Logo MojaObčina.si

Borovnica

DANES
18°C
12°C
JUTRI
16°C
11°C
3889

Obiskali smo družinsko podjetje Jele Kitt

V okviru projekta ZDRAVJE V VRTCU se v skupini Rožice že nekaj časa pogovarjamo na temo SKRBIMO ZA SVOJE ZDRAVJE. Otroci spoznavajo zdrave življenjske navade,  raznoliko hrano, za katero je pomembno, da jo pridelamo čim bolj lokalno. Spoznavajo igre, pesmi, zgodbe na to temo. Kljub deževnemu novembru skrbimo za čim več gibanja zunaj. Ker imamo v skupini kar nekaj »izbirčnih metk«, sva otrokom skušali  približati sadje in drugo zdravo hrano na čim bolj zanimive načine. Obiskali smo tudi družinsko podjetje Jele Kitt, kjer so nas  prijazno sprejeli v svoj dom.  Predstavili so nam ameriške borovnice, zelo zdravo sadje, polno vitaminov in drugih zdravju koristnih snovi. Otroci so aktivno sodelovali pri pripravi sadnih smutijev, ki so bili tako okusni, da so jih poskusili še najbolj zagrizeni sadni abstinenti. Palačinke, ki so jih spekli posebej za nas, pa smo si namazali z domačo borovničevo marmelado in medom, ki je prav tako  pridelek njihovih čebel. Lepo je bilo opazovati otroke, ki so se jim oči kar svetile ob uživanju  vseh dobrot.  Otrokom nepozabna pa bo ostala tudi izkušnja srečanja z eksotičnimi živalmi, ki so, poleg borovnic, izdelkov iz borovnic in medu, tudi zaščitni znak družine Markelc Palčič. Zahvaljujemo se vam za gostoljubnost in želimo veliko dobrih letin, zdravih čebel in obiralcev  tega čudovitega sadeža!

Pia Janja Kranjez, vrtec pri OŠ Borovnica

 

Všečkaj objavo

Oceni objavo

Oglejte si tudi