Izberi drugo občino
Nazadnje izbrane občine

Poišči občino

Registracija
Napoved za petek, 20.10.2017

pretežno jasno
Ponoči bo precej jasno, predvsem ponekod na Primorskem in na severovzhodu države bo nastala megla. Najnižje jutranje temperature bodo od 2 do 8, na Primorskem okoli 10 stopinj C.
8°C | 20°C
sobota, 21.10.2017
9°C | 20°C
nedelja, 22.10.2017
10°C | 13°C
ponedeljek, 23.10.2017
7°C | 15°C
Opozorila
Četrtek, 19.10.2017 ob 19h
Dodatnega opozorila ni.
8°C
20°C
pretežno jasno
Nahajaš se tukaj: Novice Kronika

Helikoptersko reševanje iz Pekla


KRONIKA, GASILCI IN ZAŠČITA, PROSTOVOLJSTVO

| |
25.06.2014      13:55
A A

Helikoptersko reševanje iz PeklaPokojiščan je preživel več kot 20-metrski padec.
Pokojiščan je preživel več kot 20-metrski padec.
Deli:

Poti skozi sotesko Pekel že četrti mesec ostajajo na seznamu uradno zaprtih poti pri Planinski zvezi Slovenije. Kljub temu po soteski kar pogosto križarijo domači in tuji pohodniki ter izletniki, nekateri bolj, drugi manj pripravljeni na nove razmere. Trenutek nepazljivosti enega od njih je v soboto, 7. junija, botroval prvi letošnji intervenciji gorske reševalne službe v Peklu. Nesreča pa se je, zanimivo, zgodila na delu poti, ki niti ni bil uradno zaprt, pri petem slapu. Da bi bila ironija še večja, so najslabši scenarij preprečili pohodniki (resda pod vodstvom izkušenega domačina), ki so si ne glede na stanje poti za sobotni izlet izbrali ravno Pekel in verjetno še zadnji čas naleteli na ponesrečenca. Slednji, gre za domačina, je namreč med spustom k petemu slapu zdrsnil in omahnil v globino. Več kot dvajsetmetrski padec v tolmun pod slapom je preživel, a z zapletenim zlomom kolka. Glede na to, da se je od doma na Pokojišču na sprehod odpravil okrog sedme ure zjutraj, se je nesreča verjetno zgodila okrog osme ure, pohodniki pa so nanj naleteli ob pol desetih dopoldne, ko je, po njihovem pričevanju, le še z glavo molel iz vode. Močno podhlajenega so potegnili iz mrzle vode in poklicali reševalce. V slabe pol ure so bili na kraju nesreče reševalci Reševalne postaje Ljubljana, ekipa gorske reševalne službe, policisti in borovniški gasilci. Slednje so domačini sicer sami poklicali, a se je znova pokazalo, da so pri reševalnih akcijah iz Pekla še kako potrebni. Tako so najprej odstranili podrto drevje s položnejše gozdne poti, ki vodi do petega slapa, prenašali opremo reševalcev, pozneje, ko je zaradi nevarnega nihanja zdravstvenega stanja ponesrečenca padla odločitev, da pokličejo helikoptersko enoto nujne medicinske pomoči, pa so s prostora, predvidenega za dvig, odstranili še vse potencialno nevarno vejevje. Helikopter Slovenske vojske je kmalu prihrumel nad sotesko in ob 11.50 z nesrečnikom odbrzel proti Ljubljani, kjer ga je že čakala operacijska dvorana. Po zadnjih informacijah uspešno okreva v domači oskrbi. Ta zgodba se je vsekakor razpletla dosti srečnejše kot oni dve iz let 2006 in 2011, ki sta na istem prostoru terjali človeški žrtvi.

 

Damjan Debevec; foto: PGD Borovnica


ZAHVALA

Iskreno se zahvaljujemo g. Grimšiču, reševalcem Reševalne postaje UKC Ljubljana, Gorski reševalni službi, PGD Borovnica, helikopterski enoti NMP (Slovenske vojske), policistom PP Vrhnika ter vsem ostalim za izkazano nesebično pomoč pri reševanju našega Petra iz smrtne nevarnosti.

Večno hvaležna družina Dragar

 
0 (Bodi prvi!)
Oceni članek

Povezani članki
NE ZAMUDI VEČ NOBENE POMEMBNE NOVICE ALI DOGODKA IZ TVOJEGA KRAJA! x
Naroči se na brezplačno tedensko e-izdajo in bodi na tekočem o dogajanju v tvoji občini Borovnica!

100 % skrbno bomo varovali vašo zasebnost in odjavili se boste lahko kadarkoli!
Komentiraj novico

Za komentiranje morate biti prijavljeni. Še nimate uporabniškega imena in gesla? Registrirajte se!
Komentarji 0 komentarjev
Za ta prispevek še ni dodanih komentarjev. Bodi prvi!


Naš časopis
Številka: 452
Izšla: 25.09.2017
Poglej Pdf
Koledar dogodkov Preglej vse
Oktober 19 20 21 22 23 24 25 26 27 28
19.10.2017
Danes ni dogodkov.
21.10.201 | Tečaji in delavnice
Tečaj peke kruha v krušni peči
24.10.201 | Ostalo
Dnevi fizike
28.10.201 | Tečaji in delavnice
Izdelava nakita iz polstene volne
21.10.201 | Tečaji in delavnice
Tečaj peke kruha v krušni peči
22.10.2017 | Ostalo
Ukročena elektrika, poskusi Nikole Tesle
24.10.201 | Ostalo
Dnevi fizike
28.10.201 | Tečaji in delavnice
Izdelava nakita iz polstene volne

Bodite prvi pri oddaji mnenja.