Izberi drugo občino
Nazadnje izbrane občine

Poišči občino

Registracija
Napoved za sobota, 25.11.2017

oblačno
Danes bo večinoma oblačno. Dopoldne bo v zahodnih krajih pričelo deževati. Popoldne se bo dež na zahodu krepil in širil proti osrednjim krajem. Ob morju bo popoldne zapihal okrepljen jugo, drugod se bo nekoliko okrepil južni do jugozahodni veter. Najvišje dnevne temperature bodo na severozahodu okoli 7, drugod od 10 do 16 °C.
2°C | 11°C
nedelja, 26.11.2017
2°C | 4°C
ponedeljek, 27.11.2017
-4°C | 6°C
torek, 28.11.2017
-6°C | 8°C
sreda, 29.11.2017
1°C | 4°C
Opozorila
Sobota, 25.11.2017 ob 9h
Dodatnega opozorila ni.
2°C
11°C
oblačno
Nahajaš se tukaj: Novice Turizem

Prvi sneg na Voglu


ŠPORT, TURIZEM

| |
24.10.2014      23:04
A A

Prvi sneg na Voglu


Vogel je za konec poletne sezone pobelil prvi sneg. Prehod hladne fronte v drugi polovici oktobra je s seboj prinesel tudi prve snežinke, ki so Vogel zaprašile, kot bi se nerodnemu kuharjevemu vajencu stresel sladkor v prahu.


Deli:

Pri Žičnicah Vogel Bohinj pravijo, da je bilo to zanje prvo opozorilo, da prihaja zima, zato so priprave na smučarsko sezono v polnem teku. Prav tako je v polnem teku tudi že predprodaja smučarskih vozovnic.

»Star ljudski rek v Bohinju pravi, da macesnove iglice stopijo vsak sneg, ne glede na to, kako debela je snežna odeja. Osem centimetrov debela snežna odeja, ki nas je pozdravila danes zjutraj, je torej v veliki nevarnosti, saj iglice za enkrat še vztrajajo na macesnih,« so 22. oktobra v sporočilu za javnost zapisali pri Žičnicah Vogel Bohinj.

 

Za obratovanje na Voglu zadostuje že približno 40 cm naravnega snega primerne kvalitete. Veliko so naredili v poletnem času, ko so dodatno zatravili obsežna območja in s smučišča pobrali nekaj ton kamenja. Če bodo vremenski bogovi naklonjeni in bodo do naslednjega konca tedna nad Vogel poslali s snegom polne oblake, bo lahko otvoritev smučišča že zadnji konec tedna v novembru. Drugače načrtujejo odprtje smučišča do 12. decembra, ko bo obiskovalce pričakalo tudi pestro otvoritveno dogajanje.

 

V predprodaji vozovnic si ob skupni sezonski vozovnici s Kranjsko Goro (sezonska vozovnica za družino – dva odrasla + vsi otroci – stane 889 evrov) lahko zagotovite tudi najcenejšo dnevno vozovnico, ki je v predprodaji na voljo že za 21,25 evra in velja le za delovne dni v tednu, najcenejša sezonska vozovnica, ki je prav tako veljavna le ob delovnikih in tudi med šolskimi počitnicami, pa je na voljo za 195 evrov. Pri tem je potrebno poudariti, da so vozovnice z znižano ceno, ki veljajo med tednom, na voljo le za čas predprodaje, saj jih v redni prodaji v ponudbi ne bo.
0 (Bodi prvi!)
Oceni članek

Povezani članki
NE ZAMUDI VEČ NOBENE POMEMBNE NOVICE ALI DOGODKA IZ TVOJEGA KRAJA! x
Naroči se na brezplačno tedensko e-izdajo in bodi na tekočem o dogajanju v tvoji občini Bohinj!

100 % skrbno bomo varovali vašo zasebnost in odjavili se boste lahko kadarkoli!
Komentiraj novico

Za komentiranje morate biti prijavljeni. Še nimate uporabniškega imena in gesla? Registrirajte se!
Komentarji 0 komentarjev
Za ta prispevek še ni dodanih komentarjev. Bodi prvi!


Koledar dogodkov Preglej vse
November 25 26 27 28 29 30 1 2 3 4
29.11.2017 | Tečaji in delavnice
Karierni sejem MojeDelo.com
29.11.2017 | Kultura
Rdečelasi deček (K. Kivinen in A. Poivaara)
04.12.2017 | Tečaji in delavnice
Beremo s tačkami
25.11.201 | Turizem
Domača tržnica na Bohinjski Bistrici
29.11.2017 | Tečaji in delavnice
Karierni sejem MojeDelo.com
29.11.2017 | Kultura
Rdečelasi deček (K. Kivinen in A. Poivaara)
04.12.2017 | Tečaji in delavnice
Beremo s tačkami

Bodite prvi pri oddaji mnenja.