Logo MojaObčina.si

Bled

DANES
3°C
-9°C
JUTRI
4°C
-3°C
3620

V ŠKART-u lani prodali za skoraj 4.500 kg izdelkov, ki bi sicer končali v smeteh

V tem tednu se je sestal zero waste odbor občin Bled in Gorje. Spletno srečanje je vodila mag. Jožica Peljhan iz javnega podjetja Infrastruktura Bled. Vizija obeh občin je, da bi z viri ravnali trajnostno in gospodarno, hrana pa naj ne bi končala v smeteh.  

 

Infrastruktura Bled je skoraj točno dve leti nazaj odprla center ponovne uporabe Škart.  V lanskem letu je nov dom našlo 3.760 izdelkov, največ zanimanja je bilo za okrasne predmete, sledijo pa tekstil, posoda in knjige ter zgoščenke. Prodali so več kot 4.400 kg izdelkov, ki bi sicer končali v smeteh. Največ so prodali poleti in oktobra, ko so prodali večjo količino pohištva. Centri ponovne uporabe so namenjeni tistim, ki želijo prinesti še uporabne izdelke, in tistim, ki želijo po simbolični ceni kupiti take ali prenovljene izdelke. Poleg tega pa so odraz naše družbe, saj bomo našli veliko novih in nerabljenih predmetov, ki jih je nekdo že zavrgel, je v poročilu zapisala mag. Jožica Peljhan.

Všečkaj objavo


Oceni objavo


Oglejte si tudi