Logo MojaObčina.si

Bohinj

JUTRI
28°C
13°C
NED.
29°C
14°C
5223

Energetska sanacija dvorane Danica

b'

Z današnjim dnem se pričenja sanacija dvorane Danica.

\n

V tekočem tednu se bodo izvedla pripravljalna dela na gradbišču ter dovoz potrebnega materiala za menjavo strešne kritine, sama izvedba pa se bo pričela v prihodnjem tednu in se bo prilagajala vremenskim razmeram. Z deli se bo predvidoma zaključilo do 15. 12. 2021.

\n

V spomladanskem času se bo izvedla še menjava fasad, rekuperacija ter nov požarni koncept.

\n

Dvorana bo v času izvajanja del za sanacijo strehe zaprta, po 17:00 uri pa bo lahko vadba v dvorani nemoteno potekala (izvajalec bo zagotovil vse potrebne ukrepe  za varno uporabo le-te). Del makadamskega parkirišča ob dvorani bo namenjen deponiji gradbišča.

\n

Z načrtovano sanacijo se bo pridobilo energetsko učinkovit in požarno varen objekt, ki bo z novo streho in fasado tudi oblikovno in barvno bolj usklajen z okolico.

\n

Strošek energetske sanacije dvorane bo 518.883,00 EUR, od tega je bilo na razpisu Ministrstva za infrastrukturo pridobljenih 234.000 EUR nepovratnih sredstev. Oddaja pa se tudi prijava na razpis FŠO, s čimer bi se lahko dodatno pridobilo še do 70.000 eur nepovratnih sredstev.

\n
'

Všečkaj objavo


Oceni objavo


Oglejte si tudi