Logo MojaObčina.si

Bled

DANES
12°C
6°C
JUTRI
12°C
10°C

Škratja pustolovščina na Homu

V mesecu aprilu, ko nas je iz dvorane kulturnega doma pregnal virus in ko so nas tako vneto božali sončni žarki, sem Navihančkom namenila nekoliko drugačne dogodivščine. S svojimi starši so se lahko odpravili na Škratjo pustolovščino po bližnjem hribu Hom. Hišni škrat jih je pričakal na prvi točki pri Kulturnem domu Zasip. Na vsaki naslednji jih je pričakal drug škrat, ki jim je seveda malo ponagajal, povedal svojo zgodbo in jim dal nalogo, ki jih je vodila po poti naprej. Prišli so do vrha, kjer pa še ni bilo konec poti. Vodila jih je čez hribček, po trolovem gozdu in do končne točke pri Sveti Katarini. Obiskovalci so morali slediti volčjim šapam, ki jih je za seboj pustil volčji pastir, pol človek pol volk. 

Najbolj sem bila vesela, ko sem dobila fotopozdrave otrok s pustolovščine in njihova vprašanja, kdaj bodo škratje spet prišli v Zasip. Prišepnem vam, da kmalu pridejo iz globokega gozda. Čakajo le na sončne žarke, ki bodo na našo vas sijali več dni.

 

Meta Vodnjov za KUD Kamot Zasip

Všečkaj objavo


Oceni objavo


Oglejte si tudi