Izberi drugo občino
Nazadnje izbrane občine

Poišči občino

Registracija
Napoved za četrtek, 29.06.2017

delno oblačno
Danes bo spremenljivo oblačno, občasno bodo nastajale krajevne plohe in nevihte. Več sonca bo na vzhodu države. Pihal bo okrepljen jugozahodni veter. Najvišje dnevne temperature bodo od 20 do 27 stopinj.
18°C | 25°C
petek, 30.06.2017
15°C | 26°C
sobota, 01.07.2017
16°C | 25°C
nedelja, 02.07.2017
14°C | 27°C
ponedeljek, 03.07.2017
13°C | 25°C
Opozorila
Četrtek, 29.6.2017 ob 6h
Dodatnega opozorila ni.
18°C
25°C
delno oblačno
Nahajaš se tukaj: Novice Kultura

Člani društva ZB za vrednote NOB smo bili ......


KULTURA

| |
18.05.2013      12:31
A A

Člani društva ZB za vrednote NOB smo bili dejavni


Prvomajski prazniki se začenjajo s 27. aprilom, slovenskim državnim praznikom, ki nosi ime dan upora proti okupatorju. Varčevanje je v teh kriznih časih ukinilo državno proslavo. Zveza borcev se je odločila, da na ta, za nas pomemben dan Tržaškemu partizanskemu pevskemu zboru Pinko Tomažič pomaga organizirati koncert. Pobudi smo se odzvali tudi člani borovniškega društva. Iz Borovnice smo se z avtobusom, ki smo ga povsem napolnili, odpeljali v prepolne Stožice.


Deli:

Tam nismo prisostvovali le koncertu, ampak celemu festivalu. Združeni pevski zbori so nas s pomočjo glasbenih gostov, s pesmijo in recitacijo popeljali skozi partizanske čase, pa ne samo slovenske, ampak od vseh narodov, ki so sodelovali v zmagoviti vojni proti nacizmu in fašizmu. Prav ta koncert je dokazal, da partizanska pesem ni nekaj, kar bi sodilo v preteklost, ampak je še kako živa. Dokazal je, da pesmi upora nastajajo še danes, kajti prav v teh časih, ko so socialne razlike večje kot kdajkoli prej, pesmi upora potrebujemo zaradi tolažbe in zaradi upanja.

V nedeljo, 28. aprila, smo s krajšo komemoracijo počastili spomin na pravnika in pesnika dr. Ivana Korošca. Zbrali smo se pred spomenikom na Lazah. Njegovo življenjsko pot je orisala Milka Mihevec, recitatorja pa sta nas z njegovo pesmijo še enkrat opomnila na veliko človečnost, ki jo je dr. Korošec nosil v sebi. Po proslavi smo se pred dežjem umaknili do bližnje hiše našega člana, kjer smo se prijetno družili. Četrtega maja, to je dan, ki si ga je naše društvo izbralo za svoj praznik, smo se kot vsako leto dobili na Srebotniku, pri spomeniku, ki obeležuje ustanovitev Faškarske čete. Tudi tam smo pripravili krajši kulturni program. Imeli smo čast, da smo našemu prvemu predsedniku Andreju Ocepku v imenu Zveze društev borcev za vrednote NOB Slovenije izročili srebrno plaketo, visoko priznanje, ki mu ga je glavni odbor dodelil za dosedanje delo v društvu in širši okolici. Tudi to srečanje smo končali s prijetnim druženjem.

Naše društvo se modernizira; vsi, ki uporabljate spletno družabno omrežje Facebook, nas lahko najdete na naši uradni strani Društvo ZB za vrednote NOB Borovnica.

                                                                                             

Matjaž Ocepek

     
0 (Bodi prvi!)
Oceni članek

Povezani članki
NE ZAMUDI VEČ NOBENE POMEMBNE NOVICE ALI DOGODKA IZ TVOJEGA KRAJA! x
Naroči se na brezplačno tedensko e-izdajo in bodi na tekočem o dogajanju v tvoji občini Borovnica!

100 % skrbno bomo varovali vašo zasebnost in odjavili se boste lahko kadarkoli!
Komentiraj novico

Za komentiranje morate biti prijavljeni. Še nimate uporabniškega imena in gesla? Registrirajte se!
Komentarji 0 komentarjev
Za ta prispevek še ni dodanih komentarjev. Bodi prvi!


Naš časopis
Številka: 450
Izšla: 26.06.2017
Poglej Pdf
Koledar dogodkov Preglej vse
Junij 29 30 1 2 3 4 5 6 7 8
29.06.2017
Danes ni dogodkov.
02.07.2017 | Šole in vrtci
Moja lesena igrača
02.07.2017 | Šole in vrtci
Moja lesena igrača
05.07.2017 | Šole in vrtci
Sredi tedna v muzej: Odkrivanje muzejskih zbirk

Bodite prvi pri oddaji mnenja.