Izberi drugo občino
Nazadnje izbrane občine

Poišči občino

Registracija
Napoved za ponedeljek, 19.02.2018

oblačno
Ponoči bo oblačno, predvsem ponekod na Notranjskem in Kočevskem bo občasno rahlo snežilo. Pihal bo severovzhodni veter, na Primorskem zmerna do močna burja. Najnižje jutranje temperature bodo od -5 do 0, na Primorskem do 4 °C.
0°C | 3°C
torek, 20.02.2018
-3°C | 2°C
sreda, 21.02.2018
-1°C | 4°C
četrtek, 22.02.2018
-1°C | 1°C
Opozorila
Nedelja, 18.2.2018 ob 18h
Do ponedeljka dopoldne bodo na Primorskem na izpostavljenih mestih najmočnejši sunki burje okoli 100 km/h.
0°C
3°C
oblačno
Nahajaš se tukaj: Novice Občinske

Županova pohvala borovniškim floorballistom


ŠPORT, KULTURA, OBČINSKE, PROSTOVOLJSTVO

| |
17.08.2013      11:38
A A

Županova pohvala borovniškim floorballistom


Občina Borovnica je na predvečer 27. julija, občinskega praznika, priredila koncert z Manco Izmajlovo. Župan Andrej Ocepek je dogodek izkoristil za podelitev posebne pohvale borovniškemu floorball klubu za številne odmevne dosežke v zadnjem času.


Floorball klub Borovnica je prejel županovo pohvalo za številne uspehe.
Floorball klub Borovnica je prejel županovo pohvalo za številne uspehe.
Deli:

Pred natanko 156 leti je Južna železnica povezala Dunaj in Trst, Borovnici pa na stežaj odprla okno v svet. Gmotni položaj prebivalstva se je z železnico močno izboljšal, kraj je začel rasti in se krepiti vse do današnjih dni, česar ni spremenilo niti rušenje znamenitega borovniškega viadukta, ki je danes del občinske simbolike. Tako je občinsko proslavo začela povezovalka prireditve, ki se je je udeležilo več kot 100 ljudi, med njimi tudi sedem občinskih svetnikov, ravnatelj osnovne šole, pa tudi visoka gosta, župana Horjula in Škofljice. Kulturni program je zapolnila znamenita pevka Manca Izmajlova z možem Benjaminom, violinskim virtuozom; nastop v Borovnici je vključila v turnejo 100 srčnih koncertov, v sklopu katere z možem obiskujeta manjše slovenske kraje in z nastopi v mnogokrat skorajda opustelih kulturnih domovih poskušata "napolniti srca čim večjega števila poslušalcev".

Slavnostni govor je pripadel županu Andreju Ocepku, ki je spomnil, da mala borovniška občina stopa v 19. leto obstoja: "Osebno sem prepričan, da se je v Borovnici, tako kot v številnih manjših občinah po Sloveniji, veliko izgradilo in postavilo, kar se drugače ne bi. Ali pa bi se z zelo velikimi težavami. Bližje ko je človeku občina, večji je lahko vpliv občanov na njene aktivnosti in delovanje. Veliko opravljenih stvari niti ne opazimo. Zdijo se nam samoumevne. Kot nekaj, kar bi pač moralo biti." Pri tem je izpostavil asfaltiranje ceste na Pokojišče in za Likom, ureditev pokopališča in javne razsvetljave, vrtec, v katerega da smo, kot ena od redkih občin, do zdaj sprejeli še vse otroke, uspehe osnovnošolcev, številna vlaganja v civilno zaščito in varstvo pred naravnimi nesrečami, uspehe gasilskih in drugih borovniških društev. Opozoril je, da je letošnja zima na postavki vzdrževanja cest pobrala ogromno sredstev, a da se bodo zastavljeni projekti kljub temu izpeljali: "V Ohonici bomo, upam, septembra le začeli dela. Zgradili bomo primarni vodovod s hidrantnim omrežjem in uredili cesto od Dražice pa do konca Ohonice. Za to investicijo smo tudi pridobili dodatna državna sredstva v višini 83 tisoč evrov. Za naselja Brezovica, Niževec in Zabočevo je končan razpis za projektiranje voda. Tudi k temu moramo resno pristopiti, ker naj bi bilo varstvo ljudi naša osnovna naloga. Po dolgih letih dogovarjanja pa se je resno začel projekt Čista Ljubljanica, čiščenje odpadnih voda. Tako so se v teh dneh začela dela na kanalizaciji Dol–Laze in Stara postaja. Za Staro postajo naj bi se zaključila letos, malce pozneje v jeseni, za Dol–Laze pa naslednje poletje. Uredila se bo tudi kanalizacija Breg–Pako, ta bo v vakuumski izvedbi, in centralna čistilna naprava; tu smo v fazi izbire izvajalca del, gradnja naj bi se začela letos jeseni, končala pa konec prihodnjega leta. V sklopu s čistilno napravo nameravamo zgraditi tudi zbirni center za odpadke, kjer v oktobru predvidevamo gradnjo predobremenilnega nasipa, za kar bomo porabili material z deponije na Dolu. V projektu telekomunikacijskega omrežja – tu imamo veliko težav – smo letos izbrali koncesionarja, ki se je obvezal, da bo izgradil optično omrežje do vsakega objekta v občini. Dobili bomo možnost dostopa do interneta, televizije in telefonije, izbirali pa bomo lahko med štirimi operaterji. Spet je tu aktualni projekt daljinskega ogrevanja na lesno biomaso. Tudi tu smo že izbrali koncesionarja, ki bo postavil kotlovnico in zgradil omrežje." Župan je zaključil z mislijo: "Glede vsega, kar sem zdaj povedal o načrtih, sem prepričan, da jih bomo zmogli in uresničili. Le dobre volje in medsebojnega zaupanja nam ne sme zmanjkati."

Občinska komisija za mandatna vprašanja, volitve in imenovanja je sicer sklenila, da se letos ne bodo podeljevala občinska priznanja, a se je župan odločil, da podeli vsaj županovo pohvalo Floorball klubu Borovnica, z obrazložitvijo: "Sezona 2012/13 je doslej najuspešnejša sezona borovniških floorballistov. Trije naslovi državnih prvakov so krona sezone. Poleg tega so dosegli še nekaj dobrih uvrstitev, ki so zaokrožile najuspešnejšo epizodo doslej. Člani A so na finalu elitne lige, ki so jo organizirali Borovničani na Vrhniki, premagali Floorball klub Olimpijo in osvojili naslov najboljših v državi. Prav tako so članice suvereno ohranile naslov prvakinj v ženski ligi in v prvi slovenski moški ligi napredovale ter osvojile deveto mesto. Člani B so redni del končali na prvem mestu, a popustili v končnici in sezono sklenili na četrtem mestu. Neverjetni so bili mladinci do 19 let, ki so s suvereno igro in visokimi rezultati osvojili prvo mesto. Žan Petrič pa je osvojil še naslov najboljšega vratarja. Večina članic Floorball kluba Borovnica je bila letos del reprezentance, ki se je odpravila na kvalifikacije za žensko svetovno prvenstvo na Poljsko. Mladinci do 19 let so zapolnili šest mest v reprezentanci, ki se je uvrstila na svetovno prvenstvo v Hamburgu. Vsako leto, tudi letošnjo sezono, so priredili novoletni turnir in za Dan borovnic izpeljali turnir v floorballu, ki je vsako leto odlično obiskan."

 

Damjan Debevec
0 (Bodi prvi!)
Oceni članek

Povezani članki
NE ZAMUDI VEČ NOBENE POMEMBNE NOVICE ALI DOGODKA IZ TVOJEGA KRAJA! x
Naroči se na brezplačno tedensko e-izdajo in bodi na tekočem o dogajanju v tvoji občini Borovnica!

100 % skrbno bomo varovali vašo zasebnost in odjavili se boste lahko kadarkoli!
Komentiraj novico

Za komentiranje morate biti prijavljeni. Še nimate uporabniškega imena in gesla? Registrirajte se!
Komentarji 0 komentarjev
Za ta prispevek še ni dodanih komentarjev. Bodi prvi!