Izberi drugo občino
Nazadnje izbrane občine

Poišči občino

Registracija
Napoved za četrtek, 29.06.2017

delno oblačno
V prvem delu noči bodo nevihte s krajevnimi neurji od zahoda zajele večji del Slovenije, v drugem delu noči pa prehodno povečini ponehale.
17°C | 25°C
petek, 30.06.2017
16°C | 26°C
sobota, 01.07.2017
16°C | 25°C
nedelja, 02.07.2017
14°C | 25°C
Opozorila
Sreda, 28.6.2017 ob 18h
Do sredine noči so ob nevihtah še možna krajevna neurja. Močni sunki zahodnega vetra in nalivi bodo ob prehodu hladne fronte najprej (okoli 22. ure) zajeli obalo, nato pa v približno treh urah prešli vso Slovenijo.
17°C
25°C
delno oblačno
Nahajaš se tukaj: Novice Prostovoljstvo

»Bura Riders« in blagoslov motorjev


PROMET, PROSTOVOLJSTVO

| |
17.05.2016      23:48
A A

»Bura Riders« in blagoslov motorjevPetdeset motoristov je kljubovalo vremenu.
Petdeset motoristov je kljubovalo vremenu.
Deli:

Kljubovali so najslabšim vremenskim napovedim in na koncu zmagali – borovniški motoristi. Blagoslov motorjev 15. maja na parkirišču pred farno cerkvijo sv. Marjete v Borovnici je tokrat potekal drugič, torej že lahko govorimo o tradicionalni prireditvi. Udeležencev je bilo menda res za spoznanje manj od lanskega leta – odpovedali so kolegi z Dolenjske in cerkniškega konca – a še vedno jih je prihrumelo okrog petdeset. Močno zastopstvo so poslali motoristi vrhniškega kluba Nauportus, na veselje organizatorjev pa je bil to pot občutno večji odziv domačih ljubiteljev jeklenih konjičev. Morebiti tudi na račun dobro zamišljene celostne podobe (majice, našitki), s katero so se vedno številčnejši »Bura Ridersi« hitro poistovetili. Od kod to nenavadno ime, mi je pojasnil neumorni organizator Simon Mevec: »Boštjan /Bizjak/ je vprašal mladino, kako se kličejo, in so rekli, da s' kje si – 'z Bure /Borovnice/! Ajd, potem bomo pa Bura Riders.«
Obred blagoslova je opravil borovniški župnik Janez Šilar, zbrani denar pa so se organizatorji nato odločili pokloniti dobrodelnemu skladu Motoristi za motoriste istoimenskega društva iz Nove Štifte. Sklad MzM nudi finančno pomoč motoristom, ki so v prometni nesreči ali zaradi prometne nesreče utrpeli posebno hude telesne poškodbe ter družinskim članom motoristov, ki so v prometnih nesrečah izgubili življenje. Pomaga pa tudi žrtvam prometnih nesreč motoristov in njihovim družinam pri zagotavljanju pravne pomoči v zvezi s civilno-pravnimi postopki, povezanimi s prometnimi nesrečami. Solidarne in humanitarne finančne pomoči iz sklada MzM so sicer lahko deležni še tisti motoristi ali njihove družine, ki jih prizadene huda nesreča (npr.: nenadna invalidnost ali smrt družinskega člana, ki zagotavlja izključni ali pomemben vir dohodkov družine, naravna ali druga huda nesreča, ki prizadene družino motorista ipd.).

 

Damjan Debevec, foto: Bura Riders
0 (Bodi prvi!)
Oceni članek

Povezani članki
NE ZAMUDI VEČ NOBENE POMEMBNE NOVICE ALI DOGODKA IZ TVOJEGA KRAJA! x
Naroči se na brezplačno tedensko e-izdajo in bodi na tekočem o dogajanju v tvoji občini Borovnica!

100 % skrbno bomo varovali vašo zasebnost in odjavili se boste lahko kadarkoli!
Komentiraj novico

Za komentiranje morate biti prijavljeni. Še nimate uporabniškega imena in gesla? Registrirajte se!
Komentarji 0 komentarjev
Za ta prispevek še ni dodanih komentarjev. Bodi prvi!


Naš časopis
Številka: 450
Izšla: 26.06.2017
Poglej Pdf
Koledar dogodkov Preglej vse
Junij 28 29 30 1 2 3 4 5 6 7
28.06.2017
Danes ni dogodkov.
02.07.2017 | Šole in vrtci
Moja lesena igrača
02.07.2017 | Šole in vrtci
Moja lesena igrača
05.07.2017 | Šole in vrtci
Sredi tedna v muzej: Odkrivanje muzejskih zbirk

Bodite prvi pri oddaji mnenja.