Izberi drugo občino
Nazadnje izbrane občine

Poišči občino

Registracija
Napoved za četrtek, 29.06.2017

delno oblačno
Popoldne bo spremenljivo oblačno, občasno bodo še nastajale krajevne plohe in nevihte. Več sonca bo na vzhodu države. Pihal bo okrepljen jugozahodni veter. Najvišje dnevne temperature bodo od 20 do 27 stopinj.
18°C | 25°C
petek, 30.06.2017
15°C | 26°C
sobota, 01.07.2017
15°C | 26°C
nedelja, 02.07.2017
14°C | 26°C
ponedeljek, 03.07.2017
13°C | 26°C
Opozorila
Četrtek, 29.6.2017 ob 15h
Dodatnega opozorila ni.
18°C
25°C
delno oblačno
Nahajaš se tukaj: Novice Šport

Za začetek sezone kar na Rakitno


ŠPORT

| |
21.01.2014      00:49
A A

Za začetek sezone kar na RakitnoDeli:

Borovničani imamo izjemno srečo, da je v naši neposredni okolici toliko zanimivih planinskih poti. O kakšni zimski pravljici na njih letos sicer ni bilo ne duha ne sluha, a jih to ni naredilo nič manj privlačne za pohodnike. Poleg Pokojišča je ena najbolj priljubljenih prav tista proti Rakitni, ki že tradicionalno v prvi plan stopi skupaj z novim letom. Odkar je država porezala drugi januar kot dela prosti dan, se nanjo pohodniki podajajo prvi konec tedna v letu. Udeležba tod pač ni vprašanje, ne glede na vreme. Kačani se na Rakitno že tradicionalno podajajo ogledovat tamkajšnje jaslice v farni cerkvi, pohoda pa se vse bolj množično udeležujejo tudi drugi borovniški rekreativci. Tako je bilo kljub grozeči vremenski napovedi tudi to novoletno soboto. Večina se jih je odločila za vzpon iz Zabočeva, nekateri pa so pešačenje začeli kar v Borovnici. Vseh skupaj čez dvajset zagnanih pohodnikov in pohodnic. Sprva je še kar solidno kazalo. Sonca sicer ni bilo, dežja pa tudi ne. Kar se je nekako na pol poti, pri kamnolomu naglo spremenilo. Ni kazalo drugega kot navleči kapuce in pospešiti korak. Postanek pri bližnjem kamnitem omizju ni prišel v poštev, če kaj, se je iskala kaka košata smreka, ki bi ponudila vsaj minimalno zavetje. No, pa do vrha ni bilo več daleč, čez pol smo že prišli – vsaj tako so pravili novi planinski smerokazi. Kako leto se je že zgodilo, da smo navkreber gazili sneg, ki ga tokrat sicer ni bilo, a ga je v enakovredni meri na nekaterih odsekih nadomestilo blato. Toplo vreme je prenekaterega lastnika gozda spodbudilo, da je še malce potegnil gozdarsko sezono, iz gozdnih vlak pa v sodelovanju z dežjem ustvaril reke blata. No ja, pa saj so tudi blatne hlače lahko del dobre zgodbe. Pri spomeniku Vrh dola se je zrak naglo ohladil, a medtem smo nekje pod seboj že pustili tiste težke dežne oblake. Še nekaj korakov in že smo bili v toplem zavetju kmetije odprtih vrat Pri zidanici v Novakih. Topel čaj je dodobra izboljšal moralo, po mizah pa je kaj hitro zakrožilo še dobrot za kako manjšo vaško pojedino. Kar težko se je bilo nato vrniti nazaj v megleno morje onkraj grebena.

 

Damjan Debevec
0 (Bodi prvi!)
Oceni članek

Povezani članki
NE ZAMUDI VEČ NOBENE POMEMBNE NOVICE ALI DOGODKA IZ TVOJEGA KRAJA! x
Naroči se na brezplačno tedensko e-izdajo in bodi na tekočem o dogajanju v tvoji občini Borovnica!

100 % skrbno bomo varovali vašo zasebnost in odjavili se boste lahko kadarkoli!
Komentiraj novico

Za komentiranje morate biti prijavljeni. Še nimate uporabniškega imena in gesla? Registrirajte se!
Komentarji 0 komentarjev
Za ta prispevek še ni dodanih komentarjev. Bodi prvi!


Naš časopis
Številka: 450
Izšla: 26.06.2017
Poglej Pdf
Koledar dogodkov Preglej vse
Junij 29 30 1 2 3 4 5 6 7 8
29.06.2017
Danes ni dogodkov.
02.07.2017 | Šole in vrtci
Moja lesena igrača
02.07.2017 | Šole in vrtci
Moja lesena igrača
05.07.2017 | Šole in vrtci
Sredi tedna v muzej: Odkrivanje muzejskih zbirk

Bodite prvi pri oddaji mnenja.