Izberi drugo občino
Nazadnje izbrane občine

Poišči občino

Registracija
Napoved za četrtek, 29.06.2017

pretežno oblačno
V prvem delu noči bodo nevihte s krajevnimi neurji od zahoda zajele večji del Slovenije, v drugem delu noči pa prehodno povečini ponehale.
17°C | 25°C
petek, 30.06.2017
15°C | 24°C
sobota, 01.07.2017
15°C | 24°C
nedelja, 02.07.2017
13°C | 24°C
Opozorila
Sreda, 28.6.2017 ob 18h
Do sredine noči so ob nevihtah še možna krajevna neurja. Močni sunki zahodnega vetra in nalivi bodo ob prehodu hladne fronte najprej (okoli 22. ure) zajeli obalo, nato pa v približno treh urah prešli vso Slovenijo.
17°C
25°C
pretežno oblačno
Nahajaš se tukaj: Novice Gospodarstvo

Do širokopasovnega interneta tudi prek ......


GOSPODARSTVO, LOKALNE SKUPNOSTI

| |
20.07.2013      22:05
A A

Do širokopasovnega interneta tudi prek satelita


Od petka, 19. julija, ponuja Telekom Slovenije svojim uporabnikom možnost širokopasovnega internetnega dostopa prek satelita. Storitev je primarno namenjena prebivalcem tistih krajev, kjer zagotavljanje širokopasovnih internetnih storitev doslej ni bilo možno.


Tooway antena-sprejemnik in modem za KA-SAT. Foto: Arhiv Telekoma Slovenije
Tooway antena-sprejemnik in modem za KA-SAT. Foto: Arhiv Telekoma Slovenije
Deli:

Večina takšnih območij je na slovenskem podeželju, storitev pa je mogoča tudi v urbanih naseljih. Telekom Slovenije internet prek satelita zagotavlja prek satelitske povezave podjetja Eutelsat.

 

Ponudba interneta prek satelita zagotavlja uporabnikom zanesljivo delovanje, stabilne hitrosti in enostavno namestitev opreme. Uporabnikom je na voljo tako v urbanih naseljih kot na podeželju, nadvse dobrodošel pa bo prebivalcem krajev, kjer zagotavljanje širokopasovnega interneta prek zemeljskih povezav (bakreni kabli, optika) ali mobilnega signala (3 G in 4 G) ni možno.

 

V Telekomu Slovenije so za širokopasovni internetni dostop prek satelita pripravili tri različne pakete, ki uporabnikom omogočajo različne prenosne hitrosti, vključujejo pa tudi določene količine prenosa podatkov. Paket »Internet 8 Mbps/2 Mbps« za 32 evrov mesečno omogoča uporabnikom prenos podatkov do 8 GB (s prenosnimi hitrostmi 8 Mb/s v smeri proti uporabniku in 2 Mb/s v smeri od uporabnika). Paket »Internet 12 Mbps/4 Mbps« za 46 evrov na mesec omogoča 16 GB prenosa podatkov mesečno. Paket »Internet 18 Mbps/6 Mbps« za 99 evrov mesečno pa omogoča 50 GB prenosa podatkov na mesec.

 

Uporabniki lahko po potrebi dokupijo dodaten prenos podatkov s prenosnimi hitrostmi paketa, ki ga uporabljajo; za dodatni 1 GB prenosa podatkov bodo odšteli 12 evrov.

 

Za internetni dostop prek satelita potrebuje uporabnik satelitski krožnik oziroma anteno s premerom 70 cm, sprejemnik-oddajnik signala ter modem. Montažo izvajajo strokovno usposobljeni monterji Telekoma Slovenije in družbe GVO. S sklenitvijo naročniškega razmerja z vezavo za 24 mesecev postane oprema (proizvajalec Tooway) last naročnika. Nov vklop sistema stane 46 evrov, vzpostavitev priključka z montažo pa 99 evrov. Navedene cene vključujejo DDV.

 

Uporabniki lahko naročniško razmerje za uporabo interneta prek satelita sklenejo v Telekomovih centrih, naknadne spremembe paketov pa lahko uredijo s klicem na številko Centra za pomoč uporabnikom Telekoma Slovenije 080 1000.

 

Več informacij o ponudbi Telekoma Slovenije je na voljo tudi na spletnem mestu družbe www.telekom.si.
0 (Bodi prvi!)
Oceni članek

Povezani članki
NE ZAMUDI VEČ NOBENE POMEMBNE NOVICE ALI DOGODKA IZ TVOJEGA KRAJA! x
Naroči se na brezplačno tedensko e-izdajo in bodi na tekočem o dogajanju v tvoji občini Bohinj!

100 % skrbno bomo varovali vašo zasebnost in odjavili se boste lahko kadarkoli!
Komentiraj novico

Za komentiranje morate biti prijavljeni. Še nimate uporabniškega imena in gesla? Registrirajte se!
Komentarji 0 komentarjev
Za ta prispevek še ni dodanih komentarjev. Bodi prvi!Bodite prvi pri oddaji mnenja.