Izberi drugo občino
Nazadnje izbrane občine

Poišči občino

Registracija
Napoved za torek, 17.10.2017

pretežno oblačno
Danes bo pretežno jasno. Zjutraj in dopoldne se bo po nižinah in ob morju zadrževala megla. Najvišje dnevne temperature bodo od 18 do 23 stopinj C.
4°C | 22°C
sreda, 18.10.2017
5°C | 22°C
četrtek, 19.10.2017
3°C | 22°C
petek, 20.10.2017
4°C | 21°C
sobota, 21.10.2017
6°C | 18°C
Opozorila
Torek, 17.10.2017 ob 7h
Dodatnega opozorila ni.
4°C
22°C
pretežno oblačno
Nahajaš se tukaj: Novice Šport

Uspešen začetek sezone


ŠPORT

| |
09.01.2014      10:19
A A

Uspešen začetek sezone


Bohinjski tekači in biatlonci smo sezono 2013/14 začeli s kar dvema zmagama.


Zmaga Ajde Arh na Rogli. Foto: Nada Arh
Zmaga Ajde Arh na Rogli. Foto: Nada Arh
Deli:

Prva tekma za slovenski pokal Comita v biatlonu se je odvijala 7. decembra na Pokljuki, kjer sta vsak v svoji kategoriji zmagala Blaž Debeljak in Ajda Arh, Luka Plahuta pa je osvojil 2. mesto med mlajšimi mladinci.

 

Nato je prišla na vrsto tudi prva tekaška tekma, ki je bila na Rogli. Tam je v prosti tehniki Ajda Arh kot mlajša v kategoriji starejših deklic zmagala, Maša Kozomara je v isti kategoriji osvojila 13. mesto.

 

26. in 28. decembra je za starejše kategorije potekalo državno prvenstvo v biatlonu, za mlajše pa slovenski pokal Comita. Luka Plahuta je prvi tekmovalni dan v sprintu osvojil drugo mesto, drugi dan pa je na zasledovalni preizkušnji postal državni prvak. Ajda Arh je bila med mlajšimi deklicami nepremagljiva oba dneva. Blaž Debeljak je pri starejših dečkih prvi dan osvojil 2., drugi dan pa 5. mesto, Anže Markelj pri mlajših dečkih 3. in 4. mesto, Maša Kozomara pa v enaki kategoriji kot Ajda 5. in 4. mesto.

 

29. decembra je v avstrijskem Villachu potekal tekaški brezmejni pokal No borders cup, ki šteje tudi za slovenski pokal Geoplin in se ga udeležujejo Avstrija, Italija, Hrvaška in Slovenija. V vseh kategorijah skupaj je nastopilo preko 400 tekačev in tekačic. Tekma v klasični tehniki je bila nočna na umetnem snegu in še v dežju, a nam je kljub temu prinesla 6. mesto Ajde Arh (3. mesto za pokal Geoplin). Ostali, Pija Lapajne, Anže Markelj, Blaž Debeljak in Maša Kozomara, pa so se zvrstili med 13. in 28. mestom, seveda vsak v svoji kategoriji.

 

Gaber Arh se je 13. in 14. decembra v St. Ulrichu v Avstriji udeležil interkontinentalnega pokala v smučarskem teku, ki je po rangu št. 1 na svetu pri mladincih. Prvi dan je na sprintu v prosti tehniki osvojil 40., drugi dan na individualni tekmi v prosti tehniki pa 51. mesto.

 

Luka Plahuta pa se je v okviru mladinske biatlonske reprezentance udeležil dveh alpskih pokalov. Prvi je med 13. in 15. decembrom potekal v Italijanski Anterselvi, drugi pa med 20. in 22. decembrom v Avstrijskem Obertilliachu. Na prvem prizorišču je dosegel 4. in 16. mesto, v Obertilliachu pa se je prvič v karieri povzpel na zmagovalne stopničke, saj je na prvi tekmi dosegel 3. mesto. Na drugi pa je pristal tik pod njimi.

 

Ajda Arh trenutno vodi tako v skupnem seštevku slovenskega pokala v biatlonu, kot tudi slovenskega pokala v smučarskem teku, Blaž Debeljak pa je v skupnem biatlonskem seštevku trenutno na 2. mestu, prav tako je na 2. mestu v biatlonu tudi Luka Plahuta.

 

V januarju se nadaljuje slovenski pokal Comita v biatlonu in pokal Geoplin v smučarskem teku, med 18. in 19. januarjem pa se bomo udeležili enega od vrhuncev sezone za mlajše tekmovalce – pokal Topolino v Italiji.

 

Vse rezultate si lahko ogledate tudi na spletnih straneh www.sloski.si in www.fis-ski.com.

 

 

 

Rok Bremec, SD Bohinj
0 (Bodi prvi!)
Oceni članek

Povezani članki
NE ZAMUDI VEČ NOBENE POMEMBNE NOVICE ALI DOGODKA IZ TVOJEGA KRAJA! x
Naroči se na brezplačno tedensko e-izdajo in bodi na tekočem o dogajanju v tvoji občini Bohinj!

100 % skrbno bomo varovali vašo zasebnost in odjavili se boste lahko kadarkoli!
Komentiraj novico

Za komentiranje morate biti prijavljeni. Še nimate uporabniškega imena in gesla? Registrirajte se!
Komentarji 0 komentarjev
Za ta prispevek še ni dodanih komentarjev. Bodi prvi!


Koledar dogodkov Preglej vse
Oktober 17 18 19 20 21 22 23 24 25 26
17.10.2017
Danes ni dogodkov.
18.10.2017 | Kultura
Knjižnica v gozdu
25.10.2017 | Kultura
A veš, koliko te imam rad?
18.10.2017 | Kultura
Knjižnica v gozdu
21.10.201 | Turizem
Domača tržnica na Bohinjski Bistrici
25.10.2017 | Kultura
A veš, koliko te imam rad?

Bodite prvi pri oddaji mnenja.