Izberi drugo občino
Nazadnje izbrane občine

Poišči občino

Registracija
Napoved za petek, 23.06.2017

pretežno oblačno
Popoldne bo večinoma sončno, nastale bodo krajevne nevihte, ki bodo lahko tudi močnejše. Manj verjetne bodo na Primorskem. Pihal bo zahodni veter. Najvišje dnevne temperature bodo od 30 do 36 stopinj C.
19°C | 34°C
sobota, 24.06.2017
20°C | 32°C
nedelja, 25.06.2017
20°C | 27°C
ponedeljek, 26.06.2017
16°C | 31°C
torek, 27.06.2017
17°C | 32°C
Opozorila
Petek, 23.6.2017 ob 14h
Popoldne in zvečer so možne močnejše nevihte z nalivi in sunki vetra, ni izključen tudi pojav toče. Ob tem so možni porasti hudourniških voda.
19°C
34°C
pretežno oblačno
Nahajaš se tukaj: Novice Sosed sosedu

HUD Karel Barjanski vabi na ogled nove ......


SOSED SOSEDU

| |
19.06.2013      10:55
A A

HUD Karel Barjanski vabi na ogled nove razstave


V petek, 7. junija, smo člani društva HUD Karel Barjanski v večernih urah pripravili odprtje nove likovne razstave, poimenovane Od črte do telesa. Svoja dela predstavljajo Tanja Žitko, Tatjana Verbič, Jože Stražišar, Mateja Kralj, Marko Lipuš, Vlado Žerjav, Franja Mekinda in Jerneja Lipuš, vsa pa so nastajala v drugem, nadaljevalnem delu tečaja. Razstavo si lahko v Galeriji Barje na Rimski cesti 28 ogledate do 25. julija.


Deli:

V kulturnem programu, ki je spremljal odprtje, smo prisluhnili recitatorki Barbari Bezek Rot ter mladim klarinetistom Petri Čepon, Matjažu Brlogarju, Luki Novaku in Tadeju Tinti. Predsednik društva Jože Zorman je med nagovorom občinstvu nanizal nekaj dejstev in zanimivosti, ki so spremljale likovni tečaj. Tečajniki so risali kar 308 ur; najprej so se preizkusili v upodabljanju okostnjaka, sledil je kip francoskega pisatelja in filozofa Voltaira, ki ga je ustvarila mentorica Natalija Ambrožič, najzahtevnejše pa je bilo seveda ustvarjanje slike ob poziranju živih modelov. Izkušnje in nova spoznanja so si udeleženci tečaja nabirali tudi ob obiskih drugih razstav. Odpravili so se v ljubljanski Cankarjev dom, v galerijo na ekonomski fakulteti, na Loteriji Slovenije so si ogledali razstavo Marije Strnad, na Gospodarskem razstavišču Leonarda da Vincija, obiskali pa so še Pilonovo galerijo v Ajdovščini. Pod vodstvom Marije Strnad so se družili tudi na enodnevnem tečaju akvarela. Nagovor je predsednik društva sklenil z besedami: "Galerija Barje je majhna, a ima veliko srce. Nihče še ni uganil, koliko likovnih del smo vanjo obesili tokrat. Kar triintrideset."

Sledile so pohvale udeležencem tečaja, seveda pa ni izostala zahvala vsem, ki so likovni tečaj, razstavo in njeno odprtje omogočili. To so: Birosistemi, Društvo dolanskih fantov, Osnovna šola dr. Ivana Korošca Borovnica, klarinetisti Petra Čepon, Luka Novak, Matjaž Brlogar in Tadej Tinta, profesor klarineta Tadej Kenig, Barbara Bezek Rot, Judita Stražišar, Jože Pristavec, Iza Hanžek Šušteršič, Ciril Hrovatin in Sara Piškur Lajh. Hvala vsem, še posebno tistim, ki nam vestno stojijo ob strani ob večini dogodkov in že vse od ustanovitve društva.   

Svoje vtise o sodelovanju na likovnem tečaju je strnila Tanja Žitko: "Pred dobrim letom se je skupina ljubiteljskih risarjev prvič zbrala na Dolu. Različni motivi in želje so nas pripeljali na tečaj. Prav gotovo je marsikdo menil, da risati pa tako ali tako že zna, tu bo svoje znanje le še malo nadgradil. Potem smo pod skrbnim vodstvom diplomirane slikarke Natalije Ambrožič pričeli oglje pomikati po papirju in ugotovili, da je lahko problem narisati tudi povsem navadno črto, ravno črto, kaj šele kocko, valj ... Pa vendar se nismo ustrašili svojih 'polomij'. Verjetno so nas naprej gnali dobra volja, želja in tudi prijateljstvo, ki se je rodilo med nami. Po prvih osnovnih oblikah se je oglje vztrajno pomikalo v težje oblike in prešlo v dele človeškega telesa. Pozimi smo svoje dotedanje delo prvič pokazali širši množici na razstavi Razmišljanje skozi risalo samo v Galeriji Barje v Borovnici. Odziv obiskovalcev, ki so opazili in cenili naš trud, je bil velika nagrada, prav tako motivacija za nadaljnje ustvarjanje v drugem delu tečaja, ko smo se povsem posvetili človeški figuri in portretu. Voltaire nam je več tednov zapored vztrajno poziral. Nato smo predse dobili žive modele in risanje je zopet dobilo povsem nov čar. Ta je naše oglje in svinčnike po papirju vodil z navdušenjem in zavzetostjo. Kako uspešno, lahko obiskovalci razstave Od črte do telesa, ki je na ogled v Galeriji Barje v Borovnici, presodite sami."

  

HUD Karel Barjanski

Foto: Jože Pristavec
0 (Bodi prvi!)
Oceni članek

Povezani članki
NE ZAMUDI VEČ NOBENE POMEMBNE NOVICE ALI DOGODKA IZ TVOJEGA KRAJA! x
Naroči se na brezplačno tedensko e-izdajo in bodi na tekočem o dogajanju v tvoji občini Borovnica!

100 % skrbno bomo varovali vašo zasebnost in odjavili se boste lahko kadarkoli!
Komentiraj novico

Za komentiranje morate biti prijavljeni. Še nimate uporabniškega imena in gesla? Registrirajte se!
Komentarji 0 komentarjev
Za ta prispevek še ni dodanih komentarjev. Bodi prvi!


Naš časopis
Številka: 449
Izšla: 29.05.2017
Poglej Pdf
Koledar dogodkov Preglej vse
Junij 23 24 25 26 27 28 29 30 1 2
23.06.2017
Danes ni dogodkov.
02.07.2017 | Šole in vrtci
Moja lesena igrača
25.06.2017 | Ostalo
Ukročena elektrika, predstavitev poizkusov Nikole Tesle
02.07.2017 | Šole in vrtci
Moja lesena igrača

Bodite prvi pri oddaji mnenja.