Logo MojaObčina.si

Bled

DANES
18°C
6°C
JUTRI
16°C
11°C
3522

Veslaško državno prvnestvo bo oktobra

Veslaško državno prvenstvo letos praznuje okroglo obletnico, 30 let, prav vsako leto pa ga veslaška zveza organizira na Blejskem jezeru, ki edino v Sloveniji nudi regularne pogoje in je obenem ena najboljših in najlepših veslaških prog na svetu. Letošnje prvenstvo je zaradi zdravstvene situacije preloženo iz septembra v oktober in upamo, da nam bo jesensko vreme še dobro služilo in bomo lahko spremljali zanimive obračune mladih slovenskih veslačev, med katerimi primat ponovno prevzemajo Blejci, ki tvorijo kar polovico reprezentance na mladinskem EP, ki bo 26.-27. septembra v Beogradu. Ob odpovedi avgustovskega svetovnega prvenstva bo to letošnje edino in največje veslaško tekmovanje, že v prihodnji sezoni pa se ob izboljšanju razmer lahko veselimo novih – 65. Mednarodne regate 11.-13. junija in veteranskega evropskega prvenstva 17.-20. junija.

 

Jernej Slivnik

Všečkaj objavo

Oceni objavo

Oglejte si tudi