Logo MojaObčina.si

Bled

DANES
15°C
8°C
JUTRI
20°C
8°C
8141

Zapora ceste skozi Zako

Eden izmed novih ukrepov umika prometa iz jezerske sklede je tudi zapora ceste skozi Zako. Cesta bo od Pristave do železniške postaje. Navedeni ukrep se bo izvedel na podlagi Prometne študije Zaka, ki jo je izdelalo podjetje PNZ svetovanje projektiranje d.o.o. v letu 2020. Na mestu zapore bosta prisotna varnostnika, ki bosta skozi zaporo spuščala goste z rezervacijami. Cesta bo predvidoma zaprta med 10:00 in 19:00 uro, ponoči in v zgodnjih jutranjih urah pa bo odprta.

Stanovalci območja med Veliko Zako in železniško postajo se za dovolilnice za prehod območja lahko zglasijo v sprejemni pisarni občine Bled, in sicer s potrdilom o lastništvu oz. prebivališču ter prometnim dovoljenjem.

Občani Bohinjske Bele, ki potrebujejo dovolilnico za prehod območja, se lahko zglasijo v sprejemni pisarni občine Bled s potrdilom o prebivališču in prometnim dovoljenjem.

Prepoved prometa ne velja za:

-          motoriste

-          goste kampa in drugih nastanitev (Vila Jelovica, Vila Zaka,…)

-          dostavo

-          izvajalce javnih služb (smetarji, javni avtobusni promet…)

-          taksi (lokalni promet)

-          avtobuse, ki pripeljejo goste restavracije (ob predhodni najavi)

-          prebivalce z dovolilnicami na vetrobranskem steklu

 

Občina Bled

Všečkaj objavo


Oceni objavo


Oglejte si tudi