Izberi drugo občino
Nazadnje izbrane občine

Poišči občino

Registracija
Napoved za ponedeljek, 21.08.2017

pretežno jasno
Ponoči se bo zjasnilo, zjutraj bo ponekod po kotlinah nastala megla. Na Primorskem bo pihala šibka burja. Najnižje jutranje temperature bodo od 6 do 11, na Primorskem do okoli 15 stopinj C.
10°C | 25°C
torek, 22.08.2017
8°C | 24°C
sreda, 23.08.2017
11°C | 27°C
četrtek, 24.08.2017
11°C | 31°C
petek, 25.08.2017
13°C | 30°C
Opozorila
Nedelja, 20.8.2017 ob 18h
Dodatnega opozorila ni.
10°C
25°C
pretežno jasno
Nahajaš se tukaj: Novice Turizem

Projekt Smučišča 2864 zaenkrat še v klinču...


ŠPORT, TURIZEM

| |
29.08.2013      20:00
1
A A

Projekt Smučišča 2864 zaenkrat še v klinču


Kot je znano, projekt izgradnje novega smučišča nad Bohinjsko Bistrico stoji, ker še vedno obstajajo lastniki zemljišč, po katerih naj bi potekale žičniške naprave, ki še niso podpisali soglasij za služnostno pravico.


Tu v prihajajoči smučarski sezoni verjetno smučarji še ne bodo prišli na svoj račun. Foto: Petra Lotrič Ogrin
Tu v prihajajoči smučarski sezoni verjetno smučarji še ne bodo prišli na svoj račun. Foto: Petra Lotrič Ogrin
Deli:

Junijska sprememba 35. člena Zakona o žičniških napravah za prevoz oseb je omogočila, da se znotraj postopka pridobitve koncesije za gradnjo žičniških naprav uredi vse, kar potencialni investitor potrebuje za pridobitev gradbenega dovoljenja.

 

Ministrstvo za infrastrukturo in prostor naj bi v avgustu sklicalo sestanek z nepodpisniki. Vendar nam je investitor Boštjan Čokl, direktor podjetja MPM Engineering d.o.o., povedal, da je bil sestanek prestavljen. Po nekaterih podatkih, naj bi ga sklicali v tem mesecu. Na vprašanje, ali je bil sestanek uspešen (ker smo imeli informacijo, da je sestanek že bil op.a.), je odgovoril, da gre »le za obvezno formalnost v postopku pridobitve služnosti po veljavnem, letos sprejetem zakonu.«

 

Letošnje odprtje smučišča je resno ogroženo, saj zaradi posameznikov, ki nasprotujejo gradnji in zavlačujejo, investitor gradbenega dovoljenja verjetno ne bo uspel pravočasno pridobiti, da bi lahko začel tudi pravočasno graditi. »Škoda se nam zdi, ker lastniki, ki jim bo skladno z zakonom služnostna pravica odvzeta, ne bodo dosegli ničesar v svojo korist; bodo pa naredili ogromno škodo nam, celotnemu turističnemu gospodarstvu v Bohinju in nenazadnje prebivalcem v kraju, ker smučišča zaradi njih letos še ne bo,« nam je povedal Čokl.

 

Direktorja MPM Engineeringa smo vprašali tudi, če morda razmišlja, da bi za prihajajočo sezono uredili smučanje na progi Bistrica. A je dejal, da sta predmet prvega gradbenega dovoljenja gondolska sistema G1 in G2, zato jim zmanjševanje obsega dela zgolj za prvo sezono ne bi pomagalo. »Do rešitve problema z nekaterimi posameznimi lastniki zemljišč ne moremo storiti ničesar drugega kot, da skladno s postopkom razlastitve pripeljemo stvar tako daleč, da bo služnost odvzeta in podeljeno gradbeno dovoljenje. Moram poudariti, da sploh ne razumem motivacije teh posameznikov, ki na vse pretege nagajajo in ovirajo postopek pričetka gradnje, saj je kakršna koli prednost za njih nemogoča zaradi zakona, kraj in investitor pa imata od tega oviranja zgolj škodo,« je na koncu še povedal Čokl.
0 (Bodi prvi!)
Oceni članek

Povezani članki
NE ZAMUDI VEČ NOBENE POMEMBNE NOVICE ALI DOGODKA IZ TVOJEGA KRAJA! x
Naroči se na brezplačno tedensko e-izdajo in bodi na tekočem o dogajanju v tvoji občini Bohinj!

100 % skrbno bomo varovali vašo zasebnost in odjavili se boste lahko kadarkoli!
Komentiraj novico

Za komentiranje morate biti prijavljeni. Še nimate uporabniškega imena in gesla? Registrirajte se!
Komentarji 1 komentarjev
Branko Mencinger
Branko Mencinger Se strinjam0 Se ne strinjam0
Spoštovani Bohinjci

Glede izgadnje novega smučišča 2864 je bilo v medijih že toliko zavajanja ter neresničnih obljub, da je zadeva zrela, da Langus mlajši napiše kakšno burlesko v glavni vlogi on ter Čokl ter lastniki zemljišč. Poanta zgodbe naj bi bila, kako čim bolj omadeževati lastnike zemljišč,ki želijo miljone evrov ter smučarsko blagajno kar v gostišču Janez s 95% popustom, mafijsko - tajkunski zakon o smučiščih v presoji na ustavnem sodišču, kjer presojajo tudi vse bloge na podpori smučišča 2864, umirajoči zimski turizem s prvim pogrebnikom Perotom, v ozadju pa novopečeni kmet Cjan, ki naj bi bil največji razlaščenec od lastnikov zemljišč - nepodpisnikov, si pa obeta, da bo imel 1000 ovac, ko bo posekal ves svoj gozd za smučišče. Tubej, ki so ga novinarji napadali že pred 1 letom, kot edinega nepodpisnika - na sestanek s strani Ministrstva s tistimi, ki niso podpisali ga pa nisem videl. Ali je podpisal - to je sedaj vprašanje za Bohinjce??? Smučišče še nima okoljevarstvenaga soglasja in prav v tem času se govori, da so se na Ravnah zaredile žabe, ki jih bodo naravovarstveniki zaščitili, s tem pa bo smučišče ogroženo, saj vode na Ravnah manjka, oziroma jo je dovolj samo za žabarje - posebne vrste žab, ki je tujerodna žival in jo Bohinjci poskušajo izkoreninit. Skratka ovce se že pasejo, bohincem pa se vsako noč sanja kako se bodo 13.ob 13 uri in 13 sekund pognali po smučišču.

lp
Vsi, ki berete članek na kravji bal - tam vam bo vodilna krava pokazala, kako ga v Bohinju serjejo

11.09.2013 ob 14:26:59 Odgovor Prekliči
1 komentarjev
Stran


Koledar dogodkov Preglej vse
Avgust 21 22 23 24 25 26 27 28 29 30
21.08.2017
Danes ni dogodkov.
23.08.2017 | Tečaji in delavnice
Interaktivne bohinjske delavnice
24.08.2017 | Turizem
Bohinjske interaktivne delavnice
25.08.2017 | Turizem
Bohinjske interaktivne delavnice
23.08.2017 | Tečaji in delavnice
Interaktivne bohinjske delavnice
24.08.2017 | Turizem
Bohinjske interaktivne delavnice
25.08.2017 | Turizem
Bohinjske interaktivne delavnice

Bodite prvi pri oddaji mnenja.