Izberi drugo občino
Nazadnje izbrane občine

Poišči občino

Registracija
Napoved za torek, 24.10.2017

pretežno jasno
Danes bo pretežno jasno, v vzhodni Sloveniji občasno zmerno oblačno. Pihal bo okrepljen severni do severovzhodni veter, ki bo ponehal zvečer in v noči na sredo. Najvišje dnevne temperature bodo od 13 do 17, na Primorskem do okoli 19 stopinj C.
3°C | 17°C
sreda, 25.10.2017
4°C | 14°C
četrtek, 26.10.2017
3°C | 21°C
petek, 27.10.2017
6°C | 19°C
sobota, 28.10.2017
6°C | 16°C
Opozorila
Torek, 24.10.2017 ob 9h
Severni veter bo zjutraj in deloma dopoldne ponekod pod Karavankami in Kamniškimi Alpami ter v višjih legah v sunkih presegal hitrost 70 km/h.
3°C
17°C
pretežno jasno
Nahajaš se tukaj: Novice Kultura

4. leto delovanja ŽPZ KD Bohinj


KULTURA

| |
24.09.2013      15:21
A A

4. leto delovanja ŽPZ KD Bohinj


Ob prelomnicah se večkrat oziramo nazaj, zlasti pa kujemo načrte za naprej.


Foto: Pavel Korošec
Foto: Pavel Korošec
Deli:

Tudi pevke Ženskega pevskega zbora, ki delujemo v okviru Kulturnega društva  Bohinj, se na začetku četrtega leta svojega delovanja spominjamo preteklih dogodkov in nastopov, predvsem pa načrtujemo program za novo pevsko sezono.

 

Nastopamo na različnih prireditvah in na priložnostnih srečanjih v domačem kraju. Rade se odzovemo vabilu domačih društev in ustanov, kjer nastopimo samostojno ali s pesmijo dopolnimo program posameznih dogodkov. S prepevanjem in druženjem poskušamo drugim in sebi popestriti dneve in tako skupaj tkemo niti toplih barv v pisano preprogo spominov.

 

Najpogostejši nastopi so na  prireditvah v času veselega decembra.  S posebnim veseljem in ponosom pa zapojemo na vsakoletnem samostojnem koncertu ob slovenskem kulturnem prazniku  v dvorani Doma Joža Ažmana v Bohinjski Bistrici. Nastopamo pa tudi izven Bohinja. Vsako leto sodelujemo na reviji območnih pevskih zborov Gorenjske v Radovljici. Kot gostje sodelujemo na prireditvah, ki jih organizirajo kulturna društva izven Bohinja. Enkrat na leto si privoščimo tudi celodnevni izlet, kjer se sprostimo in nasmejimo, da še dolgo pomnimo.

 

Tudi medgeneracijsko sodelovanje nam ni tuje. Na koncertih se z veseljem pridružimo mlajšim nastopajočim, tako pevcem kot instrumentalistom. In ko se na koncu skupaj priklonimo našim poslušalcem, lahko samo zadovoljni ugotovimo, kako drži rek: »Več ko nas je, bolj je veselo«. Pridružite se nam in se prepričajte sami!

 

Rade bi popestrile svoje vrste, saj smo prepričane, da bi v številčnejši zasedbi naši glasovi zazveneli bolj polno. Zato k sodelovanju vabimo vse, ki imate še posebej rade slovenske ljudske in umetne pesmi, da se nam pridružite v prepevanju in pri druženju. Z nami se z vso vnemo in požrtvovalnostjo trudi naša zborovodkinja Cilka Novoselec. Vaje imamo vsak ponedeljek zvečer v Kulturnem domu Joža Ažmana v Bohinjski Bistrici.

 

 

Zdenka Erlah, ŽPZ KD Bohinj
0 (Bodi prvi!)
Oceni članek

Povezani članki
NE ZAMUDI VEČ NOBENE POMEMBNE NOVICE ALI DOGODKA IZ TVOJEGA KRAJA! x
Naroči se na brezplačno tedensko e-izdajo in bodi na tekočem o dogajanju v tvoji občini Bohinj!

100 % skrbno bomo varovali vašo zasebnost in odjavili se boste lahko kadarkoli!
Komentiraj novico

Za komentiranje morate biti prijavljeni. Še nimate uporabniškega imena in gesla? Registrirajte se!
Komentarji 0 komentarjev
Za ta prispevek še ni dodanih komentarjev. Bodi prvi!


Koledar dogodkov Preglej vse
Oktober 24 25 26 27 28 29 30 31 1 2
24.10.2017
Danes ni dogodkov.
25.10.2017 | Kultura
A veš, koliko te imam rad?
25.10.2017 | Kultura
A veš, koliko te imam rad?
28.10.201 | Turizem
Domača tržnica na Bohinjski Bistrici

Bodite prvi pri oddaji mnenja.