Logo MojaObčina.si

Bled

DANES
20°C
-2°C
JUTRI
22°C
0°C
Deli
7549

Vaški vikend uspel!

Bled - Turistična društva, ki delujejo v občini Bled, so konec tedna na Jezerski promenadi domačinom, predvsem pa gostom, pokazala svoje delo, predvsem pa izročilo, ki ga skupaj s kulturnimi in ostalimi društvi po vaseh skrbno varujejo.

Turistično društvo Bled je peklo posmoduljo, Prgarke iz Zasipa so se predstavljale z jedmi iz prge, gospe z Bohinjske Bele s poticami in domačimi sladicami, Turistično društvo Ribno pa je ponujalo domače juhe, suhomesnate izdelke, Blejski sir in domačo pijačo.

Posebej je navdušil nastop Blanskih peric, ki so skupaj z Vrtcem Bohinjska Bela predstavile pranje po starem.

V kulturnem programu so nastopili KUD Kamot Zasip s Pokljuškim zdravnikom, pripravili so tudi otroški program, predstavili sta se Folklorna skupina Ribno in Folklorna skupina Bled. Predvsem tuji gostje so bili navdušeni nad domačo hrano in nastopi folkloristov in narodnih noš.

Všečkaj objavo

Oceni objavo

Število glasov: 0

Oglejte si tudi