Logo MojaObčina.si

Borovnica

DANES
1°C
-5°C
JUTRI
2°C
-2°C
3995

Martinovanje v Gostilni pr' Štingl'c

Tradicionalni Martinov koncert borovniških Štinglcov so se pevci lani odločili preseliti na povsem novo lokacijo, v na novo odprto Gostilno pr' Štingl'c. A, resnici na ljubo, prav dosti gostilni podoben ta hram ni bil. Ne le da ni bilo v njem najti goske, še pijače je bilo zgolj za vzorec. Je pa premogel dobrodušnega »oštirja« Matjaža Ocepka in zgovorno »natakarico« Laro Ofentavšek, ki sta na Martinov večer gostila kar dva pevska zbora, narodno-zabavni ansambel in še kopico gostov za povrh. Nabor pesmi je bil času in dogodku primerno vesel, a posvetimo se malce nastopajočim, ki sta jih naša povezovalca prav lepo predstavila. O Štinglcih menda že vse vemo, jih pa to sezono vodi novi zborovodja Aleksander Müller. Ženski pevski zbor Ivan Rijavec iz Črnega Vrha nad Idrijo po drugi strani prepeva že 24 let. Vodi jih zborovodkinja Katja Bajec Felc, v svoj repertoar vključujejo slovenske narodne in umetne, nabožne ter pesmi drugih narodov. Druži jih veselje do petja in druženja, vsako leto pa se jim pridružijo tudi nove članice. Še na kratko o Ivanu Rijavcu (1905–1980), kateremu v čast je poimenovan zbor. Bil je izvrsten pedagog v Glasbeni šoli Idrija, njen dolgoletni ravnatelj, več desetletij zaslužni zborovodja številnih zborov in tudi skladatelj. Zaradi osebne skromnosti nikoli ni uredil in objavil svojega bogatega opusa glasbenih del, za to so pred kratkim poskrbeli šele njegovi dediči. Veselo, na poskok pa so na tokratno martinovo zaigrali mladi glasbeniki iz prav tako mlade skupine z imenom Nori val. Ansambel te dni praznuje svoje drugo leto, izvaja pa narodno-zabavno, zabavno ter plesno glasbo. Člani, Nejc Trček (vokal, kitara, klaviature), Rok Jamnik (vokal, bas kitara, bariton), Martin Podgrajšek (vokal, harmonika, klaviature), Anamarija Rot (vokal, kitara), Valerija Rot (vokal), prihajajo z vseh koncev, Padeža, Dola, Kamnika pod Krimom in Škofje Loke. Po njihovih besedah jih povezujejo prijateljstvo, smeh ... in malo norosti – zato tudi ime Nori val. Borovnica sicer ne slovi ravno kot vinorodni okoliš, morda bi sem pa tja nabrali kaj brajdnega vina, znamo pa zato ceniti dobro kapljico, kar tudi nekaj šteje. Morebiti prav iz tega ozira so se Štinglci to pot odločili priložnosti na ljubo imenovati prvo borovniško vinsko kraljico. Kandidatk sicer ni bilo prav dosti, natanko ena, a bi ji težko našel konkurenco. Ko bi se le tudi to prelevilo v tako lepo tradicijo, kot je že Martinov koncert.

 

Damjan Debevec, foto: DD

Všečkaj objavo

Oceni objavo

Število glasov: 0

Oglejte si tudi

Komentarji

Za komentiranje se morate prijaviti.
Na ta prispevek še ni komentarjev. Bodi prvi!