Izberi drugo občino
Nazadnje izbrane občine

Poišči občino

Registracija
Napoved za sreda, 18.10.2017

pretežno jasno
Ponoči bo pretežno jasno, marsikje bo po nižinah nastala megla. Tudi ob morju bo lahko megleno, proti jutru se bo zgostila nizka oblačnost, ki se bo razširila tudi proti Notranjski. Najnižje jutranje temperature bodo od 3 do 9, ob morju okoli 12 stopinj C.
4°C | 23°C
četrtek, 19.10.2017
2°C | 22°C
petek, 20.10.2017
4°C | 21°C
sobota, 21.10.2017
6°C | 20°C
Opozorila
Torek, 17.10.2017 ob 19h
Dodatnega opozorila ni.
4°C
23°C
pretežno jasno
Nahajaš se tukaj: Novice Šport

Ni snega, ni tekem


ŠPORT

| |
08.02.2014      00:01
A A

Ni snega, ni tekem


Letos jo je sneg zagodel prav vsem. Čeprav je bilo v decembru še dovolj mrzlo, da smo lahko na skakalnicah delali vsaj umetni sneg, je bilo januarja preveč toplo in nam je skopnelo še tisto, kar smo imeli. S podobno situacijo so se srečevali tudi ostali klubi po Sloveniji.


Foto: SSK Bohinj
Foto: SSK Bohinj
Deli:

V Planici so uspeli prvi vikend v januarju izpeljati edino tekmo do sedaj. V nordijski kombinaciji se je od naših v eni kategoriji višje od svoje na odlično osmo mesto uvrstil Aljaž Plahuta. Aljaž v zadnjem času veliko tehničnih treningov opravi z mladinsko reprezentanco za nordijsko kombinacijo.


Agata Stare pa je med članicami na tej tekmi osvojila šesto mesto. To je bila odlična popotnica za njen letošnji prvi nastop na mednarodnih tekmah. Z ostalimi slovenskimi članicami so tekmovale na Alpskem pokalu v italijanskem Predazzu. Agata je kljub močni konkurenci na obeh tekmah osvojila točke in si s tem za letos že priborila status kategorizirane športnice. Na žalost pa ji s strani Fis, zaradi premalo takih tekem, niso odobrili nastopa na domači tekmi svetovnega pokala v Planici. Za nastop bi potrebovala točke tudi v prejšnji sezoni, kar pa je bilo zaradi njene poškodbe neizvedljivo. Tekme smo v Planici tako spremljali kot navijači slovenskih »vražjih skakalk«.

 

Ker toplo vreme za skoke, ki so predvsem zimski šport, ni najbolj primerno, smo morali svoje treninge  prilagoditi danim razmeram. S starejšimi smo trenirali največ v Planici in Beljaku, medtem ko smo z mlajšimi ostali kar doma. Na skakalnicah na Poljah smo odkrili mreže za sneg in trenirali na plastiki.

 

Zelo smo veseli, da imamo možnost trenirati doma in tudi v poznih popoldanskih urah, ko se že naredi mrak in na skakalnicah prižgemo reflektorje. S tem prihranimo ogromno časa in denarja. Da pa tudi najmlajši niso zgubili stika s snegom, smo več treningov organizirali tudi na Pokljuki pri Šport hotelu in na Rudnem polju.

 

V sodelovanju z osnovno šolo naš klub tudi letos organizira treninge in BREZPLAČNO alpsko šolo za tekmovanje Skoči z nami. Starši krijejo le stroške vozovnice za vlečnico. S treningi smo sicer že pričeli, ker pa so tekmo prestavili na marec, se nam vsi zainteresirani otroci od 1. do 4. razreda še vedno lahko pridružijo vsako sredo ob 14. in vsako soboto ob 9. uri. Zbor je pred osnovno šolo v Boh. Bistrici, kontaktna oseba pa prof. šp. vzg. Marjan Pavliha (tel. št. 040 501 328).

 

Pridite in skočite z nami!

 

 

SSK Bohinj
0 (Bodi prvi!)
Oceni članek

Povezani članki
NE ZAMUDI VEČ NOBENE POMEMBNE NOVICE ALI DOGODKA IZ TVOJEGA KRAJA! x
Naroči se na brezplačno tedensko e-izdajo in bodi na tekočem o dogajanju v tvoji občini Bohinj!

100 % skrbno bomo varovali vašo zasebnost in odjavili se boste lahko kadarkoli!
Komentiraj novico

Za komentiranje morate biti prijavljeni. Še nimate uporabniškega imena in gesla? Registrirajte se!
Komentarji 0 komentarjev
Za ta prispevek še ni dodanih komentarjev. Bodi prvi!


Koledar dogodkov Preglej vse
Oktober 17 18 19 20 21 22 23 24 25 26
17.10.2017
Danes ni dogodkov.
18.10.2017 | Kultura
Knjižnica v gozdu
25.10.2017 | Kultura
A veš, koliko te imam rad?
18.10.2017 | Kultura
Knjižnica v gozdu
21.10.201 | Turizem
Domača tržnica na Bohinjski Bistrici
25.10.2017 | Kultura
A veš, koliko te imam rad?

Bodite prvi pri oddaji mnenja.