množična prireditev.
Deli:

Tekaška trasa oz. več tras, ki imajo izhodišče (in cilj) za Gostilno Bistra, je bilo 12. oktobra znova polnih nadebudnih tekaških navdušenk in navdušencev. Iz toplega naslanjača je sicer po bitki lahko modrovati, da bi ob kakem drugem terminu pa lepšem vremenu morda prišlo tudi do 200 tekačev. Morda, pa tudi čaja in ješprenja s klobaso bi bilo še vedno za vse dovolj. A za organizatorje iz TVD Partizan Borovnica, ki se v sodelovanju z drugimi društvi že četrto leto zapored trudijo obdržati zdaj že tradicionalno športno prireditev, vendarle ni večjega priznanja kot to, da se v prav zares slabih vremenskih razmerah na startni črti ob dogovorjeni uri zvrsti, reci in piši, 68 tekačic in tekačev, od teh devet otrok. Med njimi mnogo takšnih, ki se ne ozirajoč na vreme vsako leto radi vračajo. Pa tudi to, da pri izvedbi prireditve priskoči na pomoč kar 33-glava ekipa prostovoljcev, borovniški gasilci s klopmi in mizami, turistično društvo s čajem in stojnicami, občina s sanacijo kritičnih delov trase, zakonca Možina z merilnimi instrumenti in še bi lahko naštevali. Ko bi v organizacijo vključili le še vreme … a kaj bi to, tek je uspel.

Po mokrih barjanskih poteh in skozi nadležni dež, kjer bi v nekih drugih časih utegnili naleteti zgolj na rožni venec žebrajočega kartuzijana, so se pogumno pognali tako odrasli kot otroci. Najmlajši udeleženec teka, štiriletni Ažbe Filipič, je na cilj 500-metrske trase za cicibane pod osem let pritekel le devet sekund čez tri minute. S časom 2:05 je bil sicer najboljši sedemletni Miha Podobnik, od deklic pa šestletna Petra Petkovšek. Na kilometrski trasi za otroke od 9 do 11 let je slavil Peter Dobrovoljc s časom 3:48, druga najboljša pa je bila Klara Mali. Dvokilometrska trasa za mlade od 12 do 15 let je bila tokrat rezervirana za dva tekmovalca, Urha Ušeničnika, ki je s časom 7:34 uplenil prvo mesto, ter Meto Mramor, ki je v cilj prišla druga. Na drugi najdaljši trasi, 5.300-metrski, namenjeni šestnajstletnikom in starejšim, pa je bila že malce večja gneča. Med mlajšimi od 30 let je slavil Jan Trček, od žensk pa Breda Škedelj. Najboljši čas je sicer tu dosegel Zahid Abdaković, 17:46, in povedel v skupini od 31 do 50 let, med ženskami pa Neža Pajnič. To razdaljo je pretekel tudi najstarejši udeleženec teka, 67-letni Anton Košir, ki je v cilj pritekel po 31 minutah in 42 sekundah. V njegovi starostni skupini pa je slavila Barbka Močivnik Škedelj.

Absolutna zmaga v kraljevski preizkušnji, teku na 8.500 metrov, je šla letos v roke Borovničanu Gašperju Novaku. Izkušenemu tekaču, sicer članu Atletskega društva Mass Ljubljana, ki mu zmagovalne stopničke nikakor niso tuje, zadnja leta malce nagaja športna poškodba, a se ne da. Na teden v povprečju preteče do 120 kilometrov. Maratonov se sicer izogiba, zato pa se rad loti polmaratonov in kar je še kilometrskih prog. S časom 31:58 tokrat sicer res ni postavil osebnega rekorda na teku Barje, a letos mu je manjkalo hujših tekmecev, kolesar reditelj, ki ga je Gašper podil pred seboj, pa je bil tako ali tako zunaj konkurence. Najhitrejša tekačica njegove starostne skupine, od 31 do 50 let, je bila Natalija Mašera. V mlajši skupini je bil najhitrejši Jan Stražišar, v starejši pa Milivoj Papič. Konkurenca slednjega je bila tudi najstarejša udeleženka teka Barje, 60-letna Mija Cvirn. Podrobnejše rezultate si lahko ogledate na spletni strani www.tekbarje.si.

 

Damjan Debevec, foto: DD
Povezave:www.tekbarje.si
0 (Bodi prvi!)
Oceni članek

Povezani članki
NE ZAMUDI VEČ NOBENE POMEMBNE NOVICE ALI DOGODKA IZ TVOJEGA KRAJA! x
Naroči se na brezplačno tedensko e-izdajo in bodi na tekočem o dogajanju v tvoji občini Borovnica!

100 % skrbno bomo varovali vašo zasebnost in odjavili se boste lahko kadarkoli!
Komentiraj novico

Za komentiranje morate biti prijavljeni. Še nimate uporabniškega imena in gesla? Registrirajte se!
Komentarji 0 komentarjev
Za ta prispevek še ni dodanih komentarjev. Bodi prvi!