Izberi drugo občino
Nazadnje izbrane občine

Poišči občino

Registracija
Napoved za petek, 20.10.2017

pretežno jasno
Danes bo v zahodni Sloveniji zmerno do pretežno oblačno. Drugod bo sončno, predvsem ponekod na Primorskem in na severovzhodu države bo zjutraj in dopoldne megla. Pihal bo jugozahodnik. Najvišje dnevne temperature bodo od 16 do 24 stopinj C.
3°C | 21°C
sobota, 21.10.2017
8°C | 20°C
nedelja, 22.10.2017
9°C | 16°C
ponedeljek, 23.10.2017
7°C | 15°C
torek, 24.10.2017
3°C | 17°C
Opozorila
Petek, 20.10.2017 ob 8h
Dodatnega opozorila ni.
3°C
21°C
pretežno jasno
Nahajaš se tukaj: Novice Sosed sosedu

Replika dr. Skobernetu in dr. Markeševi


OBČINSKE, SOSED SOSEDU

| |
13.01.2014      12:51
A A

Replika dr. Skobernetu in dr. Markeševi


Ker na problemski konferenci »Ali bo Bohinj IN ali bo HIN« nisem prišla na vrsto za repliko, sem jo podpisana imenovanima poslala kar v pisni obliki.


Dr. Peter Skoberne. Foto: arhiv TNP
Dr. Peter Skoberne. Foto: arhiv TNP
Deli:

Dr. Skoberne,

v svojem nagovoru ste Bohinjkam in Bohinjcem glede TNP-ja sicer vlili nekaj upanja, vendar ste mene in prepričana sem, da tudi marsikoga drugega, prizadeli z enim stavkom, v katerem ste dejali, da je Bohinj dopolnitev Bleda. Kot v. d direktorja Triglavskega narodnega parka bi morali na Bohinj gledati kot na samostojno destinacijo in ne le kot na nek dodatek k ponudbi Bleda. TNP se nahaja na območju Bohinja in ne Bleda, zakaj potem ne bi raje rekli, da je Bled dopolnitev Bohinja?

 

Dr. Markeševa,

na problemski konferenci ste dejali, da se je v zadnjih letih v Bohinju kar nekaj stvari premaknilo na bolje. Posebej ste omenili oživitev pašništva in sirarn na planinah. Verjetno tudi sami dobro veste, da je vse to v Bohinju nekdaj že bilo. Do leta 1924, ko je bil ustanovljen Alpski varstveni park, so za te pašnike in vse planine v Bohinju skrbeli naši predniki Bohinjci, ki za varovanje narave niso potrebovali nobenih evropskih sredstev. Če ne bi bilo Bohinjcev, ki bi tako dobro ohranjali našo naravno in kulturno dediščino, takrat država parka zagotovo tudi ne bi ustanovila. Dokler so Bohinjci lahko upravljali s svojim premoženjem, so planine živele, ko je upravljanje prevzel park, pa te izumirajo.

 

Dejali ste tudi, da bo potrebno »predebatirati« vsako težavo in omejitev, ki jih vidimo Bohinjci v Zakonu o TNP. To bo verjetno zelo težko, saj ste omenili, da ste se z odborom sestali le enkrat v letu. Omejitev je 67, bo dogovarjanje trajalo tudi tako dolgo?

 

 

Bohinjka Vesna Arh
0 (Bodi prvi!)
Oceni članek

Povezani članki
NE ZAMUDI VEČ NOBENE POMEMBNE NOVICE ALI DOGODKA IZ TVOJEGA KRAJA! x
Naroči se na brezplačno tedensko e-izdajo in bodi na tekočem o dogajanju v tvoji občini Bohinj!

100 % skrbno bomo varovali vašo zasebnost in odjavili se boste lahko kadarkoli!
Komentiraj novico

Za komentiranje morate biti prijavljeni. Še nimate uporabniškega imena in gesla? Registrirajte se!
Komentarji 0 komentarjev
Za ta prispevek še ni dodanih komentarjev. Bodi prvi!


Koledar dogodkov Preglej vse
Oktober 20 21 22 23 24 25 26 27 28 29
20.10.2017
Danes ni dogodkov.
25.10.2017 | Kultura
A veš, koliko te imam rad?
21.10.201 | Turizem
Domača tržnica na Bohinjski Bistrici
25.10.2017 | Kultura
A veš, koliko te imam rad?

Bodite prvi pri oddaji mnenja.