Izberi drugo občino
Nazadnje izbrane občine

Poišči občino

Registracija
Napoved za petek, 23.06.2017

pretežno oblačno
Ponoči bo pretežno jasno. Najnižje jutranje temperature bodo od 14 do 19, na vzhodu do 22 stopinj Celzija.
17°C | 33°C
sobota, 24.06.2017
17°C | 32°C
nedelja, 25.06.2017
19°C | 28°C
ponedeljek, 26.06.2017
17°C | 30°C
torek, 27.06.2017
16°C | 28°C
Opozorila
Četrtek, 22.6.2017 ob 19h
Sredi dneva in popoldne bo v večjem delu Slovenije velika toplotna obremenitev.
17°C
33°C
pretežno oblačno
Nahajaš se tukaj: Novice

Velikonočni koncert v cerkvi Sv. Martina


KULTURA

| |
29.03.2013      1:12
A A

Velikonočni koncert v cerkvi Sv. MartinaDeli:

Bled - Velika noč na Bledu prinaša tudi izjemen koncert koncertnega harmonikarja Gašperja Primožiča in sopranistke Mateje Potočnik. Koncert bo v nedeljo, 31. marca, ob 20. uri.

 

Gašper Primožič (*1985) je svojo glasbeno pot začel v Glasbeni šoli Radovljica pri prof. Tonetu Iskri, na Srednji glasbeni in baletni šoli v Ljubljani pri prof. Ernö Sebastianu pa je študij klavirske harmonike zamenjal za kromatično gumbno harmoniko. Študij profesorja harmonike ter koncertnega harmonikarja na Koroškem deželnem konservatoriju v Celovcu je z odliko zaključil pri prof. mag. Romanu Pechmannu. Trenutno nadaljuje masterski študij na Univerzi za  glasbo in upodabljajočo umetnost v Gradcu na umetniškem oddelku pri priznanem prof. Janneju Rättyä. Vsako leto se udeležuje seminarjev priznanih harmonikarjev (Vjačeslav Semjonov, Claudio Jacomucci, Aydar Gainullin, Mika Väyrynen, Corrado Rojac, Primož Parovel, Mie Miki, Joseph Macerollo...), udeležil pa se je tudi več tekmovanj (3. nagrada na mednarodnem tekmovanju v Puli 1999, srebrni plaketi na državnih tekmovanjih leta 2002 in 2008, 1. mesto na mednarodnem tekmovanju v Gradcu 2006, 2. mesto leta 2008 ter 1. nagrada leta 2009 na mednarodnem tekmovanju v Moravskih Toplicah). Glasbeni nastopi so ga vodili v številne kraje (Grenoble, Celovec, Gradec, Dunaj, Nitra (Slovaška), Trst, Senigalia, Mantova, Treviso, Belluno, Sagrado, Pulj, Klingenthal, ... ). Gašper redno sodeluje s komornimi zasedbami Quintakkord in 4 SAXESS, večkrat je nastopil tudi kot solist z profesionalnim Koroškim simfoničnim orkestrom KSO, Simfoničnim orkestrom RTV Slovenija  Big Bandom RTV Slovenija…. Večkrat je snemal za avstrijsko radio-televizijo ÖRF, slovensko RTV ter radio ARS.

Mateja Potočnik (*1990) je študentka 3. letnika solopetja na Koroškem deželnem konservatoriju v Celovcu pri prof. Gabrielu Lipušu. Svojo glasbeno pot je začela z igranjem klavirja na nižji glasbeni šoli na Ravnah na Koroškem pri prof. Renati Mirkac in  leta 2005 končala še 7. letnik.  Leta 2006 se je odločila izpopolniti vokalno tehniko pri prof. mag. Dušanki Simonović. Ta jo je že leta 2007 popeljala do državnega tekmovanja mladih slovenskih glasbenikov TEMSIG.  Sodeluje v različnih pevskih zasedbah, veliko nastopa tako doma, kot tudi v tujini. Leta 2010 je nastopila kot solistka na državni proslavi ob dnevu Rudolfa Maistra ter se je udeležila tekmovanja (Landeswettbewerb) Prima la Musica 2010 v Avstriji in osvojila prvo nagrado. Lansko leto je sodelovala pri »mladih solistih« (»Junge Solisten«) prireditvi, ki jo prirejata Jeunesse, KONSE in KSO (Sinfonični orkester Koroške) v Celovcu. Letos je debitirala z vlogo Ernestine v Offenbachovi opereti Salon Pitzelberger (operna produkcija konservatorija-prof. Ronald Pries). Leta 2012 je solistično nastopala s celjskim godalnim orkestrom-N. Firšt ter SFK- simfoničnim orkestrom-E. Hoetzl.

Spored koncerta:  J. S. Bach: Angleška suita v g-molu (Bwv 808), Luciano Berio: Seqienza XIII (Chanson), J.S.Bach: Magnificat: Quia Respexit , W.A. Mozart:  Iz maše za kronanje (KV 339), Laudate dominum, Agnus Dei, Giuseppe Verdi:   Iz opere Othello, Ave Maria.
0 (Bodi prvi!)
Oceni članek

Povezani članki
NE ZAMUDI VEČ NOBENE POMEMBNE NOVICE ALI DOGODKA IZ TVOJEGA KRAJA! x
Naroči se na brezplačno tedensko e-izdajo in bodi na tekočem o dogajanju v tvoji občini Bled!

100 % skrbno bomo varovali vašo zasebnost in odjavili se boste lahko kadarkoli!
Komentiraj novico

Za komentiranje morate biti prijavljeni. Še nimate uporabniškega imena in gesla? Registrirajte se!
Komentarji 0 komentarjev
Za ta prispevek še ni dodanih komentarjev. Bodi prvi!Bodite prvi pri oddaji mnenja.

Radio v živo