Izberi drugo občino
Nazadnje izbrane občine

Poišči občino

Registracija
Napoved za ponedeljek, 24.07.2017

oblačno
Popoldne bo spremenljivo do pretežno oblačno s krajevnimi padavinami in nevihtami. Ob morju bo pihal jugo, zvečer pa bo zapihal okrepljen severozahodnik. Najvišje dnevne temperature bodo od 20 do 26, v južnih krajih do 30 stopinj C.
20°C | 26°C
torek, 25.07.2017
17°C | 28°C
sreda, 26.07.2017
14°C | 25°C
četrtek, 27.07.2017
14°C | 26°C
petek, 28.07.2017
14°C | 29°C
Opozorila
Ponedeljek, 24.7.2017 ob 14h
Danes bodo nekatere nevihte spremljala krajevna neurja z nalivi in močnejšimi sunki vetra. Ni izključen tudi pojav toče. Na obali bo zvečer ob prehodu hladne fronte zapihal okrepljen severozahodnik.
20°C
26°C
oblačno
Nahajaš se tukaj: Novice Občinske

Kaj ne sodi v kanalizacijski sistem?


OBČINSKE

| |
18.02.2016      9:58
A A

Kaj ne sodi v kanalizacijski sistem?


Skrb za ohranjanje in zaščito vodnih virov je ena pomembnejših nalog današnje družbe, ki se začne z ustreznim odvajanjem ter čiščenjem odpadnih voda. Zato je bilo v zadnjem času na območju, ki ga s svojo dejavnostjo pokriva JP KPV, d. o. o., zgrajenega preko 15 kilometrov novega sanitarnega kanalizacijskega omrežja.


Deli:

V Občini Borovnica so bila s kanalizacijskim omrežjem opremljena naselja Dol, Laze, Breg in Pako, pa tudi del Borovnice (del Ceste pod Goro in Miklavičeva cesta), ustrezno nadgrajena in povečana je bila tudi obstoječa čistilna naprava. Ker se na novozgrajeno omrežje priključuje veliko število novih uporabnikov, podajamo nekaj koristnih nasvetov glede uporabe kanalizacijskega omrežja.
V kanalizacijskem omrežju se pogosto znajdejo stvari, ki vanj ne sodijo, vplivajo pa na slabše delovanje sistema, ovirajo ali celo onemogočajo pretok odpadne vode, škodujejo materialom, iz katerih so kanalizacijske cevi ,ali napravam na kanalizacijskem sistemu. V najslabšem primeru lahko spremenijo sestavo odpadne vode do take mere, da se upočasni ali povsem zavre biološka stopnja čiščenja na čistilni napravi. V izogib neučinkovitemu delovanju kanalizacijskega sistema vam predstavljamo stvari, ki vanj ne sodijo:

  • ostanki pripomočkov za osebno higieno in zaščito (npr. palčke za ušesa, higienski vložki, tamponi, britvice, robčki za nego dojenčka …);
  • maščobe iz gospodinjstev, odpadna mineralna in jedilna olja;
  • organski odpadki (npr. gospodinjski odpadki, ostanki hrane, zelenjave ali rastlin, plevel …);
  • barve, laki, topila, zdravila in dezinfekcijska sredstva;
  • trdni odpadki (npr. papir, embalaža, steklo, kosi tekstila …);
  • gradbeni odpadki (npr. ostanki malte, cementa, les …);
  • vsebine septičnih jam.

V sistem sanitarnega kanalizacijskega omrežja je strogo prepovedano tudi odvajanje meteornih voda s streh in ostalih površin.
Zaradi neprimernega ravnanja uporabnikov lahko pride do zamašitve odtokov, kanalov in mehanskih poškodb črpališč ter posledično do razlitja umazane in onesnažene vode v okolje. Prekomerna količina odpadne vode, ki jo lahko povzroči odvajanje meteornih voda v sistem, pa lahko pripelje do neučinkovitega delovanja celotnega kanalizacijskega sistema in čistilne naprave.

V podjetju JP KPV, d. o. o., ugotavljamo, da je vzrok za okvare in neustrezno delovanje kanalizacijskih sistemov nemalokrat prav neodgovorno oz. neustrezno ravnanje nekaterih uporabnikov. Prav je, da z odpadnimi vodami, ki jih proizvedemo, in infrastrukturo, ki jo uporabljamo, vsi uporabniki ravnamo odgovorno in s tem pripomoremo k učinkovitemu delovanju celotnega kanalizacijskega sistema ter tako skrbimo za čistejše okolje.


KPV

 
0 (Bodi prvi!)
Oceni članek

Povezani članki
NE ZAMUDI VEČ NOBENE POMEMBNE NOVICE ALI DOGODKA IZ TVOJEGA KRAJA! x
Naroči se na brezplačno tedensko e-izdajo in bodi na tekočem o dogajanju v tvoji občini Borovnica!

100 % skrbno bomo varovali vašo zasebnost in odjavili se boste lahko kadarkoli!
Komentiraj novico

Za komentiranje morate biti prijavljeni. Še nimate uporabniškega imena in gesla? Registrirajte se!
Komentarji 0 komentarjev
Za ta prispevek še ni dodanih komentarjev. Bodi prvi!


Naš časopis
Številka: 450
Izšla: 26.06.2017
Poglej Pdf
Koledar dogodkov Preglej vse
Julij 24 25 26 27 28 29 30 31 1 2
24.07.2017
Danes ni dogodkov.

Bodite prvi pri oddaji mnenja.