Izberi drugo občino
Nazadnje izbrane občine

Poišči občino

Registracija
Napoved za četrtek, 29.06.2017

pretežno oblačno
V prvem delu noči bodo nevihte s krajevnimi neurji od zahoda zajele večji del Slovenije, v drugem delu noči pa prehodno povečini ponehale.
17°C | 25°C
petek, 30.06.2017
15°C | 24°C
sobota, 01.07.2017
15°C | 24°C
nedelja, 02.07.2017
13°C | 24°C
Opozorila
Sreda, 28.6.2017 ob 18h
Do sredine noči so ob nevihtah še možna krajevna neurja. Močni sunki zahodnega vetra in nalivi bodo ob prehodu hladne fronte najprej (okoli 22. ure) zajeli obalo, nato pa v približno treh urah prešli vso Slovenijo.
17°C
25°C
pretežno oblačno
Nahajaš se tukaj: Novice

Višja strokovna šola za gostinstvo in turizem ......


NOVICE

| |
18.05.2016      00:59
A A

Višja strokovna šola za gostinstvo in turizem Bled: Praznovali smo 20 let


Tristo diplomantov, predavateljev, mentorjev in sodelavcev se je včeraj, 12. maja 2016, udeležilo praznovanja 20. obletnice Višje strokovne šole za gostinstvo in turizem Bled. Mnogi so se srečali prvič po dolgih letih, vsi pa smo pod šotorsko streho v parku pred šolo preživeli čudovito popoldne ob obujanju spominov, odlični hrani, pijači ter glasbi. Celoten dogodek so več kot uspešno pripravili študentje 2. letnika smeri Gostinstvo in turizem.


Deli:

Najprej je potekala svečana akademija, ki jo je povezovala nekdanja študentka Špela Repnik ob glasbeni spremljavi naše študentke, pevke in kitaristke Ide Begović. Slavnostna govornica, dr. Justina Erčulj, prva med pobudniki in vodja projekta za ustanovitev šole, je predstavila nekatere mejnike v razvoju višjega šolstva v Sloveniji in pomen strokovnega izobraževanje na terciarni ravni. Direktor zavoda, mag. Janez Damjan, je orisal uspehe šole in njenih študentov, med načrti za prihodnost pa posebej izpostavil nadaljnji razvoj šolskega hotela Astoria kot središča praktičnega izobraževanja študentov gostinstva, turizma in velnesa. Vrhunec prireditve je bila podelitev nagrad za življenjsko delo najbolj zaslužnim posameznikom za ustanovitev in razvoj šole. Poleg dr. Justine Erčulj so jo prejeli še Janez Šolar, prvi in dolgoletni direktor ter ravnatelj, Jana Špec, dolgoletna pomočnica ravnatelja in kasneje direktorica zavoda ter Melita Brešan, vodja referata, ki z nasmehom in prijaznostjo sprejema že dvajseto generacijo.

Vrtna zabava v šotoru v parku pred šolo je bila priložnost za sproščeno obujanje spominov, klepet o izzivih v turizmu in vsakdanjem življenju ter za poslovno povezovanje. Gostje so uživali ob specialitetah bodočih kuharskih zvezd, ki jih je vodil že večkrat nagrajeni študent Timotej Rožič in ob glasbi skupine naše študentke Nadice Petrov. V paviljonu parka smo lahko videli tudi zasnovo bodočega šolskega muzeja gostoljubnosti.

Celotno prireditev so organizirali ter izpeljali študentje 2. letnika kot glavni študentski projekt leta ob podpori predavateljev mentorjev, Bože Grafenauer, Jožeta Zalarja, Petra Mihelčiča in Iztoka Sile.

 

Višja strokovna šola za gostinstvo Bled, ki je bila ustanovljena s sklepom Vlade Republike Slovenije marca 1996, je prvi in največji samostojni višješolski zavod v Sloveniji. Na njem je diplomiralo že 1363 študentov, ki pomembno prispevajo k uspešnemu delovanju slovenskega turizma in gostinstva. V študijskem letu 2015/16 je na šoli skupno vpisanih 446 študentov, od tega približno dve tretjini na programu Gostinstvo in turizem, ena tretjina pa na programu Velnes. Velik interes za študij na Višji strokovni šoli za gostinstvo in turizem na Bledu dokazuje, da se je šola v preteklem obdobju uspešno razvijala ter ohranila visok ugled med mladimi ter v strokovni javnosti. http://www.vgs-bled.si/
0 (Bodi prvi!)
Oceni članek

Povezani članki
NE ZAMUDI VEČ NOBENE POMEMBNE NOVICE ALI DOGODKA IZ TVOJEGA KRAJA! x
Naroči se na brezplačno tedensko e-izdajo in bodi na tekočem o dogajanju v tvoji občini Bled!

100 % skrbno bomo varovali vašo zasebnost in odjavili se boste lahko kadarkoli!
Komentiraj novico

Za komentiranje morate biti prijavljeni. Še nimate uporabniškega imena in gesla? Registrirajte se!
Komentarji 0 komentarjev
Za ta prispevek še ni dodanih komentarjev. Bodi prvi!Bodite prvi pri oddaji mnenja.

Radio v živo