Izberi drugo občino
Nazadnje izbrane občine

Poišči občino

Registracija
Napoved za sreda, 26.07.2017

pretežno oblačno
Ponoči bo sprva spremenljivo oblačno, ponekod bodo še plohe ali nevihte. Deloma se bo jasnilo, po nekaterih nižinah bo lahko zjutraj kratkotrajna megla.
14°C | 26°C
četrtek, 27.07.2017
13°C | 28°C
petek, 28.07.2017
15°C | 31°C
sobota, 29.07.2017
18°C | 31°C
nedelja, 30.07.2017
18°C | 31°C
Opozorila
Sreda, 26.7.2017 ob 6h
Dodatnega opozorila ni.
14°C
26°C
pretežno oblačno
Nahajaš se tukaj: Novice Šolstvo

Pust v šoli in vrtcu Borovnica


ŠOLSTVO

| |
17.02.2016      10:12
A A

Pust v šoli in vrtcu BorovnicaDeli:

V torek, 9. februarja, na pustni dan so nas v Borovnici obiskali kurenti, spremljali pa so jih Pobreški pokači z Dravskega polja, ki so prav tako nepogrešljiv člen v verigi pustovanja in kurentovanja na Ptuju. Oboji ne samo obujajo običaj pusta, temveč ohranjajo tudi kulturno in etnološko dediščino. Prihod v Borovnico je bil seveda atraktiven za vse, še posebej za tiste, ki se v »živo« še niso srečali s kurenti in niso navajeni trušča in hrušča, ki ga prinesejo s seboj, ko odganjajo zimo in sneg. Kurenti in pokači so najprej zaplesali na pustnem rajanju v dvorani TVD Partizan, kjer so jih pričakali malčki iz vrtca. Nadaljevali so pred prostori Občine Borovnica in nato še v telovadnici osnovne šole. Otroci so bili navdušeni nad njimi kljub občasni strašljivosti, ki jo izražajo. Seveda se zima kar tako ne poslovi od nas, zato jo je potrebno prestrašiti in zares odgnati. Ob tej priliki bi se radi zahvalili vsem, ki so etnografsko skupino lepo sprejeli in pogostili, še posebej Antonu Palčiču, Janezu Rotu, Matiji Suhadolniku in Marjanu Debevcu, ki so zanje pripravili priložnostna darila, s katerimi smo predstavili značilnosti Občine Borovnica. Zahvaljujemo se tudi Občini Borovnica in gostišču Godec.
0 (Bodi prvi!)
Oceni članek

Povezani članki
NE ZAMUDI VEČ NOBENE POMEMBNE NOVICE ALI DOGODKA IZ TVOJEGA KRAJA! x
Naroči se na brezplačno tedensko e-izdajo in bodi na tekočem o dogajanju v tvoji občini Borovnica!

100 % skrbno bomo varovali vašo zasebnost in odjavili se boste lahko kadarkoli!
Komentiraj novico

Za komentiranje morate biti prijavljeni. Še nimate uporabniškega imena in gesla? Registrirajte se!
Komentarji 0 komentarjev
Za ta prispevek še ni dodanih komentarjev. Bodi prvi!


Naš časopis
Številka: 450
Izšla: 26.06.2017
Poglej Pdf
Koledar dogodkov Preglej vse
Julij 26 27 28 29 30 31 1 2 3 4

Bodite prvi pri oddaji mnenja.