Logo MojaObčina.si

Bohinj

DANES
2°C
-4°C
JUTRI
2°C
-5°C

160 let Levstikovega Martin Krpana z Vrha

2337
Fran Levstik je leta 1858 napisal vsem dobro znano pripovedko o Martinu Krpanu, močnemu in samosvojemu človeku, ki se je ukvarjal s tihotapljenjem angleške soli. Že ob koncu 19. stoletja so jo prevedli v ruski ter nemški jezik ter kasneje tudi v številne druge jezike, doživela je tudi mnoge ponatise. Leta 1917 je prvič izšla slikanica z dvanajstimi ilustracijami Hinka Smrekarja. Danes je najbolj znan tista iz leta 1954, ki je opremljena s tridesetimi barvnimi ilustracijami Toneta Kralja. Na ogled bodo različne knjižne izdaje, na razstavi pa boste izvedeli še več zanimivosti o pripovedki in njenem nastanku. Razstavo je pripravilo Muzejsko društvo Žiga Zois Bohinj.

Všečkaj objavo

Oglejte si tudi

Komentarji

Za komentiranje se morate prijaviti.
Na ta prispevek še ni komentarjev. Bodi prvi!