Izberi drugo občino
Nazadnje izbrane občine

Poišči občino

Registracija
Napoved za petek, 23.06.2017

pretežno oblačno
Danes bo večinoma sončno, predvsem popoldne bodo krajevne nevihte, ki bodo lahko tudi močnejše. Manj verjetne bodo na Primorskem. Pihal bo zahodni veter. Najvišje dnevne temperature bodo od 30 do 36 stopinj C.
19°C | 34°C
sobota, 24.06.2017
20°C | 34°C
nedelja, 25.06.2017
20°C | 31°C
ponedeljek, 26.06.2017
18°C | 30°C
torek, 27.06.2017
17°C | 31°C
Opozorila
Petek, 23.6.2017 ob 7h
Sredi dneva in popoldne bo v večjem delu Slovenije velika toplotna obremenitev.
19°C
34°C
pretežno oblačno
Nahajaš se tukaj: Novice Šport

MO PD Borovnica na Pristovškem Storžiču


ŠPORT

| |
12.01.2016      16:17
A A

MO PD Borovnica na Pristovškem Storžiču


Za naš tokratni podvig smo izbrali nedeljo, 15. novembra. Z zbornega mesta smo se ob 8. uri odpeljali na Gorenjsko. Pot nas je vodila mimo Zgornjega Jezerskega, avtomobile pa smo parkirali na mejnem prehodu Jezerski vrh. To je bilo naše izhodišče.


Deli:

Otroci so bili razigrani in dobre volje. Pot po zložnih stezicah čez strmejši travniški del ob robu gozda smo hitro premagali. Tudi skozi gozd mimo mogočnih iglavcev je bilo prav zanimivo hoditi. Na manjši čistini smo se zopet nadihali in se zagledali v Grintovce, ki dvigujejo svoje vrhove dva tisoč in več metrov visoko. A če smo hoteli priti na naš vrh, smo si morali oprtati svoje nahrbtnike in nadaljevati …  Zopet skozi gozd in nato na skalnato pobočje … "O, plezali bomo!" so bili navdušeni otroci. Varnejšo pot so nam omogočale jeklenice, ki so bile napete na bolj izpostavljenih mestih. Na severni strani nas je prišel pozdravit tudi veter. S spretnimi plezalci smo osvojili vrh, kot bi trenil. Pod križem, ki kljubuje vsem vremenskim spremembam na vrhu, smo si privoščili dobrote iz nahrbtnikov. Nam, osvajalcem iz druge skupine, je veter prizanesel in smo kar nekaj časa uživali v razgledu, medtem ko je hitrejšo prvo skupino prepodil nižje. Urini kazalci so se premikali hitreje, kot smo si želeli, in tudi mi smo se morali odpraviti v dolino. Vmes so se otroci na travniškem pobočju še nekajkrat zakotalili, nato pa nas je čakal spust skozi gozd. Na izhodišču nas je veselo  pričakala prva skupina. V krogu smo čestitali Vidu za osvojeno bronasto priznanje, saj pridno polni planinski dnevnik. Ostali otroci mu hitro sledijo in vsi skupaj komaj čakamo, da  tudi ostalim podelimo priznanja in jim bučno zaploskamo. Poslovili smo se z našo himno in se v poznih popoldanskih urah vrnili domov.

Za MO PD Borovnica 
Tatjana Pečlin
0 (Bodi prvi!)
Oceni članek

Povezani članki
NE ZAMUDI VEČ NOBENE POMEMBNE NOVICE ALI DOGODKA IZ TVOJEGA KRAJA! x
Naroči se na brezplačno tedensko e-izdajo in bodi na tekočem o dogajanju v tvoji občini Borovnica!

100 % skrbno bomo varovali vašo zasebnost in odjavili se boste lahko kadarkoli!
Komentiraj novico

Za komentiranje morate biti prijavljeni. Še nimate uporabniškega imena in gesla? Registrirajte se!
Komentarji 0 komentarjev
Za ta prispevek še ni dodanih komentarjev. Bodi prvi!


Naš časopis
Številka: 449
Izšla: 29.05.2017
Poglej Pdf
Koledar dogodkov Preglej vse
Junij 23 24 25 26 27 28 29 30 1 2
23.06.2017
Danes ni dogodkov.
02.07.2017 | Šole in vrtci
Moja lesena igrača
25.06.2017 | Ostalo
Ukročena elektrika, predstavitev poizkusov Nikole Tesle
02.07.2017 | Šole in vrtci
Moja lesena igrača

Bodite prvi pri oddaji mnenja.