Izberi drugo občino
Nazadnje izbrane občine

Poišči občino

Registracija
Napoved za četrtek, 27.07.2017

pretežno oblačno
Popoldne bo deloma sončno, predvsem v severnih in vzhodnih krajih pretežno oblačno. Najvišje dnevne temperature bodo od 23 do 27 stopinj C.
11°C | 27°C
petek, 28.07.2017
14°C | 28°C
sobota, 29.07.2017
17°C | 30°C
nedelja, 30.07.2017
16°C | 30°C
ponedeljek, 31.07.2017
16°C | 34°C
Opozorila
Četrtek, 27.7.2017 ob 14h
Dodatnega opozorila ni.
11°C
27°C
pretežno oblačno
Nahajaš se tukaj: Novice Turizem

Trajnostni turizem tudi pozimi


TURIZEM

| |
15.01.2014      19:00
A A

Trajnostni turizem tudi pozimi


Pri Turizmu Bohinj že več let s sodelovanjem turističnega gospodarstva uspešno vodijo projekt SKI BUS. »Prizadevanja za umirjanja prometa tudi pozimi pa smo nadgradili s projektom BOHINJ-SKI VLAK,« je dejal Langus.


Deli:

Javni zavod za pospeševanje turizma Turizem Bohinj je v sodelovanju s prevoznikom Alpetour - potovalna agencija in Ministrstvom za promet v poletni sezoni uspešno izpeljal projekt Poletni bus. Avtobus je v juliju in avgustu vozil na relaciji Železniška postaja Boh. Bistrica – Slap Savica, in sicer po Zgornji Bohinjski dolini. »S projektom smo zadovoljni. Povprečno je Poletni bus uporabilo 90 potnikov na dan, s čimer so bila izpolnjena naša pričakovanja. Zato smo se odločili tudi v zimski sezoni nadaljevati s spodbujanjem uporabe javnih prevoznih sredstev,« je povedal Klemen Langus, direktor Turizma Bohinj.

 

Pri Turizmu Bohinj že več let s sodelovanjem turističnega gospodarstva uspešno vodijo projekt SKI BUS. »Prizadevanja za umirjanja prometa tudi pozimi pa smo nadgradili s projektom BOHINJ-SKI VLAK,« je dejal Langus. Skladno s filozofijo spodbujanja uporabe javnih prevoznih sredstev in dviga kvalitete turistične ponudbe, imajo gostje, ki se bodo na smučanje v Bohinj pripeljali z vlakom, ugodnosti pri nakupu vozovnice za vlak, smučarske karte in izposoje opreme. Poleg tega pa se bodo z železniške postaje do SKI centra na Voglu brezplačno prepeljali še s SKI BUSOM. »Gostom prav tako ne bo potrebno čakati v vrsti na nakup smučarske karte,« je izpostavil še eno prednost Bohinj-ski vlaka.

 

»S projektom Bohinj-ski vlak želimo ne samo prispevati k uporabi javnih prevoznih sredstev, ampak omogočiti gostu popolnejše doživetje smučanja in doživljanja zimskih aktivnosti v Bohinju. Projekt združuje vse, ki nam je mar za okolje. Na drugi strani pa ravno preko skrbi za okolje omogoča kvalitetnejše doživetje,« je pojasnil Langus. Poleg že naštetih ugodnosti bodo lahko gostje koristili tudi posebne pakete Bohinj-ski vlak, ki vključujejo vlak, ski bus, smučarsko karto in kosilo, že za 32 evrov. Paket bo možno kupiti tudi na železniških postajah.

 

Eko smučarski dan na Voglu

 

Partnerji v projektu so v soboto, 21. decembra, izpeljali tudi že prvo veliko promocijsko akcijo, imenovano EKO SMUČARSKI DAN NA VOGLU 1=2. V akciji so lahko gostje za samo 36 evrov kupili paket, ki je vključeval povratno vožnjo z vlakom iz smeri Ljubljana ali Nova Gorica do Bohinjske Bistrice (iz katerikoli vstopne postaje), prevoz s ski busom do spodnje postaje gondole na Vogel in nazaj ter dnevno smučarsko vozovnico. Poleg tega je bil vključen v paket še brezplačen SKI test smuči in 50-odstotni popust pri najemu smučarske opreme. Prvih 100 gostov, ki so kupili paket, pa je lahko uživalo tudi v brezplačni kavici v panoramski restavraciji Viharnik na Voglu.
0 (Bodi prvi!)
Oceni članek

Povezani članki
NE ZAMUDI VEČ NOBENE POMEMBNE NOVICE ALI DOGODKA IZ TVOJEGA KRAJA! x
Naroči se na brezplačno tedensko e-izdajo in bodi na tekočem o dogajanju v tvoji občini Bohinj!

100 % skrbno bomo varovali vašo zasebnost in odjavili se boste lahko kadarkoli!
Komentiraj novico

Za komentiranje morate biti prijavljeni. Še nimate uporabniškega imena in gesla? Registrirajte se!
Komentarji 0 komentarjev
Za ta prispevek še ni dodanih komentarjev. Bodi prvi!