Izberi drugo občino
Nazadnje izbrane občine

Poišči občino

Registracija
Napoved za ponedeljek, 26.06.2017

jasno
Popoldne bo precej jasno. Najvišje dnevne temperature bodo od 26 do 31 stopinj C.
16°C | 28°C
torek, 27.06.2017
16°C | 30°C
sreda, 28.06.2017
17°C | 30°C
četrtek, 29.06.2017
18°C | 24°C
petek, 30.06.2017
15°C | 25°C
Opozorila
Ponedeljek, 26.6.2017 ob 13h
Dodatnega opozorila ni.
16°C
28°C
jasno
Nahajaš se tukaj: Novice Gospodarstvo

Nova RTP in stikališče v Bohinju


GOSPODARSTVO

| |
16.11.2013      11:38
A A

Nova RTP in stikališče v Bohinju


V četrtek, 14. novembra, je Elektro Gorenjska na Bohinjski Bistrici odprl novo 110/20 kV razdelilno transformatorsko postajo (RTP) Bohinj s priključnim kablovodom dolgim 1000 m in novo 110 kV stikališče.


Novo 110kV stikališče so odprli državni sekretar na Ministrstvu za infrastrukturo in prostor mag. Bojan Kumer, župan Občine Bohinj Franc Kramar in predsednik uprave Elektra Gorenjska mag. Bojan Luskovec. Foto: Petra Lotrič Ogrin
Novo 110kV stikališče so odprli državni sekretar na Ministrstvu za infrastrukturo in prostor mag. Bojan Kumer, župan Obč...
Deli:

Investicija v vrednosti 4,15 milijona evrov predstavlja osnovni napajalni vir elektrodistribucijskega omrežja celotne Bohinjske doline. Investitor Elektro Gorenjska je s projektom pomembno prispeval k izboljšanju in ohranjanju kakovosti zanesljive oskrbe z električno energijo na območju Bohinjske doline, s tem pa je vzpostavljen tudi pogoj zaokroženja t. i. gorenjske energetske zanke.

 

Izgradnja nove RTP v Bohinju in novega 110 kV stikališča predstavlja enega ključnih korakov izboljšanja zanesljivosti in kakovosti oskrbe odjemalcev z električno energijo. Projekt zagotavlja tehnično ustreznejše in zanesljivejše pogoje priključne moči, kar za odjemalce dolgoročno pomeni tudi nižje stroške.

 

Nova RTP Bohinj omogoča tudi boljše obvladovanje napetostnih razmer, saj je omrežje vedno bolj obremenjeno. Predvsem pa nova pridobitev predstavlja izhodišče za izgradnjo nove distribucijske 110/20 kV daljnovodne povezave med Bohinjem in Železniki, ki bo dokončno sklenila gorenjsko energetsko zanko. S tem bo zagotovljena varna, nemotena, zanesljiva in kakovostna oskrba z električno energijo celotni Gorenjski, tudi na močno razgibanem geografskem območju.

 

»Z izgradnjo nove, pomembne pridobitve Elektra Gorenjska ter celotne Gorenjske regije, smo dosegli več ciljev. Investicija je potekala skladno z vsemi časovnimi in finančnimi načrti, ob tesnem sodelovanju z lokalnimi skupnostmi in partnerji. Projekt bo še dodatno izpolnil temeljno obljubo Elektra Gorenjska o zagotavljanju kakovostne in zanesljive oskrbe z električno energijo na najbolj zahtevnih terenih. Zagotovo pa bo vplival tudi na gospodarski razvoj regije. Predvsem sem vesel, ker nam bo ta nova pridobitev omogočila, da pričnemo sklepni del dejanja gorenjske energetske zanke in s tem dokažemo, da zahteven geografski teren, spoštovanje čudovite gorenjske narave ter gospodarski razvoj lahko korakajo z roko v roki,« je zadovoljno povedal predsednik uprave Elektra Gorenjska mag. Bojan Luskovec.

 

Slavnostnega dogodka sta se udeležila tudi državni sekretar na Ministrstvu za infrastrukturo in prostor mag. Bojan Kumer in župan Občine Bohinj Franc Kramar. Strinjala sta se, da je projekt izjemno pomemben z vidika celotnega področja Gorenjske, še posebej pa Bohinja in sosednjih občin.

 

Do nove RTP Bohinj in novega stikališča v manj kot dveh letih

 

Pripravljalna dela za izgradnjo novega 110 kV stikališča so se pričela konec leta 2011. Marca 2012 so nadaljevali z gradbenimi deli, ki so se zaključila decembra 2012. Po končanih elektro-montažnih delih in po uspešno opravljenih preizkusih je bil letos spomladi opravljen še strokovno-tehnični pregled. S tem so bili vzpostavljeni pogoji za vključitev objekta v elektroenergetsko omrežje in za opravljanje funkcionalnih in zagonskih preizkusov. S 3. oktobrom 2013 je bil elektroenergetski objekt vključen v distribucijsko omrežje Elektra Gorenjska.

 

Več informacij o celotnem projektu izgradnje daljnovoda med Bohinjem in Železniki najdete na povezavi http://www.elektro-gorenjska.si/Daljnovod.
0 (Bodi prvi!)
Oceni članek

Povezani članki
NE ZAMUDI VEČ NOBENE POMEMBNE NOVICE ALI DOGODKA IZ TVOJEGA KRAJA! x
Naroči se na brezplačno tedensko e-izdajo in bodi na tekočem o dogajanju v tvoji občini Bohinj!

100 % skrbno bomo varovali vašo zasebnost in odjavili se boste lahko kadarkoli!
Komentiraj novico

Za komentiranje morate biti prijavljeni. Še nimate uporabniškega imena in gesla? Registrirajte se!
Komentarji 0 komentarjev
Za ta prispevek še ni dodanih komentarjev. Bodi prvi!Bodite prvi pri oddaji mnenja.