Logo MojaObčina.si

Bled

DANES
24°C
10°C
JUTRI
26°C
10°C
Deli
1740

Vsako jutro blagoslov s Homa

Farani župnije Zasip smo veseli, da se je naš župnik Matija Selan v postnem času odločil, da je šel vsak dan zgodaj zjutraj na Hom (834 m). Pravi, da malo za pokoro, malo za zdravje. Ko se je začela epidemija, je s seboj vzel še Sveto Rešnje Telo in z vrha Homa ob sončnem vzhodu  blagoslovil domačo in tudi sosednje župnije. 

 

Na vrhu se mu je z varne razdalje pridružil še kakšen romar in skupaj so pomolili za srečo in blagor vseh prebivalcev, ki prebivamo v raju pod Triglavom: »Sveta Marija, zdravje bolnikov, prosi za nas. Sveti Rok, zavetnik zoper kužne bolezni, prosi za nas. Sveti Janez Krstnik, prosi za nas. Sveti Martin, prosi za nas. Sveti Jurij, prosi za nas. Sveti Štefan, prosi za nas. Vsi angeli, svetniki in svetnice, prosite za nas.«

 

Farani iz Zasipa

 

 

Všečkaj objavo

Oceni objavo

Oglejte si tudi