Logo MojaObčina.si

Borovnica

DANES
1°C
-3°C
JUTRI
4°C
-2°C
3553

Nejc Trček in prijatelji

Spomladanski koncert Nejca Trčka je bil v nizu borovniških glasbenih prireditev vsekakor razred zase. Malokrat se namreč v malem kraju zgodi, da posameznik z velikim talentom tako samozavestno izpostavi svoje ime, še manjkrat, da ga pri tem podpre domala vsa glasbena srenja njegove generacije. Razgibani večer popularne in rock glasbe, narodnozabavnih viž in ljudskih popevk je naletel tudi na pozitiven odziv javnosti, ki je napolnila malo šolsko dvorano. V svoji večletni glasbeni karieri je Trček nastopal v več glasbenih skupinah in šolski oder zanj velja tudi kot »oder začetkov«. Pred dvanajstimi leti so na svoji valeti tukaj namreč prvič javno zaigrali člani skupine Livada. Kljub ločitvi njihovih poti še vedno radi nastopijo skupaj in tudi njegovo odločitev za samostojni koncert so odločno podprli: »Nejcu kapo dol!« Poleg Livade je nastopila še vedno aktualna skupina pevcev prijateljev Mor'mo še zbrat, ki še kar ni izbrala svojega imena. Z leti se je njihova zasedba resda skoraj prepolovila, a še vztrajajo. Manjkala ni niti trenutno aktualna Nejčeva skupina Nori val. V duetu pa so se mu pridružili Primož Križaj, ki je imel to pot prvi nastop pred borovniškim občinstvom, zatem Aleksandra Mataj, talentirana konkurentka z Blejskega zlatega mikrofona, in seveda Nika Suhadolnik, ki si je pot v glasbene vode utrla pred leti kot članica skupine DNK. Na klaviaturah ga je skozi večer spremljal Jakob Gajšek, na bobnih David Rus, na bas kitari Andraž Jere, na kitari Miha Pepevnik, spremljevalni pevki pa sta bili Nika Suhadolnik in Valerija Rot. Prav res, človek lahko doseže veliko, človek s toliko prijatelji pa vse.

 

Damjan Debevec, foto: DD

Všečkaj objavo

Oceni objavo

Število glasov: 0

Oglejte si tudi

Komentarji

Za komentiranje se morate prijaviti.
Na ta prispevek še ni komentarjev. Bodi prvi!