Izberi drugo občino
Nazadnje izbrane občine

Poišči občino

Registracija
Napoved za nedelja, 22.07.2018

oblačno
Zvečer in v prvem delu noči se bodo še pojavljale krajevne plohe in nevihte, nekatere bodo lahko močnejše. V drugi polovici noči se bo vreme prehodno umirilo. Najnižje jutranje temperature bodo od 13 do 18, ob morju okoli 20 °C.
17°C | 26°C
torek, 23.07.2018
18°C | 29°C
sreda, 24.07.2018
16°C | 29°C
četrtek, 25.07.2018
16°C | 29°C
Opozorila
Sobota, 21.7.2018 ob 18h
Do sredine noči na nedeljo bodo možna krajevna neurja.
17°C
26°C
oblačno
Nahajaš se tukaj: Novice Kultura

Martinovanje v Gostilni pr' Štingl'c...


KULTURA

| |
17.01.2017      14:08
A A

Martinovanje v Gostilni pr' Štingl'cLara Ofentavšek, prva borovniška vinska kraljica
Lara Ofentavšek, prva borovniška vinska kraljica
Deli:

Tradicionalni Martinov koncert borovniških Štinglcov so se pevci lani odločili preseliti na povsem novo lokacijo, v na novo odprto Gostilno pr' Štingl'c. A, resnici na ljubo, prav dosti gostilni podoben ta hram ni bil. Ne le da ni bilo v njem najti goske, še pijače je bilo zgolj za vzorec. Je pa premogel dobrodušnega »oštirja« Matjaža Ocepka in zgovorno »natakarico« Laro Ofentavšek, ki sta na Martinov večer gostila kar dva pevska zbora, narodno-zabavni ansambel in še kopico gostov za povrh. Nabor pesmi je bil času in dogodku primerno vesel, a posvetimo se malce nastopajočim, ki sta jih naša povezovalca prav lepo predstavila. O Štinglcih menda že vse vemo, jih pa to sezono vodi novi zborovodja Aleksander Müller. Ženski pevski zbor Ivan Rijavec iz Črnega Vrha nad Idrijo po drugi strani prepeva že 24 let. Vodi jih zborovodkinja Katja Bajec Felc, v svoj repertoar vključujejo slovenske narodne in umetne, nabožne ter pesmi drugih narodov. Druži jih veselje do petja in druženja, vsako leto pa se jim pridružijo tudi nove članice. Še na kratko o Ivanu Rijavcu (1905–1980), kateremu v čast je poimenovan zbor. Bil je izvrsten pedagog v Glasbeni šoli Idrija, njen dolgoletni ravnatelj, več desetletij zaslužni zborovodja številnih zborov in tudi skladatelj. Zaradi osebne skromnosti nikoli ni uredil in objavil svojega bogatega opusa glasbenih del, za to so pred kratkim poskrbeli šele njegovi dediči. Veselo, na poskok pa so na tokratno martinovo zaigrali mladi glasbeniki iz prav tako mlade skupine z imenom Nori val. Ansambel te dni praznuje svoje drugo leto, izvaja pa narodno-zabavno, zabavno ter plesno glasbo. Člani, Nejc Trček (vokal, kitara, klaviature), Rok Jamnik (vokal, bas kitara, bariton), Martin Podgrajšek (vokal, harmonika, klaviature), Anamarija Rot (vokal, kitara), Valerija Rot (vokal), prihajajo z vseh koncev, Padeža, Dola, Kamnika pod Krimom in Škofje Loke. Po njihovih besedah jih povezujejo prijateljstvo, smeh ... in malo norosti – zato tudi ime Nori val. Borovnica sicer ne slovi ravno kot vinorodni okoliš, morda bi sem pa tja nabrali kaj brajdnega vina, znamo pa zato ceniti dobro kapljico, kar tudi nekaj šteje. Morebiti prav iz tega ozira so se Štinglci to pot odločili priložnosti na ljubo imenovati prvo borovniško vinsko kraljico. Kandidatk sicer ni bilo prav dosti, natanko ena, a bi ji težko našel konkurenco. Ko bi se le tudi to prelevilo v tako lepo tradicijo, kot je že Martinov koncert.

 

Damjan Debevec, foto: DD
0 (Bodi prvi!)
Oceni članek

Povezani članki
NE ZAMUDI VEČ NOBENE POMEMBNE NOVICE ALI DOGODKA IZ TVOJEGA KRAJA! x
Naroči se na brezplačno tedensko e-izdajo in bodi na tekočem o dogajanju v tvoji občini Borovnica!

100 % skrbno bomo varovali vašo zasebnost in odjavili se boste lahko kadarkoli!
Komentiraj novico

Za komentiranje morate biti prijavljeni. Še nimate uporabniškega imena in gesla? Registrirajte se!
Komentarji 0 komentarjev
Za ta prispevek še ni dodanih komentarjev. Bodi prvi!


Naš časopis
Številka: 461
Izšla: 02.07.2018
Poglej Pdf
Koledar dogodkov Preglej vse
Julij 21 22 23 24 25 26 27 28 29 30
21.07.2018
Danes ni dogodkov.

Bodite prvi pri oddaji mnenja.