Izberi drugo občino
Nazadnje izbrane občine

Poišči občino

Registracija
Napoved za sobota, 21.10.2017

pretežno oblačno
Ponoči in zjutraj bo na Primorskem in delu Notranjske zmerno do pretežno oblačno, proti vzhodu pa bo vse več jasnine, predvsem v Prekmurju je še možna jutranja megla. Najnižje jutranje temperature bodo od 7 do 13, v zatišnih legah severne Slovenije okoli 4 stopinje C.
5°C | 19°C
nedelja, 22.10.2017
9°C | 15°C
ponedeljek, 23.10.2017
6°C | 15°C
torek, 24.10.2017
2°C | 19°C
Opozorila
Petek, 20.10.2017 ob 19h
Dodatnega opozorila ni.
5°C
19°C
pretežno oblačno
Nahajaš se tukaj: Novice Šport

V Bohinju prvi ponudili skoke na snegu


ŠPORT

| |
09.01.2014      11:29
A A

V Bohinju prvi ponudili skoke na snegu


Zima je bila v višjih legah že novembra radodarna s snegom.


Deli:

Skakalci SSK Bohinj nismo izgubljali časa in smo na Pokljuki, ki ponuja odlične naravne terene, s pridom izkoristili te danosti za prve skoke v zimski sezoni. Izkoristili smo pravo zimsko idilo in odlične pogoje za skoke. S prostovoljnim delom smo naredili animacijske skakalnice K7, K13 in K20. Na treninge smo povabili tudi klube iz vse Slovenije. Na prvi sneg so prišli skakalci iz šestih klubov.

 

Naši skakalci so opravili že prek 200 skokov, kar je odlična podlaga za začetek tekmovalnega obdobja. Mraz je pritisnil tudi v dolini, zavihali smo rokave in na Poljah z umetnim snegom uredili štiri skakalnice. Starejši skakalci so trenirali še na večjih napravah v Kranju, Planici in v avstrijskem Beljaku. Naši skakalci se večkrat pomerijo tudi v nordijski kombinaciji, zato smo tekačili na odlično pripravljenih progah v Ratečah in na Pokljuki.

 

Smučarska zveza Slovenije je v decembru organizirala tečaj za uporabo programa SMUŠKO, ki se uporablja za izvedbo tekem. Seveda tudi tu nismo manjkali, saj želimo, da so naše tekme izpeljane pravilno.

Za nami je razburljivo leto. Spopadali smo se s finančno krizo, z nesoglasji in še čim, a smo kljub temu dosegali tekmovalne uspehe. Najbolj smo veseli uspehov vseh naših otrok. Zahvaljujemo se vsem, ki ste nam z donacijami in delom pomagali pri delovanju društva in urejanju skakalnic v vseh letnih časih, saj skačemo tudi poleti. Veliko dela in časa je bilo vloženega v urejanje skakalnic, napeljavo elektrike, v pridobitev materiala in opreme: kontejner v izteku skakalnic in še in še bi lahko naštevali. Iskrena hvala tudi za vse vaše prispevke našim skakalcem, ko so vas s koledarji obiskali na domovih.

 

Zahvaljujemo se tudi Občini Bohinj in vsem prostovoljcem SSK Bohinj, da smo lahko uspešno sodelovali na silvestrovanju v šotoru Danica in tako zaslužili nekaj denarja, ki ga bomo namenili za nadaljnje treninge mladih skakalcev.

 

V januarju vabimo učence od 1. do 4. razreda OŠ na že kar tradicionalno šolsko tekmovanje v smučarskih skokih z alpskimi smučmi »Skoči z nami«. Regijsko tekmovanje bo letos 14. januarja v Tržiču, državno prvenstvo pa že 30. januarja v štajerskih Vizorah.

 

Za vas bomo zato brezplačno organizirali šolo smučanja, plačate le smučarsko karto. Začetniki bodo spoznali osnove, vsi pa se boste naučili bolje smučati, najpogumnejši pa seveda tudi skakati z alpskimi smučmi na K5 skakalnici. Dejavnosti bomo izvajali na smučišču Senožeta med 18. in 20. uro.

 

Prijave zbiramo v šoli pri učitelju športne vzgoje. Pridi, smučaj in skoči z nami!

 

 

Smučarsko skakalni klub Bohinj
0 (Bodi prvi!)
Oceni članek

Povezani članki
NE ZAMUDI VEČ NOBENE POMEMBNE NOVICE ALI DOGODKA IZ TVOJEGA KRAJA! x
Naroči se na brezplačno tedensko e-izdajo in bodi na tekočem o dogajanju v tvoji občini Bohinj!

100 % skrbno bomo varovali vašo zasebnost in odjavili se boste lahko kadarkoli!
Komentiraj novico

Za komentiranje morate biti prijavljeni. Še nimate uporabniškega imena in gesla? Registrirajte se!
Komentarji 0 komentarjev
Za ta prispevek še ni dodanih komentarjev. Bodi prvi!


Koledar dogodkov Preglej vse
Oktober 20 21 22 23 24 25 26 27 28 29
20.10.2017
Danes ni dogodkov.
25.10.2017 | Kultura
A veš, koliko te imam rad?
21.10.201 | Turizem
Domača tržnica na Bohinjski Bistrici
25.10.2017 | Kultura
A veš, koliko te imam rad?

Bodite prvi pri oddaji mnenja.