Izberi drugo občino
Nazadnje izbrane občine

Poišči občino

Registracija
Napoved za četrtek, 22.06.2017

pretežno oblačno
Popoldne bo sončno, nastalo bo nekaj vročinskih neviht. Ponekod bo pihal južni do zahodni veter. Najvišje dnevne temperature bodo od 29 do 34 stopinj C.
20°C | 34°C
petek, 23.06.2017
20°C | 34°C
sobota, 24.06.2017
19°C | 35°C
nedelja, 25.06.2017
20°C | 31°C
ponedeljek, 26.06.2017
17°C | 31°C
Opozorila
Četrtek, 22.6.2017 ob 15h
Sredi dneva in popoldne bo v večjem delu Slovenije velika toplotna obremenitev.
20°C
34°C
pretežno oblačno
Nahajaš se tukaj: Novice Občinske

Raste nova tržnica


OBČINSKE

| |
19.11.2015      2:02
A A

Raste nova tržnicaVrtnarjenje z veliko žlico.
Vrtnarjenje z veliko žlico.
Deli:

Borovniška sobotna tržnica naj bi se z novim letom preselila na Molkov trg. Po predčasni prekinitvi najemne pogodbe za Zalarjevo dvorišče letos poleti, se je občina nemudoma pričela ozirati po drugih primernih lokacijah. Da je nazadnje padla odločitev za Molkov trg, pravzaprav ni kakšno veliko presenečenje, saj se je le ta omenjal že pred kakšnim letom kot daleč najbolj obiskan del vasi. Ker naj bi na stari lokaciji tržnica smela gostovati najdlje do konca leta, je občina v začetku novembra stopila v akcijo. Tako je Turšič pod nadzorom predsednika sadjarskega društva Rudija Cerka poskrbel za strokoven izkop drevja in grmovja izpred pošte ter njegovo presaditev na igrišče brežanske enote vrtca, kjer bo malčkom v bodoče nudilo prepotrebno senco ob poletni pripeki. Omenjenemu rastju so bila skladno z OPPN Mercator tako ali tako šteta leta, a jih vsaj ni pokončala motorna žaga, kot je nemila usoda lani doletela preostalo drevje v bližnji okolici. Zatem je rovokopač odstranil že skoraj pozabljene zastavne drogove in železne količke ter pripravil teren za nadaljnja dela. Po informacijah z občinske ravni naj bi tu sedaj zrasel ličen leseni objekt oziroma pokrita tržnica, ki bo tudi v slabem vremenu in bolj neprijaznih letnih obdobjih nudila zavetje prodajalcem ter seveda številnim kupcem.

 

Damjan Debevec
Foto: DD
0 (Bodi prvi!)
Oceni članek

Povezani članki
NE ZAMUDI VEČ NOBENE POMEMBNE NOVICE ALI DOGODKA IZ TVOJEGA KRAJA! x
Naroči se na brezplačno tedensko e-izdajo in bodi na tekočem o dogajanju v tvoji občini Borovnica!

100 % skrbno bomo varovali vašo zasebnost in odjavili se boste lahko kadarkoli!
Komentiraj novico

Za komentiranje morate biti prijavljeni. Še nimate uporabniškega imena in gesla? Registrirajte se!
Komentarji 0 komentarjev
Za ta prispevek še ni dodanih komentarjev. Bodi prvi!


Naš časopis
Številka: 449
Izšla: 29.05.2017
Poglej Pdf
Koledar dogodkov Preglej vse
Junij 22 23 24 25 26 27 28 29 30 1
22.06.2017
Danes ni dogodkov.

Bodite prvi pri oddaji mnenja.