Izberi drugo občino
Nazadnje izbrane občine

Poišči občino

Registracija
Napoved za sobota, 18.11.2017

pretežno oblačno
Danes se bo od severozahoda povečini delno zjasnilo, le po nižinah osrednje in jugovzhodne Slovenije bo ostalo precej nizke oblačnosti. Predvsem ponekod v vzhodni Sloveniji bodo sprva še občasne padavine. Burja na Primorskem bo slabela in do večera ponehala. Najvišje dnevne temperature bodo od 4 do 9, na Primorskem do 14 °C.
4°C | 9°C
nedelja, 19.11.2017
1°C | 8°C
ponedeljek, 20.11.2017
-1°C | 9°C
torek, 21.11.2017
1°C | 11°C
sreda, 22.11.2017
7°C | 12°C
Opozorila
Sobota, 18.11.2017 ob 8h
Dodatnega opozorila ni.
4°C
9°C
pretežno oblačno
Nahajaš se tukaj: Novice Kronika

Razkrivalo je strehe in lomilo drevje


KRONIKA, GASILCI IN ZAŠČITA, PROSTOVOLJSTVO

| |
16.08.2013      9:41
A A

Razkrivalo je strehe in lomilo drevjeVihar je lomil drevje, razkrival strehe in prevračal table.
Vihar je lomil drevje, razkrival strehe in prevračal table.
Deli:

Nenadni poletni vihar, ki je po Sloveniji lomastil 29. julija popoldne, je tudi Borovnici prinesel svoj delež razdejanja. Močno deževje z orkanskim vetrom, trajajočim zgolj pičlih nekaj minut, je podiralo zabojnike, lomilo drevje in ograje ter razkrivalo strehe hiš in gospodarskih poslopij. Poškodovan na srečo ni bil nihče. Borovniški gasilci so ta dan posredovali na Ljubljanski cesti, v Jelah in na Bregu, kjer je veter odnesel dele streh. Polomljeno drevje so občani večinoma pospravili sami. Več dela pa so imeli brezoviški gasilci, saj so jo v viharju najslabše odnesle prav vasi v Kotih. Prekrivati so pomagali več kot dvanajst stavb v Brezovici pri Borovnici, Niževcu in Dražici. Največ strešne kritine je veter razmetal v Niževcu, Drašlerju kar 40 m², pol toliko pa še Trčku. Nič bolje ni bilo v bližnji Dražici, kjer je Brencetu razkrilo približno 20 m² strehe. Občani so si med seboj priskočili na pomoč in skupaj z gasilci škodo hitro odpravili.

 

Zagorelo je pri lovski preži

Brežanski gasilci, ki jim ob viharju ni bilo treba intervenirati, pa so hiteli v akcijo dva tedna pozneje, 13. avgusta. Zagorelo je pri Goriškem mahu, med Pakim in Goričico. Po besedah predsednika PGD Breg - Pako Janka Smoleta naj bi se zaradi odvrženega ogorka pod lovsko prežo vneli trava in podrast. Suša je opravila svoje, zato se je ogenj hitro širil, tudi na šotno podlago. Skupaj s šestimi brežanskimi so posredovali še gasilci iz Goričice in z Jezera s kar tremi gasilskimi vozili. Po intenzivnem gašenju so postavili požarno stražo, ki pa na račun bližajočega se dežja ni imela preveč dela.

 

Damjan Debevec
0 (Bodi prvi!)
Oceni članek

Povezani članki
NE ZAMUDI VEČ NOBENE POMEMBNE NOVICE ALI DOGODKA IZ TVOJEGA KRAJA! x
Naroči se na brezplačno tedensko e-izdajo in bodi na tekočem o dogajanju v tvoji občini Borovnica!

100 % skrbno bomo varovali vašo zasebnost in odjavili se boste lahko kadarkoli!
Komentiraj novico

Za komentiranje morate biti prijavljeni. Še nimate uporabniškega imena in gesla? Registrirajte se!
Komentarji 0 komentarjev
Za ta prispevek še ni dodanih komentarjev. Bodi prvi!


Naš časopis
Številka: 453
Izšla: 30.10.2017

Prelistaj E-izdajo
Koledar dogodkov Preglej vse
November 18 19 20 21 22 23 24 25 26 27
18.11.201 | Tečaji in delavnice
Delavnica: Osnove restavratorstva
19.11.2017 | Tečaji in delavnice
Družinska nedelja: Delavnica za otroke in družine
25.11.201 | Tečaji in delavnice
Delavnica peke kruha v krušni peči
26.11.2017 | Kultura
Prikaz kovanja podkev
18.11.201 | Tečaji in delavnice
Delavnica: Osnove restavratorstva
19.11.2017 | Tečaji in delavnice
Družinska nedelja: Delavnica za otroke in družine
21.11.2017 | Ostalo
S SOCIALNIM PODJETNIŠTVOM DO TRŽENJA ZDRAVE HRANE IN TURIZMA
25.11.201 | Tečaji in delavnice
Delavnica peke kruha v krušni peči
26.11.2017 | Kultura
Prikaz kovanja podkev

Bodite prvi pri oddaji mnenja.