Logo MojaObčina.si

Borovnica

JUTRI
14°C
-2°C
SRE.
13°C
1°C

Nova razgledna točka

V jesenskem času so borovniški sprehajalci dobili novo razgledno točko na domala skrajni severovzhodni točki občine, na trasi stare, opuščene železniške proge Borovnica–Preserje. Na severnem delu ostankov nekoč mogočnega Paškega viadukta (staro poimenovanje) oz. mosta na 'Zvirku je pred časom nekdo postavil klop, starejši sprehajalci pa so zatem spodbudili bližnjega lastnika polharske koče, ki je tudi eden najzaslužnejših za letošnjo prenovo železniške čuvajnice št. 666, da bi malce očistil okoliško grmovje. Rečeno, storjeno. Možak, ki iz pretirane skromnosti ne želi biti imenovan, je poprijel za sekiro, žago in škarje ter se vrgel nad bujno podrast, ki se je že v kratkem vdala. Izpod zelenja so pogledali imenitni klesani kvadri, za njimi pa se je odprl čudovit pogled čez Barje do Polhograjcev in čez, prav do belega očaka Triglava. Drži sicer, da je dostop do nove razgledne točke mnogo lažji iz Goričice kot po gozdni poti s Pakega, a ni vrag, da ne bi obetajoči se evropski projekti vzpostavitve kolesarske poti po stari železniški progi le to vendarle približale tudi Borovničanom.

 

Damjan Debevec, fotografija: DD

Všečkaj objavo

Oceni objavo

Število glasov: 0

Oglejte si tudi

Komentarji

Za komentiranje se morate prijaviti.
Na ta prispevek še ni komentarjev. Bodi prvi!