Izberi drugo občino
Nazadnje izbrane občine

Poišči občino

Registracija
Napoved za četrtek, 19.07.2018

jasno
Zvečer se bo ozračje umirilo. Ponoči bo večinoma jasno. Najnižje jutranje temperature bodo od 11 do 18, ob morju okoli 20 °C.
15°C | 31°C
petek, 18.07.2018
16°C | 31°C
sobota, 20.07.2018
17°C | 31°C
nedelja, 21.07.2018
18°C | 31°C
ponedeljek, 22.07.2018
17°C | 27°C
Opozorila
Sreda, 18.7.2018 ob 18h
Dodatnega opozorila ni.
15°C
31°C
jasno
Nahajaš se tukaj: Novice Kultura

Nejc Trček in prijatelji


KULTURA

| |
13.04.2017      6:18
A A

Nejc Trček in prijateljiNejc Trček tokrat prvič tudi z lastno avtorsko pesmijo.
Nejc Trček tokrat prvič tudi z lastno avtorsko pesmijo.
Deli:

Spomladanski koncert Nejca Trčka je bil v nizu borovniških glasbenih prireditev vsekakor razred zase. Malokrat se namreč v malem kraju zgodi, da posameznik z velikim talentom tako samozavestno izpostavi svoje ime, še manjkrat, da ga pri tem podpre domala vsa glasbena srenja njegove generacije. Razgibani večer popularne in rock glasbe, narodnozabavnih viž in ljudskih popevk je naletel tudi na pozitiven odziv javnosti, ki je napolnila malo šolsko dvorano. V svoji večletni glasbeni karieri je Trček nastopal v več glasbenih skupinah in šolski oder zanj velja tudi kot »oder začetkov«. Pred dvanajstimi leti so na svoji valeti tukaj namreč prvič javno zaigrali člani skupine Livada. Kljub ločitvi njihovih poti še vedno radi nastopijo skupaj in tudi njegovo odločitev za samostojni koncert so odločno podprli: »Nejcu kapo dol!« Poleg Livade je nastopila še vedno aktualna skupina pevcev prijateljev Mor'mo še zbrat, ki še kar ni izbrala svojega imena. Z leti se je njihova zasedba resda skoraj prepolovila, a še vztrajajo. Manjkala ni niti trenutno aktualna Nejčeva skupina Nori val. V duetu pa so se mu pridružili Primož Križaj, ki je imel to pot prvi nastop pred borovniškim občinstvom, zatem Aleksandra Mataj, talentirana konkurentka z Blejskega zlatega mikrofona, in seveda Nika Suhadolnik, ki si je pot v glasbene vode utrla pred leti kot članica skupine DNK. Na klaviaturah ga je skozi večer spremljal Jakob Gajšek, na bobnih David Rus, na bas kitari Andraž Jere, na kitari Miha Pepevnik, spremljevalni pevki pa sta bili Nika Suhadolnik in Valerija Rot. Prav res, človek lahko doseže veliko, človek s toliko prijatelji pa vse.

 

Damjan Debevec, foto: DD
0 (Bodi prvi!)
Oceni članek

Povezani članki
NE ZAMUDI VEČ NOBENE POMEMBNE NOVICE ALI DOGODKA IZ TVOJEGA KRAJA! x
Naroči se na brezplačno tedensko e-izdajo in bodi na tekočem o dogajanju v tvoji občini Borovnica!

100 % skrbno bomo varovali vašo zasebnost in odjavili se boste lahko kadarkoli!
Komentiraj novico

Za komentiranje morate biti prijavljeni. Še nimate uporabniškega imena in gesla? Registrirajte se!
Komentarji 0 komentarjev
Za ta prispevek še ni dodanih komentarjev. Bodi prvi!