Izberi drugo občino
Nazadnje izbrane občine

Poišči občino

Registracija
Napoved za torek, 21.08.2018

jasno
Zvečer se bo povsod razjasnilo, ponoči bo precej jasno. Najnižje jutranje temperature bodo od 13 do 18, ob morju okoli 20 °C.
17°C | 33°C
sreda, 20.08.2018
17°C | 33°C
četrtek, 22.08.2018
18°C | 33°C
petek, 23.08.2018
18°C | 34°C
sobota, 24.08.2018
17°C | 33°C
Opozorila
Ponedeljek, 20.8.2018 ob 18h
Dodatnega opozorila ni.
17°C
33°C
jasno
Nahajaš se tukaj: Novice Kronika

Pri drugem slapu je zdrsnilo planinki


KRONIKA

| |
12.11.2017      14:01
A A

Pri drugem slapu je zdrsnilo planinkiDeli:

15. oktobra letos je malo po šestnajsti uri v soteski Pekel, na »mulatjeri«, ki po desnem bregu Otavščice vodi mimo tretjega in drugega slapa, prav nerodno spodrsnilo starejši planinki, ki si je pri tem poškodovala gleženj ter koleno. Na klic na pomoč so se nemudoma odzvali reševalci gorske reševalne službe iz Ljubljane. G. Tomaž Žganjar je takole opisal reševalno akcijo, ki je sledila: »Pekel je soteska pri Borovnici, v kateri je imela naša postaja v zadnjih letih številne reševalne akcije. V grabnu s slapovi je pretežni del dneva skozi celo leto senca in zato so skale in tla večinoma vlažni. V nedeljo je korak zdrsnil planinki v nizkih gležnjarjih. Nič nenavadnega za konec oktobra na zlizani potki ob potoku. Poškodovana gleženj in koleno. Na sončen dan je redkokateri reševalec doma, zato se nas je na parkirišču ob vhodu v sotesko pri peklenščku zbralo manj kot običajno. Iz prtljažnika smo vzelo le najnujnejše. Levo od prvih stopnic blizu drugega slapu je ležala poškodovanka, ki jo je kljub temu, da smo bili v tričetrt ure pri njej, zeblo in zato malce treslo. Oskrbeli smo ji nogo, jo položili na nosila in pokrili. Strah in negotovost sta začela počasi popuščati, morala je vidno zrasla. Zanesljivo smo jo nosili po potki, čeprav je prenos zahteval stalno varovanje s stometrsko vrvjo. Ko smo prišli v dolino, nam je bilo kljub mrazu pošteno vroče. Poškodovanko smo predali fantom nujne medicinske pomoči. Ob strani je stala neznanka, ki se nam je približala, ko smo modrovali, kot običajno po uspešno opravljenih akcijah. Nekako ji je bilo nerodno pristopiti, pa se je končno le ojunačila: 'Fantje, sem njena kolegica, a se to reševanje plača? Koliko bo pa koštalo?' Pojasnili smo ji, da zdravstveno pomoč plača država, gorski reševalci pa smo le prostovoljci. Z nasmehom na obrazu se nam je zahvalila. So trenutki, ko se nam zazdi, da smo naredili nekaj majhnega, ampak dobrega ... Priporočili smo se za kakšen očenaš pri maši v nedeljo ...« Čestitkam ob uspešno izvedeni akciji se pridružujemo tudi pri Našem časopisu.

 

Damjan Debevec, fotografija: GRS Ljubljana
0 (Bodi prvi!)
Oceni članek

Povezani članki
NE ZAMUDI VEČ NOBENE POMEMBNE NOVICE ALI DOGODKA IZ TVOJEGA KRAJA! x
Naroči se na brezplačno tedensko e-izdajo in bodi na tekočem o dogajanju v tvoji občini Borovnica!

100 % skrbno bomo varovali vašo zasebnost in odjavili se boste lahko kadarkoli!
Komentiraj novico

Za komentiranje morate biti prijavljeni. Še nimate uporabniškega imena in gesla? Registrirajte se!
Komentarji 0 komentarjev
Za ta prispevek še ni dodanih komentarjev. Bodi prvi!


Naš časopis
Številka: 461
Izšla: 02.07.2018
Poglej Pdf
Koledar dogodkov Preglej vse
Avgust 21 22 23 24 25 26 27 28 29 30
21.08.2018
Danes ni dogodkov.
25.08.201 | Kultura
Fotografska delavnica (NOVO!)
26.08.2018 | Kultura
Moja lesena igrača
22.08.2018 | Kultura
Sredi tedna v muzej: Odkrivanje muzejskih zbirk
25.08.201 | Kultura
Fotografska delavnica (NOVO!)
26.08.2018 | Kultura
Moja lesena igrača

Bodite prvi pri oddaji mnenja.