Izberi drugo občino
Nazadnje izbrane občine

Poišči občino

Registracija
Napoved za torek, 17.10.2017

pretežno oblačno
Danes bo pretežno jasno. Zjutraj in dopoldne se bo po nižinah in ob morju zadrževala megla. Najvišje dnevne temperature bodo od 18 do 23 stopinj C.
8°C | 21°C
sreda, 18.10.2017
7°C | 22°C
četrtek, 19.10.2017
6°C | 21°C
petek, 20.10.2017
7°C | 20°C
sobota, 21.10.2017
8°C | 19°C
Opozorila
Torek, 17.10.2017 ob 7h
Dodatnega opozorila ni.
8°C
21°C
pretežno oblačno
Nahajaš se tukaj: Novice Šport

Za začetek sezone kar na Rakitno


ŠPORT

| |
21.01.2014      00:49
A A

Za začetek sezone kar na RakitnoDeli:

Borovničani imamo izjemno srečo, da je v naši neposredni okolici toliko zanimivih planinskih poti. O kakšni zimski pravljici na njih letos sicer ni bilo ne duha ne sluha, a jih to ni naredilo nič manj privlačne za pohodnike. Poleg Pokojišča je ena najbolj priljubljenih prav tista proti Rakitni, ki že tradicionalno v prvi plan stopi skupaj z novim letom. Odkar je država porezala drugi januar kot dela prosti dan, se nanjo pohodniki podajajo prvi konec tedna v letu. Udeležba tod pač ni vprašanje, ne glede na vreme. Kačani se na Rakitno že tradicionalno podajajo ogledovat tamkajšnje jaslice v farni cerkvi, pohoda pa se vse bolj množično udeležujejo tudi drugi borovniški rekreativci. Tako je bilo kljub grozeči vremenski napovedi tudi to novoletno soboto. Večina se jih je odločila za vzpon iz Zabočeva, nekateri pa so pešačenje začeli kar v Borovnici. Vseh skupaj čez dvajset zagnanih pohodnikov in pohodnic. Sprva je še kar solidno kazalo. Sonca sicer ni bilo, dežja pa tudi ne. Kar se je nekako na pol poti, pri kamnolomu naglo spremenilo. Ni kazalo drugega kot navleči kapuce in pospešiti korak. Postanek pri bližnjem kamnitem omizju ni prišel v poštev, če kaj, se je iskala kaka košata smreka, ki bi ponudila vsaj minimalno zavetje. No, pa do vrha ni bilo več daleč, čez pol smo že prišli – vsaj tako so pravili novi planinski smerokazi. Kako leto se je že zgodilo, da smo navkreber gazili sneg, ki ga tokrat sicer ni bilo, a ga je v enakovredni meri na nekaterih odsekih nadomestilo blato. Toplo vreme je prenekaterega lastnika gozda spodbudilo, da je še malce potegnil gozdarsko sezono, iz gozdnih vlak pa v sodelovanju z dežjem ustvaril reke blata. No ja, pa saj so tudi blatne hlače lahko del dobre zgodbe. Pri spomeniku Vrh dola se je zrak naglo ohladil, a medtem smo nekje pod seboj že pustili tiste težke dežne oblake. Še nekaj korakov in že smo bili v toplem zavetju kmetije odprtih vrat Pri zidanici v Novakih. Topel čaj je dodobra izboljšal moralo, po mizah pa je kaj hitro zakrožilo še dobrot za kako manjšo vaško pojedino. Kar težko se je bilo nato vrniti nazaj v megleno morje onkraj grebena.

 

Damjan Debevec
0 (Bodi prvi!)
Oceni članek

Povezani članki
NE ZAMUDI VEČ NOBENE POMEMBNE NOVICE ALI DOGODKA IZ TVOJEGA KRAJA! x
Naroči se na brezplačno tedensko e-izdajo in bodi na tekočem o dogajanju v tvoji občini Borovnica!

100 % skrbno bomo varovali vašo zasebnost in odjavili se boste lahko kadarkoli!
Komentiraj novico

Za komentiranje morate biti prijavljeni. Še nimate uporabniškega imena in gesla? Registrirajte se!
Komentarji 0 komentarjev
Za ta prispevek še ni dodanih komentarjev. Bodi prvi!


Naš časopis
Številka: 452
Izšla: 25.09.2017
Poglej Pdf
Koledar dogodkov Preglej vse
Oktober 17 18 19 20 21 22 23 24 25 26
17.10.2017
Danes ni dogodkov.
21.10.201 | Tečaji in delavnice
Tečaj peke kruha v krušni peči
24.10.201 | Ostalo
Dnevi fizike
21.10.201 | Tečaji in delavnice
Tečaj peke kruha v krušni peči
22.10.2017 | Ostalo
Ukročena elektrika, poskusi Nikole Tesle
24.10.201 | Ostalo
Dnevi fizike

Bodite prvi pri oddaji mnenja.