Logo MojaObčina.si
DANES
29°C
14°C
JUTRI
30°C
15°C
Oceni objavo

Skoraj vsaka je bila ena njenih najljubših

Borovnica je imela v soboto, 20. aprila, to čast, da je gostila eno najvidnejših slovenskih pevk.

Vsem dobro poznano in tudi aktualno nagrajenko Prešernovega sklada Nuško Drašček je v goste povabil festival Glasbena fabrka. Skupaj z odličnim jazz pianistom Jako Puciharjem sta obiskovalce popeljala skozi večer, poln čustev in prepleta klasičnih elementov s sodobno interpretacijo. Nuška je ob pogledu na polno večnamensko dvorano osnovne šole izrazila veselje, da so se odzvali v takem številu. 

Navdušila je s svojim glasom ter izredno širokim repertoarjem, ki sega vse od opere, samospeva, vokalno-instrumentalnih del do šansona, jazza, slovenske ljudske pesmi, popa, gospela in muzikala. Skoraj vsako pesem je najavila kot “eno njenih najljubših” in tudi obiskovalci v dvorani bi se verjetno težko odločili kot eno njenih najboljših interpretacij. Kdor spremlja Nuško na njeni poti, ve, da ni šlo mimo slovenske popevke in francoskih šansonov.  

Rok Mihevc 

Oglejte si tudi