Izberi drugo občino
Nazadnje izbrane občine

Poišči občino

Registracija
Napoved za ponedeljek, 23.10.2017

pretežno oblačno
Zvečer bo oblačno s padavinami, tudi posameznimi nevihtami, ki bodo ponoči od zahoda slabele in do jutra že večinoma ponehale. Ponekod bo pihal severni veter, na Primorskem sprva močna burja, ki bo postopno slabela in do jutra ponehala. Najnižje jutranje temperature bodo od 1 do 8, ob morju okoli 11 stopinj C.
7°C | 14°C
torek, 24.10.2017
4°C | 17°C
sreda, 25.10.2017
3°C | 15°C
četrtek, 26.10.2017
3°C | 20°C
petek, 27.10.2017
6°C | 19°C
Opozorila
Nedelja, 22.10.2017 ob 17h
Zvečer bo na Primorskem pihala zmerna do močna burja. Na izpostavljenih mestih bodo najmočnejši sunki vetra dosegali hitrost od 100 do 120 km/h. Že v drugi polovici noči na ponedeljek bo hitro slabela.
7°C
14°C
pretežno oblačno
Nahajaš se tukaj: Novice Sosed sosedu

Pospravimo, podarimo in nekaj dobrega ......


SOSED SOSEDU

| |
15.10.2015      8:38
A A

Pospravimo, podarimo in nekaj dobrega naredimo!


Tako pravijo zaposleni iz Komunalnega podjetja Vrhnika, ki skrbijo tudi za projekt Depo. Sredi septembra so skupaj z Občino Borovnica in društvom HUD Karel Barjanski za mesec dni v galeriji Barje odprli prodajno razstavo Depo – začetek nove poti. Razstava je dosegla svoj namen; občani so se nekaj novega naučili, obiskovalci pa so depoju podarili kopico predmetov.


Deli:

Komunalno podjetje Vrhnika je ob vstopu v mednarodno mrežo Zero Waste začelo razvijati projekt Depo. Pod njegovim okriljem naj bi se izvajale aktivnosti, ki se v kraju odvijajo za bogatitev življenja in ustvarjanje novih zelenih delovnih mest. Poslovna strategija Depoja je neprofitabilnost in iskanje tržnih niš, s katerimi bi zbrali čim več denarja in zaposlili čim več brezposelnih ter težje zaposljivih ustvarjalnih ljudi. Namenjen je ljudem in spodbuja njihovo sodelovanje.
Trenutno Depo ozavešča prebivalce o trajnostnem razvoju in prodaja rabljene, zavržene in/ali preoblikovane predmete ("redesign"), ki jim pogosto vdahnejo dodano vrednost, novo namembnost ali umetniško noto. Poudarja se medgeneracijsko sodelovanje in zavest o krepitvi oz. ohranitvi lokalnega, starega in kvalitetnega. Oblikujejo pa tudi nove programe, v okviru katerih bi izdelovali in  popravljali lesene predmete, obdelovali odpadne gradbene materiale, pomagali starejšim občanom, razmišlja se tudi o spodbujanju samooskrbe prebivalcev.

Na prodajni razstavi Depo – začetek nove poti so predstavili del predmetov, ki sestavljajo trgovino ponovne uporabe. V njihovi trgovini Staro za noro, ki se nahaja v središču Vrhnike na Tržaški cesti ob telovadnici Partizan, lahko vsak, ne glede na debelino denarnice, najde kaj zase. Del ponudbe si je mogoče ogledati na spletni strani Komunalnega podjetja Vrhnika (www.kpv.si/dejavnosti/depo). Sodelujete lahko tudi vi in predmete, ki jih ne potrebujete več, ste se jih naveličali ali vam zasedajo prostor, poklonite v zbirnem centru na Vrhniki. Več informacij dobite na telefonski številki 041 777 385 ali elektronskem naslovu depo@kpv.si.

 

Simona Stražišar

Foto: Jože Pristavec

 
0 (Bodi prvi!)
Oceni članek

Povezani članki
NE ZAMUDI VEČ NOBENE POMEMBNE NOVICE ALI DOGODKA IZ TVOJEGA KRAJA! x
Naroči se na brezplačno tedensko e-izdajo in bodi na tekočem o dogajanju v tvoji občini Borovnica!

100 % skrbno bomo varovali vašo zasebnost in odjavili se boste lahko kadarkoli!
Komentiraj novico

Za komentiranje morate biti prijavljeni. Še nimate uporabniškega imena in gesla? Registrirajte se!
Komentarji 0 komentarjev
Za ta prispevek še ni dodanih komentarjev. Bodi prvi!


Naš časopis
Številka: 452
Izšla: 25.09.2017
Poglej Pdf
Koledar dogodkov Preglej vse
Oktober 23 24 25 26 27 28 29 30 31 1
23.10.2017
Danes ni dogodkov.
24.10.201 | Ostalo
Dnevi fizike
28.10.201 | Tečaji in delavnice
Izdelava nakita iz polstene volne
24.10.201 | Ostalo
Dnevi fizike
28.10.201 | Tečaji in delavnice
Izdelava nakita iz polstene volne

Bodite prvi pri oddaji mnenja.