Izberi drugo občino
Nazadnje izbrane občine

Poišči občino

Registracija
Napoved za četrtek, 29.06.2017

delno oblačno
Popoldne bo spremenljivo oblačno, občasno bodo še nastajale krajevne plohe in nevihte. Več sonca bo na vzhodu države. Pihal bo okrepljen jugozahodni veter. Najvišje dnevne temperature bodo od 20 do 27 stopinj.
16°C | 24°C
petek, 30.06.2017
15°C | 23°C
sobota, 01.07.2017
15°C | 25°C
nedelja, 02.07.2017
13°C | 26°C
ponedeljek, 03.07.2017
12°C | 25°C
Opozorila
Četrtek, 29.6.2017 ob 12h
Dodatnega opozorila ni.
16°C
24°C
delno oblačno
Nahajaš se tukaj: Novice

51 let žičnic na Voglu


ŠPORT, TURIZEM

| |
01.07.2015      11:25
A A

51 let žičnic na Voglu


Po lanskem uspešnem praznovanju 50-letnice žičnic na Voglu, smo se na Voglu odločili, da bomo praznovanje ob obletnici pripravili prav vsako leto. V soboto, 4. julija, tudi letos obeležujemo dogodek, ko so se daljnega leta 1964 prvi obiskovalci 4. julija namesto peš povzpeli na Vogel z žičnico.


Smučišče v poletni preobleki. Foto: Arhiv Žičnic Vogel Bohinj
Smučišče v poletni preobleki. Foto: Arhiv Žičnic Vogel Bohinj
Deli:

V sodelovanju s planinskim društvom Bohinjska Bistrica smo za najbolj zagnane pripravili pohod na goro Vogel z zborom na spodnji postaji že ob 7.15 zjutraj. Glavnina dogajanja pa se začenja ob 11. uri, ko bodo prvič na oder na terasi restavracije Viharnik stopili člani ansambla Bohinjski muzikantje.

 

Za najmlajše bo poskrbljeno z gibalnimi delavnicami in iskanjem zlatorogovega zaklada, za boljše poznavanje Triglavskega narodnega parka pa bo poskrbljeno z različnimi delavnicami. V kolesarskem parku bo na voljo poligon za najmlajše in še izboljšana proga Orlove Glave, kjer bo organiziran tudi test koles.

 

V soorganizaciji s Triglavskim narodnim parkom bo v večernih urah premierno organiziran nočni pohod in opazovanje nočnega neba s temu primernimi inštrumenti in pod strokovnim vodstvom astronoma.


Na ta, za Vogel praznični dan, nudimo vsem, ki pridejo z otrokom v otroškem vozičku, 1 brezplačno vozovnico, saj je del poti na Voglu primeren tudi za vozičke. Na spodnji in zgornji postaji transport vozičkov zelo olajša za to namenjeno dvigalo. Vožnja s sedežnico Orlove Glave, ki bo obratovala od 8. do 17. ure, bo na ta dan brezplačna za vse obiskovalce Vogla. Zadnja vožnja v dolino bo ob polnoči.


Predsednik uprave Boštjan Mencinger ob tem poudarja, da je za prihodnji razvoj Vogla ključno, da se še izboljša ponudbo in ponudi dodatne vsebine in aktivnosti v poletnem času, saj bo še boljši obisk v poletju zelo pripomogel pri uresničevanju načrtovanih investicij. Letošnja poletna sezona (maj, junij) je trenutno rekordna in ob takem trendu se lahko tudi zgodi, da bo poletni obisk presegel zimskega. V juniju smo na Vogel prepeljali več kot 13 tisoč potnikov, kar je najboljši junij od izgradnje nove nihalke in kar 27 odstotkov obiskovalcev več kot lani.

 

Vremenska napoved za soboto je spodbudna. Na Voglu pričakujemo sončno vreme in prijetnih 20-22 stopinj, oziroma 8-10 stopinj hladneje kot v dolini.

 

 

Matej Kandare


0 (Bodi prvi!)
Oceni članek

Povezani članki
NE ZAMUDI VEČ NOBENE POMEMBNE NOVICE ALI DOGODKA IZ TVOJEGA KRAJA! x
Naroči se na brezplačno tedensko e-izdajo in bodi na tekočem o dogajanju v tvoji občini Bohinj!

100 % skrbno bomo varovali vašo zasebnost in odjavili se boste lahko kadarkoli!
Komentiraj novico

Za komentiranje morate biti prijavljeni. Še nimate uporabniškega imena in gesla? Registrirajte se!
Komentarji 0 komentarjev
Za ta prispevek še ni dodanih komentarjev. Bodi prvi!Bodite prvi pri oddaji mnenja.