Izberi drugo občino
Nazadnje izbrane občine

Poišči občino

Registracija
Napoved za nedelja, 22.10.2017

oblačno
Ponoči in v jutranjih urah se bo postopno povsod pooblačilo. Zjutraj bodo na zahodu že možne rahle padavine, drugod bo še suho. Najnižje jutranje temperature bodo od 6 do 11, na obali do 15 stopinj C.
7°C | 13°C
ponedeljek, 23.10.2017
6°C | 14°C
torek, 24.10.2017
5°C | 17°C
sreda, 25.10.2017
2°C | 16°C
četrtek, 26.10.2017
3°C | 18°C
Opozorila
Sobota, 21.10.2017 ob 16h
V nedeljo popoldne bo na Primorskem zapihala zmerna do močna burja, ki bo do ponedeljka zjutraj oslabela. Na izpostavljenih mestih bodo najmočnejši sunki vetra dosegali hitrost od 100 do 120 km/h.
7°C
13°C
oblačno
Nahajaš se tukaj: Novice €nergija

Prihranite z lesno biomaso


€NERGIJA

| |
09.06.2015      13:25
A A

Prihranite z lesno biomaso


Stari ogrevalni sistemi, ki so še vedno vgrajeni v večini domovanj po Evropi in Sloveniji bazirajo na gretju s kurilnim oljem. Včasih je takšno ogrevanje veljalo za nadstandardno, danes pa se vedno bolj zavedamo, da je takšen način ogrevanja cenovno in energetsko potraten.


Valher PK je slovenski izdelek!
Valher PK je slovenski izdelek!
Deli:

Cene kurilnega olja so v primerjavi z cenami izpred let veliko višje in takšni sistemi povzročajo ogromno preglavic njihovim uporabnikom. Problem so nihanja cen fosilnega goriva in tudi oddaljenost izvora, da o onesnaževanju sploh ne govorimo.


Cena električne energije je nevaren faktor pri ogrevanju domovanja!


Alternativne vrste ogrevanja so vedno bolj popularne, saj pomenijo avtomatsko ogrevanje in nič dela za uporabnika. Vedno bolj popularne toplotne črpalke so primerne za področja z milo klimo. Torej za tiste kraje, kjer zime ne dosežejo manj kot 0 stopinj celzija. V krajih, kjer pa se pozimi doseže velik minus pa toplotna črpalka več ni prava izbira, saj ob delovanju vklopi vgrajene grelce in strošek porabe elektrike skokovito naraste. Zato je potrebno opozoriti na visoke račune elektrike, ki vas lahko čakajo ob napačni odločitvi, glede ogrevanja vašega domovanja. Toplotna črpalka je sicer udobna rešitev, a stroškovno vas lahko negativno preseneti.

 

Cene lesenih peletov so v zadnjih dveh letih padle in še bodo!


Zaradi velike površine gozdov, ki pokriva Slovenijo in tudi zaradi katastrofalnega žledu, ki se je zgodil lansko leto imamo v Sloveniji prekomerne količine lesa, ki ga je potrebno uporabiti. Les vsako leto znova zraste in spada med trajnostne lokalne energetske vire.  Cene peletov so pred 2 letoma dosegale približno 350 EUR na tono. Danes peleti prve klase že dosegajo cene 250 EUR na tono ali še manj.  Peleti obstajajo v več verzijah.  Peleti za domačo rabo so velikosti 6mm. Za industrijsko rabo  pa se uporabljajo peleti velikosti 8mm. Peleti v primerjavi z klasičnimi drvi pomenijo veliko bolj udobno rokovanje in enakomerni toplotni tok. V primerjavi z Oljem je na trgu peletov konkurenca in cene bodo na osnovi tega podatka verjetno v kratkem še dodatno padle!

 

Valher PK je prava izbira za gretje na lesene pelete


Izbira peletnega kotla ni težka, saj je kar nekaj ponudnikov, ki ustrezajo zahtevam Slovenskega ekosklada.  Pri izbiri vam z veseljem svetujemo pri podjetju Valher d.o.o, ki je izdelalo Specialni peletni kotel Valher PK, ki je certificiran tako za Slovenski kot tudi Avstrijki ekosklad.  Izdelek Valher PK je na voljo v 3 izvedbah. Za manjša domovanja je odlična izbira PK20. Za večja domovanja je na voljo PK30. Za poslovne prostore pa je na voljo PK50. Sistem peletnega ogrevanja PK je plod Slovenskega znanja. Tako zalogovnik peletov, gorilnik, polž kot tudi ohišje kotla je narejeno v Selnici ob Dravi. Kupujmo Slovenske izdelke, podprimo Slovenska delovna mesta in hkrati zmanjšajmo stroške ogrevanja. Idealna rešitev za hiše in objekte, ki nimajo lastnega gozda, a se kljub temu želijo ogrevati na leseno biomaso. Več informacij najdete na: www.VALHER.si
Povezave:Valher
0 (Bodi prvi!)
Oceni članek

Povezani članki
NE ZAMUDI VEČ NOBENE POMEMBNE NOVICE ALI DOGODKA IZ TVOJEGA KRAJA! x
Naroči se na brezplačno tedensko e-izdajo in bodi na tekočem o dogajanju v tvoji občini Bohinj!

100 % skrbno bomo varovali vašo zasebnost in odjavili se boste lahko kadarkoli!
Komentiraj novico

Za komentiranje morate biti prijavljeni. Še nimate uporabniškega imena in gesla? Registrirajte se!
Komentarji 0 komentarjev
Za ta prispevek še ni dodanih komentarjev. Bodi prvi!


Koledar dogodkov Preglej vse
Oktober 22 23 24 25 26 27 28 29 30 31
22.10.2017
Danes ni dogodkov.
25.10.2017 | Kultura
A veš, koliko te imam rad?
25.10.2017 | Kultura
A veš, koliko te imam rad?

Bodite prvi pri oddaji mnenja.