Izberi drugo občino
Nazadnje izbrane občine

Poišči občino

Registracija
Napoved za torek, 24.10.2017

pretežno jasno
Zvečer bo oblačno s padavinami, tudi posameznimi nevihtami, ki bodo ponoči od zahoda slabele in do jutra že večinoma ponehale. Ponekod bo pihal severni veter, na Primorskem sprva močna burja, ki bo postopno slabela in do jutra ponehala. Najnižje jutranje temperature bodo od 1 do 8, ob morju okoli 11 stopinj C.
3°C | 17°C
sreda, 25.10.2017
4°C | 16°C
četrtek, 26.10.2017
3°C | 21°C
petek, 27.10.2017
5°C | 18°C
Opozorila
Nedelja, 22.10.2017 ob 17h
Zvečer bo na Primorskem pihala zmerna do močna burja. Na izpostavljenih mestih bodo najmočnejši sunki vetra dosegali hitrost od 100 do 120 km/h. Že v drugi polovici noči na ponedeljek bo hitro slabela.
3°C
17°C
pretežno jasno
Nahajaš se tukaj: Novice Turizem

Vogel že v pogonu


ŠPORT, TURIZEM, GOSPODARSTVO

| |
04.01.2014      17:19
A A

Vogel že v pogonu


Smučišče Vogel je letos pričelo z obratovanjem že 30. novembra, kar je najzgodnejši pričetek smučarske sezone odkar obratuje nova nihalka.


Foto: Petra Lotrič Ogrin
Foto: Petra Lotrič Ogrin
Deli:

V letošnjem letu so na Voglu pripravili cel kup novosti. Postavili so novo vrvno vlečnico, ki je namenjena začetnikom in otrokom. Celotna gostinska ponudba v brunaricah na smučišču je v letošnji sezoni v okviru Žičnic Vogel, imajo pa tudi svoje namestitvene kapacitete, in sicer kar 90 postelj. Prevzeli so namestitvene kapacitete v brunaricah Murka in Ruša ter gostinsko-namestitvene kapacitete v brunaricah Burja in Merjasec. Brunarici Rušo in Murko so kupili, Burjo in Merjasca pa imajo v najemu.

 

Pripravili so celo vrsto drobnih izboljšav in dogodkov, ki bodo poskrbeli za dobro počutje in uživanje gostov na Voglu. Skupaj z rednim vzdrževanjem naprav in za zgoraj navedene novosti so v novo sezono vložili nekaj sto tisoč evrov. Skupno število zaposlenih, skupaj s sezonskimi delavci, študenti in občasnimi delavci, ki jih potrebujejo v konicah bo letos preseglo 90, kar je približno 15 zaposlenih več kot v lanski zimski sezoni.

Letos je Vogel vključen tudi v mednarodno testiranje smučišč Skiareatest (http://www.skiareatest.com/), tako da se bodo še posebej potrudili za dobro počutje smučarjev in obiskovalcev.

 

»Veseli nas, da ima SKI Hotel novega najemnika in je v letošnji sezoni odprt, saj to pomeni dodatnih 80 smučarjev vsak dan na smučišču in tudi dodatno promocijo za smučišče,« je povedal direktor Žičnic Vogel Bohinj Boštjan Mencinger. Na Voglu je letos tako na voljo kar okrog 300 postelj, kar je že zelo lepa številka. Prav tako so oživeli tudi nočno dogajanje, saj ob petkih in sobotah v nočnem času obratujeta nihalka in bar Čuk.

 

»Pričakujemo dobro zimsko sezono, saj smo s smuko pričeli že 30. novembra, kar je najzgodnejši začetek smučanja na Voglu, odkar imamo novo nihalko, to je pd leta 2001. Pričakujemo, da bomo v tej sezoni presegli lansko število, 92.000 smučarjev,« je dejal Mencinger.

 

Zaradi krize, ki v Sloveniji še ne popušča oziroma se še stopnjuje, letos cen večine kart niso dvignili. Naredili so samo nekaj manjših sprememb cen, nekaj kart pa so celo pocenili. Polna cena dnevne karte tako ostaja 27 evrov. »Že ob dvigu DDV smo se odločili, da dviga ne prenesemo na obiskovalce in nismo spremenili cen,« je pojasnil Mencinger.

 

V času, ko smo pridobili zgornje informacije, je bilo na Voglu snega dobrega pol metra in smuka je bila idealna. Obratvala je že večina smučišča razen Zadnjega Vogla in Šije. Od 30. novembra do 10. decembra pa so že našteli 3.000 obiskovalcev.


0 (Bodi prvi!)
Oceni članek

Povezani članki
NE ZAMUDI VEČ NOBENE POMEMBNE NOVICE ALI DOGODKA IZ TVOJEGA KRAJA! x
Naroči se na brezplačno tedensko e-izdajo in bodi na tekočem o dogajanju v tvoji občini Bohinj!

100 % skrbno bomo varovali vašo zasebnost in odjavili se boste lahko kadarkoli!
Komentiraj novico

Za komentiranje morate biti prijavljeni. Še nimate uporabniškega imena in gesla? Registrirajte se!
Komentarji 0 komentarjev
Za ta prispevek še ni dodanih komentarjev. Bodi prvi!


Koledar dogodkov Preglej vse
Oktober 23 24 25 26 27 28 29 30 31 1
23.10.2017
Danes ni dogodkov.
25.10.2017 | Kultura
A veš, koliko te imam rad?
25.10.2017 | Kultura
A veš, koliko te imam rad?
28.10.201 | Turizem
Domača tržnica na Bohinjski Bistrici

Bodite prvi pri oddaji mnenja.