Izberi drugo občino
Nazadnje izbrane občine

Poišči občino

Registracija
Napoved za sobota, 21.10.2017

pretežno oblačno
Popoldne bo na zahodu zmerno do pretežno oblačno, ponekod lahko rosi. Drugod bo dokaj sončno z nekaj zmerne oblačnosti. Pihal bo jugozahodni veter. Najvišje dnevne temperature bodo od 16 do 22 stopinj C.
8°C | 18°C
nedelja, 22.10.2017
10°C | 13°C
ponedeljek, 23.10.2017
7°C | 13°C
torek, 24.10.2017
4°C | 16°C
sreda, 25.10.2017
7°C | 13°C
Opozorila
Sobota, 21.10.2017 ob 11h
Dodatnega opozorila ni.
8°C
18°C
pretežno oblačno
Nahajaš se tukaj: Novice Prostovoljstvo

»Bura Riders« in blagoslov motorjev


PROMET, PROSTOVOLJSTVO

| |
17.05.2016      23:48
A A

»Bura Riders« in blagoslov motorjevPetdeset motoristov je kljubovalo vremenu.
Petdeset motoristov je kljubovalo vremenu.
Deli:

Kljubovali so najslabšim vremenskim napovedim in na koncu zmagali – borovniški motoristi. Blagoslov motorjev 15. maja na parkirišču pred farno cerkvijo sv. Marjete v Borovnici je tokrat potekal drugič, torej že lahko govorimo o tradicionalni prireditvi. Udeležencev je bilo menda res za spoznanje manj od lanskega leta – odpovedali so kolegi z Dolenjske in cerkniškega konca – a še vedno jih je prihrumelo okrog petdeset. Močno zastopstvo so poslali motoristi vrhniškega kluba Nauportus, na veselje organizatorjev pa je bil to pot občutno večji odziv domačih ljubiteljev jeklenih konjičev. Morebiti tudi na račun dobro zamišljene celostne podobe (majice, našitki), s katero so se vedno številčnejši »Bura Ridersi« hitro poistovetili. Od kod to nenavadno ime, mi je pojasnil neumorni organizator Simon Mevec: »Boštjan /Bizjak/ je vprašal mladino, kako se kličejo, in so rekli, da s' kje si – 'z Bure /Borovnice/! Ajd, potem bomo pa Bura Riders.«
Obred blagoslova je opravil borovniški župnik Janez Šilar, zbrani denar pa so se organizatorji nato odločili pokloniti dobrodelnemu skladu Motoristi za motoriste istoimenskega društva iz Nove Štifte. Sklad MzM nudi finančno pomoč motoristom, ki so v prometni nesreči ali zaradi prometne nesreče utrpeli posebno hude telesne poškodbe ter družinskim članom motoristov, ki so v prometnih nesrečah izgubili življenje. Pomaga pa tudi žrtvam prometnih nesreč motoristov in njihovim družinam pri zagotavljanju pravne pomoči v zvezi s civilno-pravnimi postopki, povezanimi s prometnimi nesrečami. Solidarne in humanitarne finančne pomoči iz sklada MzM so sicer lahko deležni še tisti motoristi ali njihove družine, ki jih prizadene huda nesreča (npr.: nenadna invalidnost ali smrt družinskega člana, ki zagotavlja izključni ali pomemben vir dohodkov družine, naravna ali druga huda nesreča, ki prizadene družino motorista ipd.).

 

Damjan Debevec, foto: Bura Riders
0 (Bodi prvi!)
Oceni članek

Povezani članki
NE ZAMUDI VEČ NOBENE POMEMBNE NOVICE ALI DOGODKA IZ TVOJEGA KRAJA! x
Naroči se na brezplačno tedensko e-izdajo in bodi na tekočem o dogajanju v tvoji občini Borovnica!

100 % skrbno bomo varovali vašo zasebnost in odjavili se boste lahko kadarkoli!
Komentiraj novico

Za komentiranje morate biti prijavljeni. Še nimate uporabniškega imena in gesla? Registrirajte se!
Komentarji 0 komentarjev
Za ta prispevek še ni dodanih komentarjev. Bodi prvi!


Naš časopis
Številka: 452
Izšla: 25.09.2017
Poglej Pdf
Koledar dogodkov Preglej vse
Oktober 21 22 23 24 25 26 27 28 29 30
21.10.201 | Tečaji in delavnice
Tečaj peke kruha v krušni peči
24.10.201 | Ostalo
Dnevi fizike
28.10.201 | Tečaji in delavnice
Izdelava nakita iz polstene volne
21.10.201 | Tečaji in delavnice
Tečaj peke kruha v krušni peči
22.10.2017 | Ostalo
Ukročena elektrika, poskusi Nikole Tesle
24.10.201 | Ostalo
Dnevi fizike
28.10.201 | Tečaji in delavnice
Izdelava nakita iz polstene volne

Bodite prvi pri oddaji mnenja.