Izberi drugo občino
Nazadnje izbrane občine

Poišči občino

Registracija
Napoved za četrtek, 22.11.2018

oblačno
Ponoči bo oblačno, zlasti ponekod na severu bo nastala megla. Najnižje jutranje temperature bodo od -2 do 3, na Primorskem do 9 °C.
6°C | 7°C
petek, 23.11.2018
6°C | 9°C
sobota, 24.11.2018
6°C | 10°C
nedelja, 25.11.2018
6°C | 9°C
Opozorila
Sreda, 21.11.2018 ob 18h
Dodatnega opozorila ni.
6°C
7°C
oblačno
Nahajaš se tukaj: Novice Lokalne skupnosti

Pevska revija v Borovnici


KULTURA, LOKALNE SKUPNOSTI

| |
18.05.2016      6:43
A A

Pevska revija v BorovniciDeli:

24. aprila se je v dvorani OŠ dr. Ivana Korošca v Borovnici odvila še ena prijetna in že tradicionalna pevska revija. Na odru se je zvrstilo kar 150 pevk in pevcev iz sedmih pevskih zborov naše občine. Z veseljem in žarom v očeh so nastopili otroci OPZ Glasbene pripravljalnice OŠ Borovnica, ki jih vodi Barbara Skopec Černigoj, delujejo pa v okviru šolske interesne dejavnosti, ki jo obiskujejo prvošolci in drugošolci. Otroški pevski zbor OŠ Borovnica, ki ga vodi zborovodkinja Tina Vahčič, v njem pa prepevajo učenci od 3. do 5. razreda, je zelo uspešno nastopil kot prvi po vrsti. Tokrat so zapeli tudi pesem, ki jo je ustvarila njihova pevka Petja Trček, na kar so res lahko posebej ponosni. Predstavila se je zanimiva Dekliška vokalna skupina OŠ Borovnica, ki jo sestavljajo sedmošolke, vodi pa jo prav tako zborovodkinja Tina Vahčič, ki je nekaj trenutkov kasneje na oder pripeljala še simpatičen Mladinski pevski zbor OŠ Borovnica, ki ga sestavljajo učenke in učenci od 6. do 9. razreda.
Zbore je na klavirju strokovno spremljala Polona Gabriel, le OPZ Glasbene pripravljalnice je s klavirsko spremljavo podprla Tina Vahčič. Tudi to leto se je lepo predstavil Cerkveni otroški pevski zbor sv. Marjete iz Borovnice, ki ga vodi Valerija Rot. Zbor je s kitaro spretno spremljal Nejc Trček. V zadnjem delu prireditve sta nastopila še dva odrasla borovniška pevska zbora, Moški pevski zbor Štingl'c, ki je to pomlad s svojim koncertom obeležil 25. obletnico delovanja in ga vodi Aleksander Muller, ter ŽPZ Tonja, ki ga vodi Jaka Jerina. Tonje smo se tudi letos znašle kot organizatorice pevske revije, ki je potekala precej bolj zvočno kot prejšnja leta. Na oder je bila že tretjič letos postavljena zvočna školjka, ki zelo pomaga pri tem, da pesmi še bolj zveneče pripotujejo do poslušalk in poslušalcev v dvorani. Tudi tokrat je bila namreč dvorana polno zasedena. Naj bo tako tudi vnaprej; dobrodošli na šestnajstem letnem koncertu  ŽPZ TONJA, ki bo v soboto, 11. junija, ob 20.00!

 

Jožica Rupar

 
0 (Bodi prvi!)
Oceni članek

Povezani članki
NE ZAMUDI VEČ NOBENE POMEMBNE NOVICE ALI DOGODKA IZ TVOJEGA KRAJA! x
Naroči se na brezplačno tedensko e-izdajo in bodi na tekočem o dogajanju v tvoji občini Borovnica!

100 % skrbno bomo varovali vašo zasebnost in odjavili se boste lahko kadarkoli!
Komentiraj novico

Za komentiranje morate biti prijavljeni. Še nimate uporabniškega imena in gesla? Registrirajte se!
Komentarji 0 komentarjev
Za ta prispevek še ni dodanih komentarjev. Bodi prvi!