Izberi drugo občino
Nazadnje izbrane občine

Poišči občino

Registracija
Napoved za sobota, 24.06.2017

pretežno oblačno
Ponoči in zjutraj bo delno jasno s spremenljivo oblačnostjo. Nekatere nevihte se lahko zavlečejo tudi v večerni čas. Najnižje jutranje temperature bodo od 17 do 22, v alpskih dolinah okoli 14 stopinj C.
21°C | 33°C
nedelja, 25.06.2017
21°C | 29°C
ponedeljek, 26.06.2017
17°C | 31°C
torek, 27.06.2017
17°C | 32°C
sreda, 28.06.2017
18°C | 33°C
Opozorila
Petek, 23.6.2017 ob 20h
Zvečer so še možne močnejše nevihte z nalivi in sunki vetra, ni izključen tudi pojav toče. Ob tem so možni porasti hudourniških voda.
21°C
33°C
pretežno oblačno
Nahajaš se tukaj: Novice Kronika

Razkrivalo je strehe in lomilo drevje


KRONIKA, GASILCI IN ZAŠČITA, PROSTOVOLJSTVO

| |
16.08.2013      9:41
A A

Razkrivalo je strehe in lomilo drevjeVihar je lomil drevje, razkrival strehe in prevračal table.
Vihar je lomil drevje, razkrival strehe in prevračal table.
Deli:

Nenadni poletni vihar, ki je po Sloveniji lomastil 29. julija popoldne, je tudi Borovnici prinesel svoj delež razdejanja. Močno deževje z orkanskim vetrom, trajajočim zgolj pičlih nekaj minut, je podiralo zabojnike, lomilo drevje in ograje ter razkrivalo strehe hiš in gospodarskih poslopij. Poškodovan na srečo ni bil nihče. Borovniški gasilci so ta dan posredovali na Ljubljanski cesti, v Jelah in na Bregu, kjer je veter odnesel dele streh. Polomljeno drevje so občani večinoma pospravili sami. Več dela pa so imeli brezoviški gasilci, saj so jo v viharju najslabše odnesle prav vasi v Kotih. Prekrivati so pomagali več kot dvanajst stavb v Brezovici pri Borovnici, Niževcu in Dražici. Največ strešne kritine je veter razmetal v Niževcu, Drašlerju kar 40 m², pol toliko pa še Trčku. Nič bolje ni bilo v bližnji Dražici, kjer je Brencetu razkrilo približno 20 m² strehe. Občani so si med seboj priskočili na pomoč in skupaj z gasilci škodo hitro odpravili.

 

Zagorelo je pri lovski preži

Brežanski gasilci, ki jim ob viharju ni bilo treba intervenirati, pa so hiteli v akcijo dva tedna pozneje, 13. avgusta. Zagorelo je pri Goriškem mahu, med Pakim in Goričico. Po besedah predsednika PGD Breg - Pako Janka Smoleta naj bi se zaradi odvrženega ogorka pod lovsko prežo vneli trava in podrast. Suša je opravila svoje, zato se je ogenj hitro širil, tudi na šotno podlago. Skupaj s šestimi brežanskimi so posredovali še gasilci iz Goričice in z Jezera s kar tremi gasilskimi vozili. Po intenzivnem gašenju so postavili požarno stražo, ki pa na račun bližajočega se dežja ni imela preveč dela.

 

Damjan Debevec
0 (Bodi prvi!)
Oceni članek

Povezani članki
NE ZAMUDI VEČ NOBENE POMEMBNE NOVICE ALI DOGODKA IZ TVOJEGA KRAJA! x
Naroči se na brezplačno tedensko e-izdajo in bodi na tekočem o dogajanju v tvoji občini Borovnica!

100 % skrbno bomo varovali vašo zasebnost in odjavili se boste lahko kadarkoli!
Komentiraj novico

Za komentiranje morate biti prijavljeni. Še nimate uporabniškega imena in gesla? Registrirajte se!
Komentarji 0 komentarjev
Za ta prispevek še ni dodanih komentarjev. Bodi prvi!


Naš časopis
Številka: 449
Izšla: 29.05.2017
Poglej Pdf
Koledar dogodkov Preglej vse
Junij 23 24 25 26 27 28 29 30 1 2
23.06.2017
Danes ni dogodkov.
02.07.2017 | Šole in vrtci
Moja lesena igrača
25.06.2017 | Ostalo
Ukročena elektrika, predstavitev poizkusov Nikole Tesle
02.07.2017 | Šole in vrtci
Moja lesena igrača

Bodite prvi pri oddaji mnenja.