Izberi drugo občino
Nazadnje izbrane občine

Poišči občino

Registracija
Napoved za ponedeljek, 23.10.2017

pretežno oblačno
Zvečer bo oblačno s padavinami, tudi posameznimi nevihtami, ki bodo ponoči od zahoda slabele in do jutra že večinoma ponehale. Ponekod bo pihal severni veter, na Primorskem sprva močna burja, ki bo postopno slabela in do jutra ponehala. Najnižje jutranje temperature bodo od 1 do 8, ob morju okoli 11 stopinj C.
7°C | 14°C
torek, 24.10.2017
4°C | 17°C
sreda, 25.10.2017
3°C | 14°C
četrtek, 26.10.2017
4°C | 19°C
Opozorila
Nedelja, 22.10.2017 ob 17h
Zvečer bo na Primorskem pihala zmerna do močna burja. Na izpostavljenih mestih bodo najmočnejši sunki vetra dosegali hitrost od 100 do 120 km/h. Že v drugi polovici noči na ponedeljek bo hitro slabela.
7°C
14°C
pretežno oblačno
Nahajaš se tukaj: Novice Kultura

V Galeriji Barje razstavljata vrhniška ......


KULTURA

| |
17.05.2013      9:05
A A

V Galeriji Barje razstavljata vrhniška fotografa


Galerija Barje na stari pošti je konec aprila odprla vrata umetnikoma vrhniškega Foto kluba Okular. V Borovnici se prvič predstavljata Rado Krasnik in Marko Jakopič; njuna izbora fotografij nosita naslov V umetnikovem ateljeju in Svetloba vodoravno.


Deli:

Razstavo smo odprli 24. aprila zvečer, v kulturnem programu pa so sodelovali recitatorka Barbara Bezek Rot, harmonikar Dejan Mesec in saksofonistka Zala Kejžar. O obeh avtorjih je spregovoril predsednik društva Jože Zorman, ki je še posebej izpostavil ustvarjalno medsebojno sodelovanje Humanistično-umetniškega društva Karel Barjanski iz Borovnice in vrhniškega Okularja. Še več, nekaj fotografov je dejavnih v obeh društvih. O svojem delu in razstavljenem opusu pa sta nam več povedala avtorja sama. Rado Krasnik, predsednik vrhniškega Foto kluba Okular, se v Borovnici predstavlja z nizom fotografij, ki nosi naslov V umetnikovem ateljeju. V glavni vlogi nastopa kipar in slikar Bojan Mavsar, njegov atelje pa je fotograf primerjal kar z Ali Babino votlino, v kateri je brez števila kipcev, končanih in nedokončanih, takih, ki jih umetnik morda nikoli ne bo dokončal, ker v svojih delih vsakič vidi kaj novega. Skratka, ustvarjalen nered, tak, kot se za umetnika njegovega kova tudi spodobi.

Naslov drugega niza fotografij, na katerih se prepletata voda in svetloba in jih je ustvaril Marko Jakopič, se imenuje Svetloba vodoravno. Sam pravi: "Rad imam svetlobo v vseh njenih oblikah, tudi v senci, tudi v megli, tudi v temi, in kako rad jo imam v lužah, ledu, na robu lista, na robu oblaka, na koncu vejice, v njeni živi vodi spomladi ali jeseni! Prehod v drugo vesolje, v fantastičen svet svetlobe na robu Planinskega polja in Cerkniškega jezera. Prelistavam pokrajine, vzorce. Prelistavam jih vedno znova, iščem –! Tisočkrat ponovljeni drobec. Kot znanstvenik, ki ponavlja poskus, da bi se dokopal do pravila, do vzorca znotraj velikega sveta." 

Hvala vsem, ki so sodelovali v kulturnem programu, in seveda tudi Birosistemom, ki so razstavo omogočili. Fotografije vrhniških umetnikov si lahko ogledate do 6. junija 2013, vsak ponedeljek in četrtek od 17.00 do 19.00, za druge termine pa se dogovorite s predsednikom društva po telefonu (041 548 926).  

7. junija ob 20. uri pa bo že odprtje nove likovne razstave Od črte do telesa. 

 

HUD Karel Barjanski

Foto: Drago Videmšek
0 (Bodi prvi!)
Oceni članek

Povezani članki
NE ZAMUDI VEČ NOBENE POMEMBNE NOVICE ALI DOGODKA IZ TVOJEGA KRAJA! x
Naroči se na brezplačno tedensko e-izdajo in bodi na tekočem o dogajanju v tvoji občini Borovnica!

100 % skrbno bomo varovali vašo zasebnost in odjavili se boste lahko kadarkoli!
Komentiraj novico

Za komentiranje morate biti prijavljeni. Še nimate uporabniškega imena in gesla? Registrirajte se!
Komentarji 0 komentarjev
Za ta prispevek še ni dodanih komentarjev. Bodi prvi!


Naš časopis
Številka: 452
Izšla: 25.09.2017
Poglej Pdf
Koledar dogodkov Preglej vse
Oktober 22 23 24 25 26 27 28 29 30 31
24.10.201 | Ostalo
Dnevi fizike
28.10.201 | Tečaji in delavnice
Izdelava nakita iz polstene volne
22.10.2017 | Ostalo
Ukročena elektrika, poskusi Nikole Tesle
24.10.201 | Ostalo
Dnevi fizike
28.10.201 | Tečaji in delavnice
Izdelava nakita iz polstene volne

Bodite prvi pri oddaji mnenja.