Izberi drugo občino
Nazadnje izbrane občine

Poišči občino

Registracija
Napoved za torek, 27.06.2017

oblačno
Popoldne bo spremenljivo do pretežno oblačno. Nastajale bodo krajevne padavine, deloma kot plohe, na zahodu tudi nevihte. Zapihal bo jugozahodni veter. Temperature bodo na vzhodu do 31 stopinj C, drugod bo hladneje.
16°C | 30°C
sreda, 28.06.2017
17°C | 28°C
četrtek, 29.06.2017
16°C | 25°C
petek, 30.06.2017
14°C | 26°C
sobota, 01.07.2017
15°C | 25°C
Opozorila
Torek, 27.6.2017 ob 16h
Dodatnega opozorila ni.
16°C
30°C
oblačno
Nahajaš se tukaj: Novice Turizem

Prvi sneg na Voglu


ŠPORT, TURIZEM

| |
24.10.2014      23:04
A A

Prvi sneg na Voglu


Vogel je za konec poletne sezone pobelil prvi sneg. Prehod hladne fronte v drugi polovici oktobra je s seboj prinesel tudi prve snežinke, ki so Vogel zaprašile, kot bi se nerodnemu kuharjevemu vajencu stresel sladkor v prahu.


Deli:

Pri Žičnicah Vogel Bohinj pravijo, da je bilo to zanje prvo opozorilo, da prihaja zima, zato so priprave na smučarsko sezono v polnem teku. Prav tako je v polnem teku tudi že predprodaja smučarskih vozovnic.

»Star ljudski rek v Bohinju pravi, da macesnove iglice stopijo vsak sneg, ne glede na to, kako debela je snežna odeja. Osem centimetrov debela snežna odeja, ki nas je pozdravila danes zjutraj, je torej v veliki nevarnosti, saj iglice za enkrat še vztrajajo na macesnih,« so 22. oktobra v sporočilu za javnost zapisali pri Žičnicah Vogel Bohinj.

 

Za obratovanje na Voglu zadostuje že približno 40 cm naravnega snega primerne kvalitete. Veliko so naredili v poletnem času, ko so dodatno zatravili obsežna območja in s smučišča pobrali nekaj ton kamenja. Če bodo vremenski bogovi naklonjeni in bodo do naslednjega konca tedna nad Vogel poslali s snegom polne oblake, bo lahko otvoritev smučišča že zadnji konec tedna v novembru. Drugače načrtujejo odprtje smučišča do 12. decembra, ko bo obiskovalce pričakalo tudi pestro otvoritveno dogajanje.

 

V predprodaji vozovnic si ob skupni sezonski vozovnici s Kranjsko Goro (sezonska vozovnica za družino – dva odrasla + vsi otroci – stane 889 evrov) lahko zagotovite tudi najcenejšo dnevno vozovnico, ki je v predprodaji na voljo že za 21,25 evra in velja le za delovne dni v tednu, najcenejša sezonska vozovnica, ki je prav tako veljavna le ob delovnikih in tudi med šolskimi počitnicami, pa je na voljo za 195 evrov. Pri tem je potrebno poudariti, da so vozovnice z znižano ceno, ki veljajo med tednom, na voljo le za čas predprodaje, saj jih v redni prodaji v ponudbi ne bo.
0 (Bodi prvi!)
Oceni članek

Povezani članki
NE ZAMUDI VEČ NOBENE POMEMBNE NOVICE ALI DOGODKA IZ TVOJEGA KRAJA! x
Naroči se na brezplačno tedensko e-izdajo in bodi na tekočem o dogajanju v tvoji občini Bohinj!

100 % skrbno bomo varovali vašo zasebnost in odjavili se boste lahko kadarkoli!
Komentiraj novico

Za komentiranje morate biti prijavljeni. Še nimate uporabniškega imena in gesla? Registrirajte se!
Komentarji 0 komentarjev
Za ta prispevek še ni dodanih komentarjev. Bodi prvi!Bodite prvi pri oddaji mnenja.