Izberi drugo občino
Nazadnje izbrane občine

Poišči občino

Registracija
Napoved za petek, 23.06.2017

pretežno oblačno
Ponoči bo pretežno jasno. Najnižje jutranje temperature bodo od 14 do 19, na vzhodu do 22 stopinj Celzija.
17°C | 33°C
sobota, 24.06.2017
17°C | 32°C
nedelja, 25.06.2017
19°C | 28°C
ponedeljek, 26.06.2017
17°C | 30°C
torek, 27.06.2017
16°C | 28°C
Opozorila
Četrtek, 22.6.2017 ob 19h
Sredi dneva in popoldne bo v večjem delu Slovenije velika toplotna obremenitev.
17°C
33°C
pretežno oblačno
Nahajaš se tukaj: Novice Šport

Ni snega, ni tekem


ŠPORT

| |
08.02.2014      00:01
A A

Ni snega, ni tekem


Letos jo je sneg zagodel prav vsem. Čeprav je bilo v decembru še dovolj mrzlo, da smo lahko na skakalnicah delali vsaj umetni sneg, je bilo januarja preveč toplo in nam je skopnelo še tisto, kar smo imeli. S podobno situacijo so se srečevali tudi ostali klubi po Sloveniji.


Foto: SSK Bohinj
Foto: SSK Bohinj
Deli:

V Planici so uspeli prvi vikend v januarju izpeljati edino tekmo do sedaj. V nordijski kombinaciji se je od naših v eni kategoriji višje od svoje na odlično osmo mesto uvrstil Aljaž Plahuta. Aljaž v zadnjem času veliko tehničnih treningov opravi z mladinsko reprezentanco za nordijsko kombinacijo.


Agata Stare pa je med članicami na tej tekmi osvojila šesto mesto. To je bila odlična popotnica za njen letošnji prvi nastop na mednarodnih tekmah. Z ostalimi slovenskimi članicami so tekmovale na Alpskem pokalu v italijanskem Predazzu. Agata je kljub močni konkurenci na obeh tekmah osvojila točke in si s tem za letos že priborila status kategorizirane športnice. Na žalost pa ji s strani Fis, zaradi premalo takih tekem, niso odobrili nastopa na domači tekmi svetovnega pokala v Planici. Za nastop bi potrebovala točke tudi v prejšnji sezoni, kar pa je bilo zaradi njene poškodbe neizvedljivo. Tekme smo v Planici tako spremljali kot navijači slovenskih »vražjih skakalk«.

 

Ker toplo vreme za skoke, ki so predvsem zimski šport, ni najbolj primerno, smo morali svoje treninge  prilagoditi danim razmeram. S starejšimi smo trenirali največ v Planici in Beljaku, medtem ko smo z mlajšimi ostali kar doma. Na skakalnicah na Poljah smo odkrili mreže za sneg in trenirali na plastiki.

 

Zelo smo veseli, da imamo možnost trenirati doma in tudi v poznih popoldanskih urah, ko se že naredi mrak in na skakalnicah prižgemo reflektorje. S tem prihranimo ogromno časa in denarja. Da pa tudi najmlajši niso zgubili stika s snegom, smo več treningov organizirali tudi na Pokljuki pri Šport hotelu in na Rudnem polju.

 

V sodelovanju z osnovno šolo naš klub tudi letos organizira treninge in BREZPLAČNO alpsko šolo za tekmovanje Skoči z nami. Starši krijejo le stroške vozovnice za vlečnico. S treningi smo sicer že pričeli, ker pa so tekmo prestavili na marec, se nam vsi zainteresirani otroci od 1. do 4. razreda še vedno lahko pridružijo vsako sredo ob 14. in vsako soboto ob 9. uri. Zbor je pred osnovno šolo v Boh. Bistrici, kontaktna oseba pa prof. šp. vzg. Marjan Pavliha (tel. št. 040 501 328).

 

Pridite in skočite z nami!

 

 

SSK Bohinj
0 (Bodi prvi!)
Oceni članek

Povezani članki
NE ZAMUDI VEČ NOBENE POMEMBNE NOVICE ALI DOGODKA IZ TVOJEGA KRAJA! x
Naroči se na brezplačno tedensko e-izdajo in bodi na tekočem o dogajanju v tvoji občini Bohinj!

100 % skrbno bomo varovali vašo zasebnost in odjavili se boste lahko kadarkoli!
Komentiraj novico

Za komentiranje morate biti prijavljeni. Še nimate uporabniškega imena in gesla? Registrirajte se!
Komentarji 0 komentarjev
Za ta prispevek še ni dodanih komentarjev. Bodi prvi!


Koledar dogodkov Preglej vse
Junij 23 24 25 26 27 28 29 30 1 2
23.06.2017
Danes ni dogodkov.

Bodite prvi pri oddaji mnenja.