Izberi drugo občino
Nazadnje izbrane občine

Poišči občino

Registracija
Napoved za torek, 16.10.2018

oblačno
Popoldne bo pretežno oblačno. Predvsem v južni polovici Slovenije bodo občasno možne rahle krajevne padavine. Najvišje dnevne temperature bodo od 15 do 18, na Primorskem do 21 °C.
9°C | 16°C
sreda, 17.10.2018
11°C | 20°C
četrtek, 18.10.2018
9°C | 21°C
petek, 19.10.2018
10°C | 21°C
sobota, 20.10.2018
8°C | 20°C
Opozorila
Torek, 16.10.2018 ob 11h
Dodatnega opozorila ni.
9°C
16°C
oblačno
Nahajaš se tukaj: Novice Šport

Tekači so srčni, iznajdljivi ljudje


ŠPORT, KULTURA, TURIZEM

| |
04.08.2016      10:07
A A

Tekači so srčni, iznajdljivi ljudje


Letošnji začetek avgusta bodo Bohinjsko jezero zasedli tekači, ki se bodo udeležili že 19. teka štirih srčnih mož. Uradni začetek bo 6. 8. 2016 ob 10. uri na prireditvenem prostoru Pod Skalco, zvečer pa je napovedana Kresna noč z ognjemetom.


Štart bo Pod Skalco ob 10.00!
Štart bo Pod Skalco ob 10.00!
Deli:

Približno dve desetletji pred prvimi vzponi na Grossglockner in Mont Blanc so se štirje Bohinjci prvič povzpeli na najvišji vrh Slovenije. Kot pri vzponu na najvišjo avstrijsko goro je imel tudi tu nekaj prstov vmes botanik Hacquet, predvsem pa je za uspešno odpravo zaslužen Žiga Zois, ki je prvopristopnikom ponudil denarno nagrado.

»Osnovno izhodišče vzpona so bila Willomitzerjeva raziskovanja bohinjskih hribov, ki jih je opravljal za Žiga Zoisa, da bi našel železovo rudo, ki jo je takrat primanjkovalo. Tradicija železarstva v Bohinju je bila precej močna,« je povedal član organizacijskega odbora ŠD Avgust Gašperin Miro Sodja.

Tek okoli Bohinjskega jezera so po tem izjemnem dosežku poimenovali že njegovi predhodniki. Letošnji tek bo njegov peti po vrsti, a štafetno palico počasi predaja mlajšim, da še izboljšajo doživetje tekačev. »Mislim, da smo v teh petih letih napredovali. Nadgradili smo sistem prijav, ki v celoti potekajo prek spleta, omogočamo pa tudi prijavo na dogodku. Ko sem prevzel vodenje organizacije, smo še ročno preračunavali rezultate teka. Merjenje je bilo počasno, tekači so se pritoževali, zato smo se naslednje leto odločili, da bomo vse tekmovalce opremili s čipi, ki meritve samodejno prenašajo v računalnik,« je novim idejam naklonjen Sodja.

Lani se je teka udeležilo okrog petsto tekačev, kar pomeni, da velike gneče ob jezeru ne bo, organizatorji pa si je niti ne želijo, saj je glavni namen teka predvsem užitek tekačev v prelepi bohinjski naravi. »Ne obremenjujemo se preveč s favoriti. Je pa res, da je zadnji dve leti med moškimi zmagoval Peter Kastelic. Najhitrejši časi so od 38 minut naprej, veliko pa je odvisno od vremena. Lahko rečem, da je bilo doslej avgusta zelo lepo vreme, lani tudi zelo vroče, to pa pomeni, da so končni rezultati nekoliko boljši,« nam je rekreativnim tekačem namenjen dogodek opisal Sodja in dodal: »Dobrodošli so vsi tekači, sploh pa tisti, ki radi tečejo v naravi in uživajo na razgibanem terenu. Tek štirih srčnih mož poteka po asfaltu, makadamu, deloma pa tudi skozi gozd, zato se od tekačev pričakuje, da so obenem pazljivi in iznajdljivi, kar pa so bile tudi odločilne lastnosti naših prvopristopnikov na Triglav.«

Vsi tekmovalci bodo za svojo srčnost nagrajeni s kosilom in praktičnimi nagradami, omogočeno bo brezplačno parkiranje. Na tek sprejemajo prijave tekačev od 12. let naprej (mladoletni z dovoljenjem staršev). Za najmlajše bosta organizirana kratek netekmovalni tek ter likovna delavnica, kjer si bodo izdelali prikupne spominčke na prelep dan v Bohinju. Dodatne informacije so na voljo na www.tek4src.si.
Povezave:www.tek4src.si
0 (Bodi prvi!)
Oceni članek

Povezani članki
NE ZAMUDI VEČ NOBENE POMEMBNE NOVICE ALI DOGODKA IZ TVOJEGA KRAJA! x
Naroči se na brezplačno tedensko e-izdajo in bodi na tekočem o dogajanju v tvoji občini Bohinj!

100 % skrbno bomo varovali vašo zasebnost in odjavili se boste lahko kadarkoli!
Komentiraj novico

Za komentiranje morate biti prijavljeni. Še nimate uporabniškega imena in gesla? Registrirajte se!
Komentarji 0 komentarjev
Za ta prispevek še ni dodanih komentarjev. Bodi prvi!


Koledar dogodkov Preglej vse
Oktober 16 17 18 19 20 21 22 23 24 25
16.10.2018
Danes ni dogodkov.
17.10.2018 | Ostalo
ZDRAVO ŽIVIM, PA TI?
17.10.2018 | Šole in vrtci
Žiga špaget osvaja dekleta!
23.10.2018 | Tečaji in delavnice
Yin joga v Zvoku tišine
24.10.2018 | Šole in vrtci
Jesenska pravljica
17.10.2018 | Ostalo
ZDRAVO ŽIVIM, PA TI?
17.10.2018 | Šole in vrtci
Žiga špaget osvaja dekleta!
23.10.2018 | Tečaji in delavnice
Yin joga v Zvoku tišine
24.10.2018 | Šole in vrtci
Jesenska pravljica

Bodite prvi pri oddaji mnenja.