Logo MojaObčina.si

Borovnica

JUTRI
31°C
18°C
PON.
31°C
19°C
3995

Pri drugem slapu je zdrsnilo planinki

15. oktobra letos je malo po šestnajsti uri v soteski Pekel, na »mulatjeri«, ki po desnem bregu Otavščice vodi mimo tretjega in drugega slapa, prav nerodno spodrsnilo starejši planinki, ki si je pri tem poškodovala gleženj ter koleno. Na klic na pomoč so se nemudoma odzvali reševalci gorske reševalne službe iz Ljubljane. G. Tomaž Žganjar je takole opisal reševalno akcijo, ki je sledila: »Pekel je soteska pri Borovnici, v kateri je imela naša postaja v zadnjih letih številne reševalne akcije. V grabnu s slapovi je pretežni del dneva skozi celo leto senca in zato so skale in tla večinoma vlažni. V nedeljo je korak zdrsnil planinki v nizkih gležnjarjih. Nič nenavadnega za konec oktobra na zlizani potki ob potoku. Poškodovana gleženj in koleno. Na sončen dan je redkokateri reševalec doma, zato se nas je na parkirišču ob vhodu v sotesko pri peklenščku zbralo manj kot običajno. Iz prtljažnika smo vzelo le najnujnejše. Levo od prvih stopnic blizu drugega slapu je ležala poškodovanka, ki jo je kljub temu, da smo bili v tričetrt ure pri njej, zeblo in zato malce treslo. Oskrbeli smo ji nogo, jo položili na nosila in pokrili. Strah in negotovost sta začela počasi popuščati, morala je vidno zrasla. Zanesljivo smo jo nosili po potki, čeprav je prenos zahteval stalno varovanje s stometrsko vrvjo. Ko smo prišli v dolino, nam je bilo kljub mrazu pošteno vroče. Poškodovanko smo predali fantom nujne medicinske pomoči. Ob strani je stala neznanka, ki se nam je približala, ko smo modrovali, kot običajno po uspešno opravljenih akcijah. Nekako ji je bilo nerodno pristopiti, pa se je končno le ojunačila: 'Fantje, sem njena kolegica, a se to reševanje plača? Koliko bo pa koštalo?' Pojasnili smo ji, da zdravstveno pomoč plača država, gorski reševalci pa smo le prostovoljci. Z nasmehom na obrazu se nam je zahvalila. So trenutki, ko se nam zazdi, da smo naredili nekaj majhnega, ampak dobrega ... Priporočili smo se za kakšen očenaš pri maši v nedeljo ...« Čestitkam ob uspešno izvedeni akciji se pridružujemo tudi pri Našem časopisu.

 

Damjan Debevec, fotografija: GRS Ljubljana

Všečkaj objavo

Oceni objavo

Število glasov: 0

Oglejte si tudi