Izberi drugo občino
Nazadnje izbrane občine

Poišči občino

Registracija
Napoved za nedelja, 22.10.2017

oblačno
Ponoči in zjutraj bo na Primorskem in deloma Notranjskem zmerno do pretežno oblačno, proti vzhodu pa bo vse več jasnine, predvsem v Prekmurju je še možna jutranja megla. Najnižje jutranje temperature bodo od 7 do 13, v zatišnih legah severne Slovenije okoli 4 stopinje C.
10°C | 15°C
torek, 23.10.2017
6°C | 16°C
sreda, 24.10.2017
4°C | 17°C
četrtek, 25.10.2017
4°C | 14°C
Opozorila
Petek, 20.10.2017 ob 19h
Dodatnega opozorila ni.
10°C
15°C
oblačno
Nahajaš se tukaj: Novice Občinske

Obisk občinske delegacije v Srbiji


TURIZEM, POSLOVNE, OBČINSKE

| |
03.06.2013      23:20
A A

Obisk občinske delegacije v Srbiji


Sredi maja smo dobili vabilo na obisk občine Arilije, ki je 28. maja praznovala svoj občinski praznik. Delegacija Občine Bohinj, ki jo je vodil podžupan Jože Sodja se je vabilu odzvala.


Proslava v občini Arilje. Foto: Janko Rabič
Proslava v občini Arilje. Foto: Janko Rabič
Deli:

Ko je v  januarju v Beogradu potekala turistična borza, sta se je poleg predstavnikov bohinjskega turizma udeležila tudi podžupan Jože Sodja in direktor občinske uprave Miro Sodja. Navezali so stike z načelnikom Zlatiborske regije Dragoljubom Zindovićem in ta jih je povabil na obisk njegovih občin.

 

Bili smo na proslavi v občini Arilje, kjer smo imeli krajše razgovore z županom občine ZoranomTodorovićem, in župani Užic, Soko Banje, Požege ter z načelnikom Zlatiborske regije Zindovićem. Na povabilo župana Požege Milovana Mićovića smo obiskali tudi njihovo občino. Na poti domov smo se ustavili še v največji beograjski občini Palilula, kjer so bili zelo zainteresirani za sodelovanje v okviru našega Mednarodnega festivala alpskega cvetja in pa na področju mladinskega turizma.

 

Namen obiska srbskih občin je bil predvsem, da obudimo turizem, kakor tudi sodelovanje na gospodarskem področju. Srbi so od nekdaj sloveli kot dobri gosti Bohinja. Za srbske občine pa je to tudi eden od načinov povezovanja z Evropsko unijo. Srečali pa smo tudi Saša Miličevića, ki se ga Fužinarji zagotovo dobro spominjate. Saša je 15 let živel in v svoji delavnici ustvarjal v Stari Fužini »Pri Skaletu«. Srečanje z njim je bilo nepozabno, slovo od njega pa za vse nas kar ganljivo. Župan občine Arilje Todorović in naš podžupan sta oba v en glas izjavila, da je Saša tisti, ki nas bo povezoval – bo ambasador obeh občin. Pripravljamo pa tudi dokumente za pobratenje občin.

 

Narejen je bil prvi korak v povezovanju turizma. V naslednjem pa so na potezi turistični delavci s svojimi programi. Beograjska turistična agencija Rubikon že pripravlja programe za Bohinj, želi pa si veliko reklamnega materiala za promocijo Bohinja. Za pričetek povezave s Srbijo sta zaslužna Janko Rabič in njegov srbski gost in prijatelj  Senka Zlatković, ki je bil tudi uradni vodič naše delegacije. Rabič se trudi, da bi v Bohinj prišlo več turistov, naj si bo srbskih ali tudi drugih. 

 

 

Olga Pikon Gorišek, občinska uprava
0 (Bodi prvi!)
Oceni članek

Povezani članki
NE ZAMUDI VEČ NOBENE POMEMBNE NOVICE ALI DOGODKA IZ TVOJEGA KRAJA! x
Naroči se na brezplačno tedensko e-izdajo in bodi na tekočem o dogajanju v tvoji občini Bohinj!

100 % skrbno bomo varovali vašo zasebnost in odjavili se boste lahko kadarkoli!
Komentiraj novico

Za komentiranje morate biti prijavljeni. Še nimate uporabniškega imena in gesla? Registrirajte se!
Komentarji 0 komentarjev
Za ta prispevek še ni dodanih komentarjev. Bodi prvi!


Koledar dogodkov Preglej vse
Oktober 21 22 23 24 25 26 27 28 29 30
25.10.2017 | Kultura
A veš, koliko te imam rad?
21.10.201 | Turizem
Domača tržnica na Bohinjski Bistrici
25.10.2017 | Kultura
A veš, koliko te imam rad?

Bodite prvi pri oddaji mnenja.