Izberi drugo občino
Nazadnje izbrane občine

Poišči občino

Registracija
Napoved za ponedeljek, 26.06.2017

pretežno jasno
Zvečer bodo še krajevne nevihte, ponoči se bo vreme povsod umirilo in do jutra se bo zjasnilo. Po nekaterih nižinah bo nastala megla. Najnižje jutranje temperature bodo od 11 do 17, ob morju 19 stopinj C.
16°C | 29°C
torek, 27.06.2017
15°C | 31°C
sreda, 28.06.2017
18°C | 30°C
četrtek, 29.06.2017
17°C | 24°C
petek, 30.06.2017
16°C | 23°C
Opozorila
Nedelja, 25.6.2017 ob 18h
Zvečer bodo predvsem v jugovzhodni Sloveniji še možne krajevno močnejše nevihte z nalivi in sunki vetra.
16°C
29°C
pretežno jasno
Nahajaš se tukaj: Novice

Kraljevi obiski na Bledu


NOVICE

| |
27.06.2013      9:36
A A

Kraljevi obiski na BleduDeli:

Bled -  Britanski princ Edward s soprogo danes nadaljuje obisk v Sloveniji. V Ljubljani bosta obiskala še Britansko mednarodno šolo, nato pa se bosta odpravila na Bled. Tam se bosta udeležila sprejema udeležencev turneje Rolls Roycev 2013 Alpine Centenary Tour na Bledu, ki bo posvečen britanski avtomobilski industriji. Ogledala si bosta tudi Blejski grad.

 

Japonski princ in princesa Akišino pa danes začenjata tridnevni obisk v Sloveniji. Danes ju bo sprejel njun gostitelj, predsednik republike Borut Pahor, srečala pa se bosta tudi s predsednikom DZ Jankom Vebrom. Popoldne se bosta sprehodila po starem mestnem jedru Ljubljane, zvečer pa se bosta udeležila koncerta v Slovenski filharmoniji.

Drugi dan obiska bosta visoka gosta iz dežele vzhajajoče sonca obiskala univerzo v Ljubljani, kjer se bosta med drugim srečala s študenti japonologije. Nato si bosta ogledala Postojnsko jamo, čipkarsko šolo v Idriji ter idrijski mestni muzej na gradu Gewerkenegg.

Zadnji da, v soboto,  bo cesarski par na gradu Brdo sprejela še premierka Alenka Bratušek. Nato ju čaka še ogled Bleda, kjer bosta obiskala grad in otok ter zasadila japonsko češnjo.
0 (Bodi prvi!)
Oceni članek

Povezani članki
NE ZAMUDI VEČ NOBENE POMEMBNE NOVICE ALI DOGODKA IZ TVOJEGA KRAJA! x
Naroči se na brezplačno tedensko e-izdajo in bodi na tekočem o dogajanju v tvoji občini Bled!

100 % skrbno bomo varovali vašo zasebnost in odjavili se boste lahko kadarkoli!
Komentiraj novico

Za komentiranje morate biti prijavljeni. Še nimate uporabniškega imena in gesla? Registrirajte se!
Komentarji 0 komentarjev
Za ta prispevek še ni dodanih komentarjev. Bodi prvi!Bodite prvi pri oddaji mnenja.

Radio v živo